Алатки За Сечење кодијак KCT131536 САД Направија Цврста Премиум Карбидна Крајна Мелница, Обложена Со Алтин, 4 Флејта, Дијаметар Од 3/16

Алатки За Сечење кодијак KCT131536 САД Направија Цврста Премиум Карбидна Крајна Мелница, Обложена Со Алтин, 4 Флејта, Дијаметар Од 3/16

DEN 239.84

Неодамнешно

Достапно на барање

Премиум Под-Микрогрин Карбид Крајна Мелница Направена во САД 3/16 " Дијаметар На Стеблото. Должина На Флејта од 3/8 инчи (Должина На Сечење), Спирала Од 30 Степени. 2 " Целокупната Должина Центар Сечење Карбид Крајна Мелница. 4 Флејти, Алтин Обложени, Еден Крај. 3/16 Инчен Дијаметар Цврст Карбид Крајна Мелница-Обложена 3/16" Стебло 3/8 "Должина На Сечење 2" Вкупна Должина 4 Флејта Карбид-Алтин Обложен Дијаметар Толеранција : +.002 " АЛТИН е слој со високи перформанси за мелење, прислушување и дупчење во нерѓосувачки челици, јаглеродни челици, легирани челици, титаниум и леано железо. Овој слој е исклучително отпорен на топлина и може да се користи со или без течноста за ладење. Тој е исклучителен во тешки машински материјали каде што абењето на лепилото е особено високо.

Избор на купувачи

Доријан Алатка STCMB Круг Стебло Легура Челик Здодевен Бар, Десната Рака Сече, 10 Вкупната Должина, 27/32 Минимум Отворот Дијаметар, 3/4 Стебло Неодамнешно
Титан ТТ78335 Со Голема Брзина Челик Завртка Навој Вметнете Рака Дното Допрете, 1/2 - 13, Н3 Ограничување, 0,367 Дијаметар На Неодамнешно
Титан ТТ78335 Со Голема Брзина Челик Завртка Навој Вметнете Рака Дното Допрете, 1/2 - 13, Н3 Ограничување, 0,367 Дијаметар На

Произведено во САД СПИ Рака Допрете Стил на дното или Приклучокот Димензии на пакетот : 3.5 "L x 2" W x 2 " H Напр

DEN 1203.20
SP точка допрете, приклучок, M18x2.50, Blk ox, 3 flt Неодамнешно
SP точка допрете, приклучок, M18x2.50, Blk ox, 3 flt

Цена за : Секоја ставка : Допрете Материјал за чешма : Ванадиум со голема брзина чешма на чешма : Приклучо�

DEN 2581.76
ВИДИЈА 6572177 Топ Вежба Модуларни X Тела Tdmx Метрички 32mm Дијаметар 340MM Вкупна Должина 280MM Испакнати Должина Tdmx Вежба Неодамнешно
ВИДИЈА 6572177 Топ Вежба Модуларни X Тела Tdmx Метрички 32mm Дијаметар 340MM Вкупна Должина 280MM Испакнати Должина Tdmx Вежба

ВИДИЈА 6572177 Топ Вежба Модуларен Х Тела Tdmx Метрички 32mm Дијаметар 340 MM Вкупна Должина 280 MM Испакнати Должин�

DEN 3.33
Келч - 716.0004.292 - држач за алатки за измет, големина SK40 Неодамнешно
Келч - 716.0004.292 - држач за алатки за измет, големина SK40

Држач на алатката за затегнување, големина SK40 Оваа листа е за секоја Држач на алатката за затегнување, г�

DEN 2.00
Ацетел М20 Х 1.5 Содржи Кобалт Допрете, Хсс-КО Завртка Навој Допрете М20 Х 1.5 Неодамнешно
Ацетел М20 Х 1.5 Содржи Кобалт Допрете, Хсс-КО Завртка Навој Допрете М20 Х 1.5

●Големина и дијаметар На Сечење : 20мм, Висина : 1,5 мм, Насока На Сечење : Десна рака Quetate flaute design, изработен

DEN 1.33
Вежба Америка 1-3/4 x 1 со голема брзина на ануларен секач со пилот, серија DWC Неодамнешно
Вежба Америка 1-3/4 x 1 со голема брзина на ануларен секач со пилот, серија DWC

Ануларните секачи се дизајнирани за брзо, ефикасно правење дупки и го намалуваат само оној материјал не

DEN 0.33
Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 57030 Карбид Врвот Контра Дупки, Директно Стебло 1 5/16 Дијаметар Алатка Фракција, 0.426 Минимален Дијаметар Неодамнешно
R&N CO. 3 3,5 ns HSS дното на допрете 6 директен флејта 3.0 ширина на дупката - AR7254AM2 Неодамнешно
R&N CO. 3 3,5 ns HSS дното на допрете 6 директен флејта 3.0 ширина на дупката - AR7254AM2

