3 90 степени MFWN90 Мил за лице, дополнителни 10 за kyocera WNMG080616 инсерти, BT40 ARBOR

3 90 степени MFWN90 Мил за лице, дополнителни 10 за kyocera WNMG080616 инсерти, BT40 ARBOR

DEN 13168.80

Неодамнешно

Достапно на барање

* 3 "90 степени MFWN90 Индексибилна мелница за лице, w За kyocera WNMG080616 инсерти, w. BT40 Arbor Extra 10 inserts * 5 Flute * со за Kyocera Style WNMG080616 Double-Side 6 Cutting Edge Inserts. Вметнува со карбид.

Избор на купувачи

Алатка за Жлебови ЗА Мелење карбид SP300 SP400 SP200 NC3020 NC3030 PC9030 Жлебови Алатка За Вртење На Метал Од Карбид: 10 ПАРЧИЊА) Неодамнешно
Алатка за Жлебови ЗА Мелење карбид SP300 SP400 SP200 NC3020 NC3030 PC9030 Жлебови Алатка За Вртење На Метал Од Карбид: 10 ПАРЧИЊА)

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 581.12
Тема Допрете M3 M4 M4 M5 M6 M8 M8 M10 Metric Spiral Machine Tap Metricth Threathing Thread Nitride обложена завртка за чешма Неодамнешно
Тема Допрете M3 M4 M4 M5 M6 M8 M8 M10 Metric Spiral Machine Tap Metricth Threathing Thread Nitride обложена завртка за чешма

Битови за вежбање со пиштоли Примената на нитрирање ги подобрува перформансите на абразијата, цврстина

DEN 3.00
Шамфер 4,5-50мм 3 Флејта 90 Степени Обложена Дупчалка За Дрво Метална Дупка Дупчалка за Дупчење 1 парчиња Неодамнешно
Шамфер 4,5-50мм 3 Флејта 90 Степени Обложена Дупчалка За Дрво Метална Дупка Дупчалка за Дупчење 1 парчиња

Комбинирана Вежба Шамфер 4,550мм 3 Флејта 90 Степени Обложена Дупчалка Од Дрво Метална Дупка Дупчалка за Ду

DEN 559.68
Волтер АГ-АК610.З20.Е20. 038С - Држач За Глава За Разменлива Мелница, Големина На Поврзување Е20, Стебло Диа. 20,00 мм, Вкупна Должина Неодамнешно
Директен флутетен приклучок Допрете, 1-1/8-12 УНФ Неодамнешно
Директен флутетен приклучок Допрете, 1-1/8-12 УНФ

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Челик со голема брзина (HSS) обезбедува цврс�

DEN 369.60
Haimer E40.185.03 Mini Shrink, дијаметар од 3 mm, ултра краток, засилен, верзија HSK-E40 Неодамнешно
Haimer E40.185.03 Mini Shrink, дијаметар од 3 mm, ултра краток, засилен, верзија HSK-E40

Прецизност на толеранцијата на толеранцијата на 3 Избалансиран на G2.000 вртежи во минута Производство на

DEN 10740.96
8 компјутери Morse Taper 2 HSS Twist Drib Bit големини од 19/32 до 25/32 .593 .781 MT2 - MB5424AR1 Неодамнешно
8 компјутери Morse Taper 2 HSS Twist Drib Bit големини од 19/32 до 25/32 .593 .781 MT2 - MB5424AR1

Вие ги купувате Picture Tooling Lotsold by M & J Tooling Llcdayton, спецификации на охиопродукција и / или етикетирање : Состој�

DEN 2.33
2 Флејти Директно Слот Волфрам Цврст Карбид 4 6мм 8мм Гравирање На Стеблото Алатка За Битови 1 парчиња Неодамнешно
2 Флејти Директно Слот Волфрам Цврст Карбид 4 6мм 8мм Гравирање На Стеблото Алатка За Битови 1 парчиња

Комбинирана Вежба Комбинирана Вежба Комбинирана Вежба2 Флејти Директно Слот Волфрам Цврст Карбид 4 6мм 8

DEN 3.33
Aceteel метричка нишка Допрете M17 x 1,5, HSS машина Допрете десна рака M17x1.5 mm Неодамнешно
Aceteel метричка нишка Допрете M17 x 1,5, HSS машина Допрете десна рака M17x1.5 mm

