Aceteel M60 X 2.0 метрички круг, нишка од десна рака, умира M60 x 2,0мм

Aceteel M60 X 2.0 метрички круг, нишка од десна рака, умира M60 x 2,0мм

DEN 1.33

Неодамнешно

Достапно на барање

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 4,13 "/105мм Дебелина : 0,87"/22мм. 【Карактеристики】 Остра и тврда нишка за прислушување, добра прецизност. Дупка за отстранување на чипови со голем капацитет, извадете го мазниот чип. Конусна дупка за заклучување силно заклучување. 【Апликации】 Правијте ги или исчистете ги надворешните навои, широко користени во поправка на навој и друга обработка. Погоден за челик, железо, алуминиум, бакар и други метали. 【Висок квалитет】 Направено од високо квалитетен легура челик, интегрирана технологија за обработка на обработка на обработка, чиста нишка и добра цврстина. 【Пакет вклучуваат】 1 компјутер M60 x 2. 【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 4,13 "/105мм. Дебелина : 0,87"/22мм. 【Карактеристики】 Остра и тврда нишка за прислушување, добра прецизност. Дупка за отстранување на чипови со голем капацитет, извадете го мазниот чип. Конусна дупка за заклучување силно заклучување. 【Апликации】 Правијте ги или исчистете ги надворешните навои, широко користени во поправка на навој и друга обработка. Погоден за челик, железо, алуминиум, бакар и други метали. 【Висок квалитет】 Направено од високо квалитетен легура челик, интегрирана технологија за обработка на обработка на обработка, чиста нишка и добра цврстина. 【Пакет вклучуваат】 1 компјутер M60 x 2. Големина : M60 X 2. Насока на сечење : Десна рака.

Избор на купувачи

NeSho Steel Screw Tap M2/M2.5/M3/M4/M5/M6/M7/M8/M9/M10/M12/M14/M16 Metrict Tap Hand Alchels 1PCS Неодамнешно
NeSho Steel Screw Tap M2/M2.5/M3/M4/M5/M6/M7/M8/M9/M10/M12/M14/M16 Metrict Tap Hand Alchels 1PCS

Комбинирана вежбаидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока температура.Прикација за општ

DEN 492.48
Волтер Алатки WNMG080408 - MP5 WPP30S Карбид Тигар-Тец Негативни Индексира Вртење Вметнете, 0.031 Агол Радиус, 0.500 IC, 0.187 Дебели, 0.024 Неодамнешно
Волтер Алатки WNMG080408 - MP5 WPP30S Карбид Тигар-Тец Негативни Индексира Вртење Вметнете, 0.031 Агол Радиус, 0.500 IC, 0.187 Дебели, 0.024

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

DEN 0.67
Chgimposs Метал Флексибилни Вода Масло За Ладење Цевка Со Тркалезна Глава Млазницата За Цпу Машина/Мелење/Струг Неодамнешно
Chgimposs Метал Флексибилни Вода Масло За Ладење Цевка Со Тркалезна Глава Млазницата За Цпу Машина/Мелење/Струг

Подмачкување на преносниот уред; ладење на машинскиот центар Механичко ладење; чистење; масло за подмач

DEN 1.00
Допрете Ја Машината За Обложување СО навој DIN371 Допрете M3/M4/M5/M6/M8/M10/M12/M14 Метрички Завртки Допрете Дупчалка Алатки Неодамнешно
Допрете Ја Машината За Обложување СО навој DIN371 Допрете M3/M4/M5/M6/M8/M10/M12/M14 Метрички Завртки Допрете Дупчалка Алатки

Дупка Зголемување Вежба Битови Допрете Ја Машината За Обложување СО навој DIN371 Допрете M3 / M4 / M5 / M6 / M8 / M10 /

DEN 2.00
Микро 100 ББ-2301250сх Здодевна Алатка-Десната Рака-Остар.230 Мин Роден Диа, 1-1/4 Макс Создаден Длабочина.057 Проект.0738 Офсет, 5/16 Шенк Неодамнешно
YG-1 70457CN HSSCo8 Груба Крајна Мелница, Мулти Флејта, Редовна Должина, Фино Теренот, Калај Финиш, 4-1/4 Должина, 1-1/2 Неодамнешно
YG-1 70457CN HSSCo8 Груба Крајна Мелница, Мулти Флејта, Редовна Должина, Фино Теренот, Калај Финиш, 4-1/4 Должина, 1-1/2