Вие ја купувате сликата на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користена ма�

DEN 0.67
Сандвик Коромант, 327 -112-14-017, Челик, Коромил 327, Коромант 3 До Коромил 327 Адаптер, Преку Течноста За Ладење Неодамнешно
Сандвик Коромант, 327 -112-14-017, Челик, Коромил 327, Коромант 3 До Коромил 327 Адаптер, Преку Течноста За Ладење

Придобивки од семејството на овој производ : ниски сили за сечење Остри рабови за сечење за висококвали�

DEN 1.67
M34 x 1.0 HSS метричка десна рака допрете Неодамнешно
M34 x 1.0 HSS метричка десна рака допрете

M34 x 1,0 HSS метричка десна рака допрете Земја на темата за да се исече низата во една одете од нула до целосн

DEN 1072.00
Нијагара Машина N61463 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, TiCN Заврши, Завршувањето Сече, 45 Степен Хеликс, 2 Флејти, 4 Вкупна Неодамнешно
Нијагара Машина N61463 Карбид Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, TiCN Заврши, Завршувањето Сече, 45 Степен Хеликс, 2 Флејти, 4 Вкупна

2 дизајнот На Флејта ги прави овие идеални за сечење со нуркање кога отстранувањето на чипот не е пробле�

DEN 2.33
Вежба Америка КБР 5.00 мм Карбид Крај Мил 4 Флејта 16.00 Мм Флејта Должина 50.00 мм Вкупна Должина КАЛАЈ Еден Крај Плоштад Неодамнешно
Вежба Америка КБР 5.00 мм Карбид Крај Мил 4 Флејта 16.00 Мм Флејта Должина 50.00 мм Вкупна Должина КАЛАЈ Еден Крај Плоштад

Големина 5,00 мм Материјал : Карбид Должина на флејта : 16,00 мм Вкупна Должина : 50,00 мм Големина : 5,00 мм, Матери

DEN 2.67
Mitsubishi Материјали MS4LTBR0075T0100L08 MS4LTB Карбид MSTAR Заострени Топката Носот Крајот Мил, 4 Долги Флејта, 0.75 мм Агол Радиус, 1° Неодамнешно
Mitsubishi Материјали MS4LTBR0075T0100L08 MS4LTB Карбид MSTAR Заострени Топката Носот Крајот Мил, 4 Долги Флејта, 0.75 мм Агол Радиус, 1°

4 флејта заострен топката носот крајот мелница за ребро мелење Лесен за употреба Произведено во САД...

DEN 1.00
YG - 1 TK284S HSS-EX Спирала Точка Комбо Допрете За Повеќенаменски, Ansi Shank/DIN Должина, Пареа Оксид Финиш, М5 Големина, 0.8 Теренот Неодамнешно
Секач за мелење на површини 10 парчиња 1/8``1.5-3.175мм крајна мелница, секач за мелење на пченка, секач за мелење на дрво, алатка Неодамнешно
Секач за мелење на површини 10 парчиња 1/8``1.5-3.175мм крајна мелница, секач за мелење на пченка, секач за мелење на дрво, алатка

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

DEN 532.00
Хаимер 30.640.3/8z Смачкан Чак, дијаметар од 3/8 , верзија BT30 Неодамнешно
Хаимер 30.640.3/8z Смачкан Чак, дијаметар од 3/8 , верзија BT30

Прецизност на толеранцијата на толеранцијата на 3 Избалансиран на G2.000 вртежи во минута Сите функционал�

DEN 246.40
Алатки за сечење на Морс 61744 Формирање на чешми со високи перформанси, челик со голема брзина, стил на дното, титаниум алуминиум Неодамнешно
Кобра Карбид 11415 Микро Зрно Цврст Карбид Редовна Должина Брус, Двојно Сечење, Облик М СМ-4, 1/4 Дијаметар На Стеблото, 3/8 Дијаметар На Неодамнешно
Површина Мелење Машина DNMG150604 PM4225 DNMG150608 PM4225 Оригинален Карбид Алатка DNMG 150604 150608 Сечилото Тип Авион Мелење Машина Струг Неодамнешно
Површина Мелење Машина DNMG150604 PM4225 DNMG150608 PM4225 Оригинален Карбид Алатка DNMG 150604 150608 Сечилото Тип Авион Мелење Машина Струг

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 0.67
LRJSKWZC ROUTER BITS 1 PIECE 4-6MM SHANK PCB MILLING COREN CARN MILL CARBIDE PCB CNC CNAGRING ALMATE CORPUIT Неодамнешно
LRJSKWZC ROUTER BITS 1 PIECE 4-6MM SHANK PCB MILLING COREN CARN MILL CARBIDE PCB CNC CNAGRING ALMATE CORPUIT