【Големина】 Должина : 402 " / 102mm, глава на конец : 1,26" / 32mm, квадратна глава : 10.0mm (l*w), дијаметар на Шанк : 12,5мм, �

DEN 3.33
Микро 100 Бб-2901000гр Здодевна Алатка-Десната рака.290 Мин Роди Диа, 1 Макс Носеше Длабочина.072 Прој.1338 Офсет.006 Радиус, Неодамнешно
Микро 100 Бб-2901000гр Здодевна Алатка-Десната рака.290 Мин Роди Диа, 1 Макс Носеше Длабочина.072 Прој.1338 Офсет.006 Радиус,

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки 050 " и поголеми Полирано поделено лице за подобрен

DEN 2.00
Mitsubishi Материјали XDGX175032PDFR-GL LC15TF Обложени Карбид Мелење Вметнете, Класа G, Остри Брусење, Специјален Дизајн, ОДДЕЛЕНИЕ Неодамнешно
Mitsubishi Материјали XDGX175032PDFR-GL LC15TF Обложени Карбид Мелење Вметнете, Класа G, Остри Брусење, Специјален Дизајн, ОДДЕЛЕНИЕ

Нестабилно Сечење831 " Сечење Должина На Работ.024 " Должина На Работ На Бришачот За Употреба Со Обоени Мета

DEN 1.67
Површина Мелење машина 10 парчиња / Кутија CCMT060204-HM YBC251 Карбид Сечилото Титаниум Обложени Карбид Алатка Вртење Алатка Неодамнешно
Површина Мелење машина 10 парчиња / Кутија CCMT060204-HM YBC251 Карбид Сечилото Титаниум Обложени Карбид Алатка Вртење Алатка

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 0.67
9,60 мм Hy-PRO Carber Должина Карбид Течност За Ладење Вежба, Tialn Обложени, 5XD, OSG HP255 - 3780 Серија HP255 Неодамнешно
9,60 мм Hy-PRO Carber Должина Карбид Течност За Ладење Вежба, Tialn Обложени, 5XD, OSG HP255 - 3780 Серија HP255

Негативен Радијален ГреблоПосилен најсовремен раб за да се спротивстави на чипсување Рафинирано усовр

DEN 2366.88
Крај Мил, 1-1/4ин.Диа, 4ин.Сече Л Неодамнешно
Крај Мил, 1-1/4ин.Диа, 4ин.Сече Л

Цена За : Секое Леано Железо (К) Компатибилност : Да Обоени (Н) Компатибилност : Нема Супер Легура (И) Компа�

DEN 0.33
Коаиус Нерѓосувачки Челик Кујна Славина Прочистувач На Вода Една Рачка Дупка Допрете Ладна Славина Филтер За Вода Прочистувач Неодамнешно
Дормер С7153. 0 Крајна Мелница За Стебло, Облога Од Алкрн, ХМ, Дијаметар на Главата 3 мм, Дијаметар на Стеблото 3 мм, Целосна Должина 100 мм Неодамнешно
Сандвик ПАПР-12-3 Држач За Алат За Вртење Струг 3/4 Квадратно Стебло 5 5/8 ОАЛ-МБ10153РТ Неодамнешно
Сандвик ПАПР-12-3 Држач За Алат За Вртење Струг 3/4 Квадратно Стебло 5 5/8 ОАЛ-МБ10153РТ

ГО КУПУВАТЕ ДРЖАЧОТ НА АЛАТКАТА ЗА ВРТЕЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФ�

DEN 1119.84
Површина Мелење Машина 5-парче Триаголник Малку Во Собата Керамички Ѕид Стакло Пресврт Вежба Малку За Удирање И Дупчење Алатка 4 5 6 Неодамнешно
6 Чекор вежба за вежбање, 3/8 & 1/2 од 1/16 Неодамнешно
6 Чекор вежба за вежбање, 3/8 & 1/2 од 1/16

✅ #6 Чекор вежба бит, 3 / 8 "& 1 / 2" од 1 / 16 " ✅ Материјал : челик со голема брзина ✅ Заврши : Црн оксид ✅ Број на �

DEN 1.33
Кео Мелење 10351 Обичен Мелење Машина, Светлина-Должност, Лд Стил, 2 Ширина, 1-1/4 Арбор Дупка, 20 Заби, 4 Сечење Дијаметар, ХСС, Калај Слој Неодамнешно
4мм до 12мм 20мм 32мм ХСС челик чекори Вежби Бит алатка Постави хексадецимална обложена метална вежба за метални дупки за сечење Неодамнешно
Дупчалка Карбид Вметнете У Дупчење Индексирана Вежба Вметнете За Метално Вртење Вметнете 10 парчиња Неодамнешно
Дупчалка Карбид Вметнете У Дупчење Индексирана Вежба Вметнете За Метално Вртење Вметнете 10 парчиња

Комбинирана Вежба Вежба Малку Карбид Вметнете У Дупчење Индексирани Вежба Вметнете За Метал Вртење Вме

DEN 2.33
Лок-Линија 79011-БЛК АЦЕТАЛ ХПТ Млазници со Рачка За Прилагодување, 0,062 х 0,25, Големина На Конец 1/8, Црна Неодамнешно
Лок-Линија 79011-БЛК АЦЕТАЛ ХПТ Млазници со Рачка За Прилагодување, 0,062 х 0,25, Големина На Конец 1/8, Црна

Компактен HPT 1,000 psi Бедем Млазницата Комплетот Вклучува 10Парче Црна (Кт Стил) млазница 0.25", Големина На Ко�

DEN 705.60
Карбид Крај Мил, ВГ441, 3/4 Д, 2 1/4 Сече Л Неодамнешно
Карбид Крај Мил, ВГ441, 3/4 Д, 2 1/4 Сече Л

Променлива геометрија за кратења со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од б�

DEN 5385.92
Гелтдн Кобалт Пресврт Вежба Битови Постави М 35 Метрички Директно Стебло Пресврт Вежба Отпорни На Топлина Метални Вежба Битови 1,5-6,5 мм 13 Неодамнешно
Кливленд Ц31085 РГ5 Мулти-Флејта Не-Центар Сечење Фино Профил Крајот Мил Неодамнешно
Кливленд Ц31085 РГ5 Мулти-Флејта Не-Центар Сечење Фино Профил Крајот Мил

Погрубо добро 5 Флејта, дијаметар на сечење 1", должина на сечење 2" Произведено во САД КЛИВЛЕНД (CLEBX) RG5 Пог�

DEN 2415.36
Завртка Допрете Вежба М2-М12 Навој Допрете Директно Флејта 90-150 Должина Метрички Машина Приклучок Допрете За Метални Завртки Навој Неодамнешно
Niagara Cutter NTM160-1/2X13UN-.375 NTM160 Carbide Thread Mill, Alcrn Finish, 3 флејти, 1/2 x 13 Diameter, дијаметар од 3/8 'Shank, 4' целосна Неодамнешно
Niagara Cutter NTM160-1/2X13UN-.375 NTM160 Carbide Thread Mill, Alcrn Finish, 3 флејти, 1/2 x 13 Diameter, дијаметар од 3/8 'Shank, 4' целосна

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги Мелењ�

DEN 2.00
Ротациони датотеки со голема брзина од челик 5 парчиња 1/4inch хексадецимални челични челични челични бурли Ротациони датотеки алатки Неодамнешно
Максимум 7/8-14б рачни нишки чешми hss m2 долни славини 14 tpi целосно заземјување на десната рака; HBF02W00R056F Неодамнешно
Максимум 7/8-14б рачни нишки чешми hss m2 долни славини 14 tpi целосно заземјување на десната рака; HBF02W00R056F

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛНИОТ МАТЕРИЈАЛ М2 МИСТ обезбедува долг век на траење на алатката Нормален дијаметар : 7

DEN 1.00
X-DREE 1/4 x 1/4 Спирален Жлеб Волфрам Челик Директно дупчалка дупка 4 Флејти Крајот Мелница Машина (1/4 'x 1/4 ' Fresa de acero de tungsteno Неодамнешно
X-DREE 1/4 x 1/4 Спирален Жлеб Волфрам Челик Директно дупчалка дупка 4 Флејти Крајот Мелница Машина (1/4 'x 1/4 ' Fresa de acero de tungsteno

Име на производот : Крајна Мелница;Дизајн : Права дупка за дупчење, 4 флејти Материјал : Волфрам Челик;Диј�

DEN 921.60
Клајн Бурс, чаша, 6 пакет, 2,30 милиметри | Бур-762.30 Неодамнешно
Клајн Бурс, чаша, 6 пакет, 2,30 милиметри | Бур-762.30

Одлично за дебагирање, измазнување и завршување на внатрешноста на прстените и тешко може да се достигн

DEN 2.33
Alfa Tools CSHD70862AC 8-36 јаглероден челик хексадецим умира 1 A.F. Carded, Неодамнешно
Alfa Tools CSHD70862AC 8-36 јаглероден челик хексадецим умира 1 A.F. Carded,

Хексагон умре висок јаглероден челик 836 Големина на низата, 1инчен преку станови Разноврсна шестоаголн�

DEN 357.28
Sandvik Coromant C4-PWLNR-17090-08HP T-MAX P сечење единица за вртење, WNMG 08 04 08 Master Insert, CX-PWLNR/L.HP Стил на алатки, Неодамнешно
Sandvik Coromant C4-PWLNR-17090-08HP T-MAX P сечење единица за вртење, WNMG 08 04 08 Master Insert, CX-PWLNR/L.HP Стил на алатки,

Единици за сечење на Коромант Капто, внатрешни Алатки за вртење, стандард Држачи, алатки за вртење за не�

DEN 8320.00
uxcell Индексирани Цпу Струг Вртење Алатка Носителот, 75° SCBCL2525M09 15/16 Стебло 40CrMo-42CrMo Челик Карбид Вртење Алатка Носителот За Вртење Неодамнешно
Хаимер 84.620.32 Вметнете го клучот на вртежен момент, стандарден ER 32 Неодамнешно
Хаимер 84.620.32 Вметнете го клучот на вртежен момент, стандарден ER 32

Производство на прецизни држачи за алатки, технологија за намалување на машината и машини за балансира�

DEN 1.00
Сандвик коромант 570-32Л123Ј18Б060А Челик Корокут 41641 Главата За Лице Жлебот Носителот, 0.71 Максимална Длабочина На Намалување Неодамнешно
MSRNL 856 држач за алатки за вртење на струг 1 квадратна шанка Snmg вметнува производство - DW11247BMin Неодамнешно
MSRNL 856 држач за алатки за вртење на струг 1 квадратна шанка Snmg вметнува производство - DW11247BMin

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликатаСолд од M&J Tooling Llcdayton, Охаопродукции Спецификаци�

DEN 1.33
Компонента на цревото за Течноста за ладење со локална Линија, Ацетален Кополимер, Вентил, 3/4 Нпт Женски, 3/4 ИД На Цревото, 50 ПСИ Неодамнешно
Алатки за сечење на Морс 33850 права чешма со флејта, челик со голема брзина, светла завршница, долен тип, дијаметар на теренот H3, Неодамнешно
YG-1 75321ch Hss Груба Крајот Мелница, Мулти Флејта, Никулец Долга Должина, Парична Казна Теренот, Центар За Сечење, Hardslick Неодамнешно
YG-1 75321ch Hss Груба Крајот Мелница, Мулти Флејта, Никулец Долга Должина, Парична Казна Теренот, Центар За Сечење, Hardslick

Овој погруб за општа намена е дизајниран за отстранување на метал со високо производство во широк спект

DEN 1.33
Aexit 3 компјутери Тапс & Dies 5mm x 0,8 mm taper и метричка чешма M5 x поставува 0,8 mm терен Неодамнешно
Aexit 3 компјутери Тапс & Dies 5mm x 0,8 mm taper и метричка чешма M5 x поставува 0,8 mm терен

Карактеристики : директно навојна флејта, рабови за сечење на затегнување и флејта со дијаметар од 5 мм, 0

DEN 3.00
Сандвик КОРОМАНТ PWLNR 16 4dhp Држач За Вртење На Течноста За Ладење Под Висок Притисок, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно, Неодамнешно
Сандвик КОРОМАНТ PWLNR 16 4dhp Држач За Вртење На Течноста За Ладење Под Висок Притисок, Квадратно Стебло, Челик, Надворешно,

НОСИТЕЛ НА АЛАТКИ ЗА HP : челично стебло, држач за надворешна алатка за вртење со висок притисок (HP) ТИП НА

DEN 1.00