Овој погруб за општа намена е дизајниран за отстранување на метал со високо производство во широк спект

DEN 2134.40
Крај Мил, Груба, Ко, 1 1/8, 5 ФЛ, Квадратни Крајот Неодамнешно
Крај Мил, Груба, Ко, 1 1/8, 5 ФЛ, Квадратни Крајот

За апликации за дупчиња, периферно сечење, паѓање и профилирање Користете со алуминиумски одлеаноци, ле

DEN 4198.40
Aceteel 1 3/4 -5 UN Tap and Die Set, 1-3/4 x 5 UN десна рака HSS Machine Thash Thap и 1-3/4 x 5 UN легура алатка за челик Неодамнешно
Aceteel 1 3/4 -5 UN Tap and Die Set, 1-3/4 x 5 UN десна рака HSS Machine Thash Thap и 1-3/4 x 5 UN легура алатка за челик

【Големина на допрете】 Должина : 700мм, глава на конец : 2,68" / 68.00мм, квадратна глава : 25.0mm (l*w), дијаметар на Ш

DEN 3.33
Dormer F310M14X1.5x1.5/16 Прилагодливо умирање, MF14, светла облога, челик со голема брзина, 7/16 Висина Неодамнешно
Dormer F310M14X1.5x1.5/16 Прилагодливо умирање, MF14, светла облога, челик со голема брзина, 7/16 Висина

Светла обвивка BS 1127 : 1950 Die Standard Материјал со голема брзина Светла завршница го подобрува протокот на чип

DEN 2804.64
Парлек-Ц40 - М18ЕМ2-Крај Држач За Мелница, Конусна Големина ЦВ40, Родена Диа. 18,00 мм, Проекција 2-3/4, Диа На Носот. 1-3/4 Неодамнешно
Парлек-Ц40 - М18ЕМ2-Крај Држач За Мелница, Конусна Големина ЦВ40, Родена Диа. 18,00 мм, Проекција 2-3/4, Диа На Носот. 1-3/4

Техничка Спецификација Точка Крајот Држач Мелница Конус Големина CV40 Мерење Систем Метрички Создаден Д�

DEN 907.20
WSF-АЛАТКИ, 10pcs TNMG160404 R Надворешни Алатки За Вртење Карбид Вметнете Струг Машина Алатка Tokarnyy Вртење Вметнете Неодамнешно
WSF-АЛАТКИ, 10pcs TNMG160404 R Надворешни Алатки За Вртење Карбид Вметнете Струг Машина Алатка Tokarnyy Вртење Вметнете

Материјал : Волфрам Карбид Број на модел : TNMG160404 R Употреба : Надворешна Алатка За Вртење Облога : ЦВД+ПВД �

DEN 780.80
9PCS ISCAR CNMG 643-GN IC3028 TIN CARBIDE Вметнува инсерти CNMG643GN 643 GN 830 Неодамнешно
9PCS ISCAR CNMG 643-GN IC3028 TIN CARBIDE Вметнува инсерти CNMG643GN 643 GN 830

Вие ги купувате на сликата 9 insertssold од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Новите инсерти ќ

DEN 1105.60
Seco O5886 Индексирани Вежби За Вметнување, Дијаметар на Вежба од 3,00 мм Неодамнешно
Seco O5886 Индексирани Вежби За Вметнување, Дијаметар на Вежба од 3,00 мм

Дијаметар На Точка на Дупчење (мм) 3100, Дијаметар На Точка На Дупчење (Децимален Инч) 1.2205, Длабочина На Точ�

DEN 0.67
WIDIA WMTWGML413B038-052 WMT Модуларно Сечило, Жлеб За Лице, Големина На 4 Седишта, 52mm Max Bore Dia, Челик, Лева рака, 12,7 mm Максимална Неодамнешно
WIDIA WMTWGML413B038-052 WMT Модуларно Сечило, Жлеб За Лице, Големина На 4 Седишта, 52mm Max Bore Dia, Челик, Лева рака, 12,7 mm Максимална

Извонредни способности за ригидност и стегање на системот Гарантира брзо време на циклус и ограничени �

DEN 3.00
Крај на држачот на мелницата, Taper, KM50TS Неодамнешно
Крај на држачот на мелницата, Taper, KM50TS