Висока прецизност, мазно сечење, специјална отпорност на влијание и добра отпорност на абење Материјал

DEN 1.67
Карбид Мелење Машина Струг Алатки WNMG080404 WNMG080408 МА VP15TF UE6020 US735 Карбид Вметнува Метал Вртење Алатки Цпу Вртење Инсерти ) Неодамнешно
Карбид Мелење Машина Струг Алатки WNMG080404 WNMG080408 МА VP15TF UE6020 US735 Карбид Вметнува Метал Вртење Алатки Цпу Вртење Инсерти )

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 1.00
YG-1 07301CH HSSCo8 Крај Мил, 4 Флејта, Редовна Должина, Центар За Сечење, Hardslick Финиш, 2-1/2 Должина, 5/16 Неодамнешно
YG-1 07301CH HSSCo8 Крај Мил, 4 Флејта, Редовна Должина, Центар За Сечење, Hardslick Финиш, 2-1/2 Должина, 5/16

Централното сечење им овозможува на овие крајни мелници да дупчат во делот за почеток на слот Високи Пе�

DEN 905.60
Алуминиум за мелење на секач за мелење на мелење на карбид, алуминиумска секач за мелење Алуминиум за обработка на обработка на Неодамнешно
VIDIA TCF1313R3SSF125E Врвот Намалување 4 Индексира Вежба, 1.313 Сечење Дијаметар, 3xD, Десната Рака Сече, 1.25 Стебло, Вметнете Големина Е Неодамнешно
VIDIA TCF1313R3SSF125E Врвот Намалување 4 Индексира Вежба, 1.313 Сечење Дијаметар, 3xD, Десната Рака Сече, 1.25 Стебло, Вметнете Големина Е

Една сеопфатна платформа Високо разноврсна вежба со различни геометрии и достапни оценки Платформата T

DEN 5557.28
3 компјутери Besly 11/16 16 NS GH6 HSS TAPS TAPS 5 прекинати директно FL .6875 - AR7208RDTT Неодамнешно
3 компјутери Besly 11/16 16 NS GH6 HSS TAPS TAPS 5 прекинати директно FL .6875 - AR7208RDTT

Вие ја купувате сликата на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, Ohioproduct Спецификации : Состојба : Користена материја

DEN 377.60
Карбид Мелење МАШИНА SVWBR/L S16Q-SVWBR11 S25S-SVWBR11 S25S - SVWBR16 Внатрешна Алатка За Вртење ДРЖАЧ VBMT Карбид Вметнете Вртење Бар Цпу Алатка Неодамнешно
Кео Мелење 15021 Накит, 1490 Стил, 0.028 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 190 Заби, 2-1/2 Дијаметар На Сечење, ХСС, Калај Слој Неодамнешно
Кео Мелење 15021 Накит, 1490 Стил, 0.028 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 190 Заби, 2-1/2 Дијаметар На Сечење, ХСС, Калај Слој

Голема брзина крадат Земја на потекло : Сад Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење

DEN 3.00
YG - 1 23273CF 3/16 Hssco8 Крај Мил, 3 Флејта, Долга Должина, Фрли, Tialn-Futura Финиш, 1-21/32 Должина Неодамнешно
YG - 1 23273CF 3/16 Hssco8 Крај Мил, 3 Флејта, Долга Должина, Фрли, Tialn-Futura Финиш, 1-21/32 Должина

Добро избалансиран веб дизајн за минимизирање на отклонување и брборење Високата точност за ОД е загар�

DEN 196.48
Keo Milling 13630 Конвексен секач за мелење со стандарден дијаметар, CVS Стил, 1-1/4 Арбор дупка, 10 заби, 11/16 Конвексен радиус, 1-3/8 Неодамнешно
Keo Milling 13630 Конвексен секач за мелење со стандарден дијаметар, CVS Стил, 1-1/4 Арбор дупка, 10 заби, 11/16 Конвексен радиус, 1-3/8

Произведува женски половина круг Образец олеснет за лесно преиспитување Стандарден дијаметар Произве�

DEN 11800.00
Микро 100 БЕФ-075-250к Топката Крајот Мелница.075 Секач Диа.113 ЛОК, 1/4 Достигне.071 Вратот Диа, 2 Фл, 1/8 Стенк Диа, 1-1/2 ОАЛ, НАКРО Неодамнешно
Микро 100 БЕФ-075-250к Топката Крајот Мелница.075 Секач Диа.113 ЛОК, 1/4 Достигне.071 Вратот Диа, 2 Фл, 1/8 Стенк Диа, 1-1/2 ОАЛ, НАКРО