Држач за крајна мелница, големина на затегнување km50ts, проекција 60,00мм, диа на носот 13 / 4 во, фракционо инч�

DEN 11948.96
Десна рака допрете вежба за вежбање на рака, метрички приклучок за метрички приклучок, метална алатка за навојување 2 парчиња Неодамнешно
50 парчиња дијамантски бит -бит сет за ротационата алатка 60 решетка Неодамнешно
50 парчиња дијамантски бит -бит сет за ротационата алатка 60 решетка

Висококвалитетни глави на топката со дијаманти (разновидни големини) сет од 50 парчиња Големина на Шанк

DEN 559.84
Стил на Кливленд HG-2-TN C39087 со голема брзина челик единечен центар за сечење 15/32 дијаметар спирален флејта директно w/ weldon Неодамнешно
Стил на Кливленд HG-2-TN C39087 со голема брзина челик единечен центар за сечење 15/32 дијаметар спирален флејта директно w/ weldon

Сечење на центар за единечен крај на HSS единечен крај Големина на алатката : 15 / 32 "x 1 / 2" x 2 "x 4" Спирална дес�

DEN 2.00
Дупчалка Карбид Вметнете У Дупчење Индексирана Вежба Вметнете За Метално Вртење Вметнете 10 парчиња Неодамнешно
Дупчалка Карбид Вметнете У Дупчење Индексирана Вежба Вметнете За Метално Вртење Вметнете 10 парчиња

Микро Вежба Битови Вежба Малку Карбид Вметнете У Дупчење Индексирани Вежба Вметнете За Метал Вртење Вм�

DEN 0.33
Yg-1 04420ce hssco8 крајна мелница, 4 флејта, редовна должина, финиш на тијал-екстремот, 4 должина, 1 Неодамнешно
Yg-1 04420ce hssco8 крајна мелница, 4 флејта, редовна должина, финиш на тијал-екстремот, 4 должина, 1

Можно за сечење со голема брзина, погодно за машинска обработка со висока ефикасност Лесно е да се регру

DEN 2662.88
Допрете за рака, Taper, M20x2.50, неоткриен, 4 flt Неодамнешно
Допрете за рака, Taper, M20x2.50, неоткриен, 4 flt

Цена за : Секоја димензија на чешма Тип : Метричка чешма Стил : Права флејта (рака) Број на парчиња : 1 чешма

DEN 1754.56
Сандвик Коромант Т300-XM100AA - M8 C145 HSS CoroTap 300 Допрете За Сечење Со Спирални Флејти, Десно Сечење, Без Течност За Ладење Неодамнешно
Сандвик Коромант Т300-XM100AA - M8 C145 HSS CoroTap 300 Допрете За Сечење Со Спирални Флејти, Десно Сечење, Без Течност За Ладење

Придобивки од семејството на овој производ : шамфер ц (23 нишки) и шамфер е (1,5 2 нишки) Третман на работ за �

DEN 1.67
Волтер Алатки DNMM150608 - NRF WPP10S Карбид Тигар-Тец Негативни Индексира Вртење Вметнете, 0.031 Агол Радиус, 0.500 IC, 0.250 Неодамнешно
Волтер Алатки DNMM150608 - NRF WPP10S Карбид Тигар-Тец Негативни Индексира Вртење Вметнете, 0.031 Агол Радиус, 0.500 IC, 0.250

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

DEN 2.33
Aceteel Metrich M3.5+0,05 Зголемување на чешмата, HSS машина Допрете десна рака M3.5+0.05 Неодамнешно
Aceteel Metrich M3.5+0,05 Зголемување на чешмата, HSS машина Допрете десна рака M3.5+0.05

【Големина】 M3,5+0,05 Зголемете ја чешмата 【Функција】 Направено од голема брзина челик со голема цврстина

DEN 3.00
Sandvik Coromant C6-SVMBR-00130-16HP COROTURN 107 единица за сечење за вртење, VBMT 16 04 08 Master Insert, CX-SVMBR/L.HP Стил Неодамнешно
Sandvik Coromant C6-SVMBR-00130-16HP COROTURN 107 единица за сечење за вртење, VBMT 16 04 08 Master Insert, CX-SVMBR/L.HP Стил

Димензии на пакетот : 6,89 L x 4 Тежина на пакет : 4,35 фунти Земја на потекло : Индија Број на дел : C6SVMBR0013016 HP...