Дизајниран за високи перформанси во легури на титаниум, инконел, легури на никел и други материјали со в

DEN 2.00
Хајмер А63. 182. 16. 8 Моќ Мини Смалуваат, 16 Мм Дијаметар, Преголеми, ХСК-А63 Неодамнешно
Хајмер А63. 182. 16. 8 Моќ Мини Смалуваат, 16 Мм Дијаметар, Преголеми, ХСК-А63

Прецизност АТ3 Толеранција Стебло Избалансиран На Г2.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА Производство на прецизни држач�

DEN 15617.92
Walter Prototyp-Изведете допрете TC115-M4-CE-WY80AA Неодамнешно
Walter Prototyp-Изведете допрете TC115-M4-CE-WY80AA

Изведете E = 1,52 XTP (целосен дно комофер) ≤3xd m / 6h DIN 371 флејта со десна рака 45 ° погоден за слепа дупка WY80 AA M 4 P

DEN 1.00
Микро 100 МЕФМ-010-400-10к Агол Радиус Крај Мил, 1 мм Машина Диа, 1.5 ММ ЛОК, 0.1 Мм Агол Рад, 4 Мм Достигне, 0.95 Мм Вратот Неодамнешно
Микро 100 МЕФМ-010-400-10к Агол Радиус Крај Мил, 1 мм Машина Диа, 1.5 ММ ЛОК, 0.1 Мм Агол Рад, 4 Мм Достигне, 0.95 Мм Вратот

Дизајниран за високи перформанси во легури на титаниум, инконел, легури на никел и други материјали со в

DEN 1.33
НИЈАГАРА 2 3/4 О. д. 1 5/8 ЛОК ХСС ШКОЛКА КРАЈ Мил 1 Пилот 3/8 Клуч 10 Флејта 2.75-МС3431БМИН Неодамнешно
НИЈАГАРА 2 3/4 О. д. 1 5/8 ЛОК ХСС ШКОЛКА КРАЈ Мил 1 Пилот 3/8 Клуч 10 Флејта 2.75-МС3431БМИН

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА :

DEN 352.00
Двоен карбид ротирачки бур, челик од волфрам за обработка на дрво, дупчење, резба на метал, гравура, полирање Неодамнешно
Двоен карбид ротирачки бур, челик од волфрам за обработка на дрво, дупчење, резба на метал, гравура, полирање

Изработено од висококвалитетен челик во волфрам, може да се користи за обработка : железо, челик, јаглер�

DEN 1.00
Сандвик коромант 570-32Р123К18Б040А Челик Корокут 41641 Главата За Лице Жлебот Носителот, 0.71 Максимална Длабочина На Намалување Неодамнешно
Сандвик коромант 570-32Р123К18Б040А Челик Корокут 41641 Главата За Лице Жлебот Носителот, 0.71 Максимална Длабочина На Намалување

Короцут 12 570SL назабена брава За лице Жлебови Короцут 570 SL сечилото Корокут 570 сл блејд Лице жлебови Корок�

DEN 2.00
Кео Мелење 84771 Директно Заб Мелење Машина, Б Стил, 15/16 Ширина, 1 Арбор Дупка, 26 Заби, 4 Сечење Дијаметар, ХСС, Тиалн Слој, Стандард Неодамнешно
Burkit M33 x 1,75 конец Допрете десна рака, HSS M33 x 1,75 директно флуидна машина Допрена Неодамнешно
Burkit M33 x 1,75 конец Допрете десна рака, HSS M33 x 1,75 директно флуидна машина Допрена

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни на

DEN 3.00
Keo Milling 07800 Staggered Slitting Seat Saw, „MS“ стил, ширина 1/8 “, 1„ Arbor Doad, 40 заби, 6 „дијаметар на сечење, HSS, неоткриен слој, Неодамнешно
Keo Milling 07800 Staggered Slitting Seat Saw, „MS“ стил, ширина 1/8 “, 1„ Arbor Doad, 40 заби, 6 „дијаметар на сечење, HSS, неоткриен слој,

Одлично за длабоко склопување Бесплатно сечење Препорачано за тоа каде пакувањето со чипови е проблем �

DEN 8249.12
Микро 100 Бб-2301000гр Здодевна Алатка-Десната рака.230 Мин Роди Диа, 1 Макс Носеше Длабочина.057 Проект.0738 Офсет.006 Радиус, 5/16 Неодамнешно
Микро 100 Бб-2301000гр Здодевна Алатка-Десната рака.230 Мин Роди Диа, 1 Макс Носеше Длабочина.057 Проект.0738 Офсет.006 Радиус, 5/16

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки 050 " и поголеми Полирано поделено лице за подобрен

DEN 0.67