DEN 2.67
Вол Крајната 20 Окстрем Мулти-Намалување На Сечилото Неодамнешно
Вол Крајната 20 Окстрем Мулти-Намалување На Сечилото

Дизајниран за брзо сечење низ различни материјали, вклучувајќи асфалт, бетон и армиран бетон Ултра тврд

DEN 5584.00
GBJ 10pcs 16IR 3/8 AG60 СТРУГ Карбид Навој Инсерти Се Користи На Челик и Нерѓосувачки Железо За Навој Носителот Ser SNR Навој Сечење Алатка Неодамнешно
Алуминиум за мелење на секач за мелење на мелење на карбид, алуминиумска секач за мелење Алуминиум за обработка на обработка на Неодамнешно
КЕО 55334-Калај CO RH 3Fl C Raamer Countersinks, 0.75 Дијаметар На Сечење, 100 Степен Агол На Сечење, 2.625 Должина На Сечење, Неодамнешно
КЕО 55334-Калај CO RH 3Fl C Raamer Countersinks, 0.75 Дијаметар На Сечење, 100 Степен Агол На Сечење, 2.625 Должина На Сечење,

Пакет од 6 Кео 3флејта централните грејачи се разноврсни алатки дизајнирани за дупки за потопување за це

DEN 3.00
F&засилувач; Д Алатка Компанија 14615-А1724l Школка Крајот Мелници За Алуминиум, Со Голема Брзина Челик, 3 Дијаметар, 1 3/4 Ширина Неодамнешно
F&засилувач; Д Алатка Компанија 14615-А1724l Школка Крајот Мелници За Алуминиум, Со Голема Брзина Челик, 3 Дијаметар, 1 3/4 Ширина

Школка ЗавршуваЗа АлуминиумЧелик Со Голема Брзина Дијаметар : 3Ширина На Лицето : 13 / 4Ширина На Слот За В�

DEN 2.33
Материјали Mitsubishi MTFNL-855D Надворешен држач за алатки со 0,625 IC триаголен вметнување на вртење, повеќе држач за стегање, лева Неодамнешно
Материјали Mitsubishi MTFNL-855D Надворешен држач за алатки со 0,625 IC триаголен вметнување на вртење, повеќе држач за стегање, лева

Негативни држачи за прицврстување на гребло и држачи за алатки за заклучување Вметнете безбедно држено

DEN 1249.44
Чикаго-латроб 54118 550-ТН/2550 тешки работни места за вежбање со должина на работни места, буква-буква, 0,348 во вежба-децимални Неодамнешно
Чикаго-латроб 54118 550-ТН/2550 тешки работни места за вежбање со должина на работни места, буква-буква, 0,348 во вежба-децимални

Бит за вежбање со должина на работни места во Чикаголатбер, тешка должност, серија : 550ТН / 2550, Империјал, �

DEN 2590.40
Сандвик Коромант, КД-ЊУ ЏЕРСИ-0500-0002-CO 1145, COROCUT QD Вметнете За Разделба, Карбид, Неутрален Сече, 1145 Одделение, N+2O3 Неодамнешно
Сандвик Коромант, КД-ЊУ ЏЕРСИ-0500-0002-CO 1145, COROCUT QD Вметнете За Разделба, Карбид, Неутрален Сече, 1145 Одделение, N+2O3

Придобивки од семејството на овој производ : за најшироки најдлабоки или најтесни жлебови Одлична конт�

DEN 4064.00
Кео Мелење 10351 Обичен Мелење Машина, Светлина-Должност, Лд Стил, 2 Ширина, 1-1/4 Арбор Дупка, 20 Заби, 4 Сечење Дијаметар, ХСС, Калај Слој Неодамнешно
Површина Мелење Машина Полуавтоматска Рака Вежба + 10 парчиња Мини Микро Пресврт Вежба Битови Дрво Модел Прирачник P20 Неодамнешно
Површина Мелење Машина Полуавтоматска Рака Вежба + 10 парчиња Мини Микро Пресврт Вежба Битови Дрво Модел Прирачник P20

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 373.28
Спирална флејта чешма, MBOT, VC10, B/O, 3, 10-32 Неодамнешно
Спирална флејта чешма, MBOT, VC10, B/O, 3, 10-32

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Подлогата HS

DEN 1.67
Полиран Вежба Дијамант Обложени Врвот Бруси Вежби 6 парчиња 2. 35мм Стебло Ц2 Дијамант Мелење Глава Жад Фунта Насип Резба Збор Жад Неодамнешно
Сандвик Коромант 1Дија х 12 ОАЛ, Коротхед 266 Здодевен бар за Вртење Конец, ЛХ, 266РКФ-Д16-3 Неодамнешно
Сандвик Коромант 1Дија х 12 ОАЛ, Коротхед 266 Здодевен бар за Вртење Конец, ЛХ, 266РКФ-Д16-3

ОПТИМИЗИРАНО НАВОЈУВАЊЕ : надворешни и внатрешни влошки за вртење на конец и систем за држачи за алати К

DEN 5238.56
Завртка допрете вежба M2-M12 Thread Tap Straight Flute 90-150 Metritr Mother Plag Tap За метални алатки за навојување на завртки 1 парчиња Неодамнешно
Завртка допрете вежба M2-M12 Thread Tap Straight Flute 90-150 Metritr Mother Plag Tap За метални алатки за навојување на завртки 1 парчиња

Продажба на дупки за дупчење издржлив и долг животен век Висока цврстина, носат висока температура...

DEN 0.67
СЕКО 1 1/4 Диа. ТЕЧНОСТА ЗА ЛАДЕЊЕ ИНДЕКСИРА КРАЈ Мелница R417. 19-01. 250-3 2 FL 1.25-MB8092AZ2 Неодамнешно
СЕКО 1 1/4 Диа. ТЕЧНОСТА ЗА ЛАДЕЊЕ ИНДЕКСИРА КРАЈ Мелница R417. 19-01. 250-3 2 FL 1.25-MB8092AZ2

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦ

DEN 3.00
Sandvik Coromant C10-SL70-RG-100, челик коромант Капто до адаптерот Coroturn SL70, десното исечување Неодамнешно
Sandvik Coromant C10-SL70-RG-100, челик коромант Капто до адаптерот Coroturn SL70, десното исечување

Придобивки од семејството на овој производ : IngenioSerration Lock (SL) интерфејс е исклучително стабилен и ви овоз�

DEN 2.67
Сандвик Коромант, Р390-17 04 20е-ПМ 4340, Коромил 390 Вметнете за мелење, Карбид, Правоаголник, Десна Рака, 4340 Одделение, КВБ Неодамнешно
Сандвик Коромант, Р390-17 04 20е-ПМ 4340, Коромил 390 Вметнете за мелење, Карбид, Правоаголник, Десна Рака, 4340 Одделение, КВБ

Придобивки од семејството на овој производ : Коромил 390 опфаќа многу апликации со голема разноврсна про�

DEN 2.33
AEXIT HSS M36 DIES X 1,5 нишка метричка разделена рунда навојувањето умира прилагодливо умирање Неодамнешно
AEXIT HSS M36 DIES X 1,5 нишка метричка разделена рунда навојувањето умира прилагодливо умирање

Име на производот : Тркалезна прилагодлива умирање; Материјал : HSS Номинален дијаметар : M36; Теч на нишки :

DEN 2.00
ВИДИЈА 6693166 Топ Вежба Модуларен X Вметнете Tdmx Метрички Вметнете 31,5 Мм Дијаметар 39,75 ММ Вкупна Должина 1,95 Мм Точка Неодамнешно
ВИДИЈА 6693166 Топ Вежба Модуларен X Вметнете Tdmx Метрички Вметнете 31,5 Мм Дијаметар 39,75 ММ Вкупна Должина 1,95 Мм Точка

ВИДИЈА 6693166 Топ Вежба Модуларен X Вметнете Tdmx Метрички Вметнете 31,5 Мм Дијаметар 39,75 ММ Вкупна Должина 1,95 �

DEN 1078.40
Метричка нишка XNRTOP 6PCS M3-M10 ATAPLAPTION 1/4 HEX SHANK Titanium обложена HSS комбинација вежба и сет на допрете Неодамнешно
Метричка нишка XNRTOP 6PCS M3-M10 ATAPLAPTION 1/4 HEX SHANK Titanium обложена HSS комбинација вежба и сет на допрете

Овој сет на чешма вклучува SAE, така што има голема разноврсност Секоја вежба за чешма е врежана со етикет

DEN 3.00