Valenite 4 O.D. Mill Mill V490 A15 0400K 08R 1 1/2 Пилот држи 8 инсерти 4.0 - Fax -AR6556

Valenite 4 O.D. Mill Mill V490 A15 0400K 08R 1 1/2 Пилот држи 8 инсерти 4.0 - Fax -AR6556

DEN 953.60

Неодамнешно

Достапно на барање

Вие ја купувате Mill Pictured FaceSold By M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користено дијаметар и етикетирање : 4 "V490 A15 0400 K 08 RHOLDS SDMT1506 . INSERSPILOT/ ARBOR DIAMENTER & KEYWAY SIDTEM : 1 1/2 пилотски пилотски дијаметар 8 Клучни клучни широкопојасни производи / бренд : Valenite Thank Вие за вашиот бизнис! Локација : NWR1-4-A-1.

Избор на купувачи

1/4 X 20 PH6 Формирање Метал HSS RH ДОПРЕТЕ Неодамнешно
1/4 X 20 PH6 Формирање Метал HSS RH ДОПРЕТЕ

ОВИЕ СЕ ОД МАЛА ГРУПА НА СЛАВИНИ ОД АУКЦИЈА, 1 / 4 X 20 PH6 МЕТАЛ ФОРМИРАЊЕ HSS RH ДОПРЕТЕ ПОД ЗГОЛЕМУВАЊЕ ТИЕ НЕ �

DEN 1.00
Компанија за алатки F&D 14598-A1716R Shell End Mills за алуминиум, челик со голема брзина, 2 дијаметар, 1 3/8 Ширина на лицето, 5/16 Ширина на Неодамнешно
Сандвик Коромант А16Т-СВПБЛ 3ХП-Р Челик Коротурн 107 Здодевен Бар, 1.00 Дијаметар На Стеблото, Внатрешно Снабдување Со Течноста Неодамнешно
Сандвик Коромант А16Т-СВПБЛ 3ХП-Р Челик Коротурн 107 Здодевен Бар, 1.00 Дијаметар На Стеблото, Внатрешно Снабдување Со Течноста

Coro Turn 107 Здодевни Бар Внатрешна Лента Внатрешна Течноста За Ладење Снабдување Досадна Лента Со Напредна

DEN 4880.00
Сандвик Коромант Диа 17мм-17,99 Мм, 56,71 Мм Длабочина На Вежба, Кородрил 870 Разменлива Вежба За Врвови, 20мм Диа Цилиндрично Стебло, Неодамнешно
Карбид Мелење машина 1 MTQNR1616H16 MTQNR2020K16 MTQNR2525M16 Надворешно Вртење Алатка Носителот TNMG Карбид Вметнете Цпу Алатка Неодамнешно
Карбид Мелење машина 1 MTQNR1616H16 MTQNR2020K16 MTQNR2525M16 Надворешно Вртење Алатка Носителот TNMG Карбид Вметнете Цпу Алатка

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 1473.60
Aexit 5/64 x Крајот Мелници 15/64 2 Флејта Директно Стебло Мелење Квадратни Носот Крајот Мелници Машина Крај Mill Неодамнешно
Aexit 5/64 x Крајот Мелници 15/64 2 Флејта Директно Стебло Мелење Квадратни Носот Крајот Мелници Машина Крај Mill

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХСС : 2 Флејта;Дијаметар На Сечење : 2мм / 5 / 64" Длабочина на с

DEN 104.00
YG - 1 12304cc Hssco8 Крај Мил, 4 Флејта, Редовна Должина, Двојно, Ticn Финиш, 3-1/2 Должина, 23/64 Неодамнешно
YG - 1 12304cc Hssco8 Крај Мил, 4 Флејта, Редовна Должина, Двојно, Ticn Финиш, 3-1/2 Должина, 23/64

Серија Е2051 четири крајни мелници за флејта се двојна верзија на е2031 четири алатки за флејта и се користа

DEN 380.80
Алатка за четири спирални флејти чекори за вежбање, 3/16 -1-3/8 Напреден челик со голема брзина на челик, 3/8 три-рамна брадавица Неодамнешно
Права навој Допрете десна рака приклучок за чешма за чешма за чешма за чешма за чешма за вежбање на навој Алатки за рачни алатки 1 парчиња Неодамнешно
Адвент Алатка 121458-1CSBSPHZ, 1/2 - 14bspp Цврст Карбид Конец Мелница, 0.620 Сечење Дијаметар 5/8 Стебло 1.000 Нишка Должина 4 Вкупна Должина Неодамнешно
Centaur 207687K Надворешен адаптер за проток на течноста за ладење, CWEK 2, 11/16 Големина на допрете за рака Неодамнешно
Centaur 207687K Надворешен адаптер за проток на течноста за ладење, CWEK 2, 11/16 Големина на допрете за рака

Синхрона храна или затегнувањекомпресија, држачи за брзо ослободување Стандардни и системи за прислуш�

DEN 1747.52
Burkit M60 x 1,5 конец Допрете десна рака, HSS M60 x 1,5 директно флуидна машина Допрете Неодамнешно
Burkit M60 x 1,5 конец Допрете десна рака, HSS M60 x 1,5 директно флуидна машина Допрете

Дијаметар на сечење : 60мм, теренот : 1,5мм, насока на сечење : десна рака, класа на точност : H2 Материјал : Про

DEN 3350.24
Руибапа 30 ПАРЧИЊА Комплет За Дупчење Со Дијамантски Бруси, Рачка од 1/8 инчи За Мелење И Резба На Накит, Стакло И Ротациони Алатки За Скапоцени Неодамнешно Продажбата
Волтер Алатки ВНМГ160408 - НМС ССМ10 Карбид Тигар-Тец Негативни Индексирани Вртење Вметнете, 1/32 Агол Радиус, 3/8 ИЦ, 3/16 Дебели, 0.031 Неодамнешно
ВИДИЈА ХАНИТА 5V0E25008BW VariMill II ER 5v0e КС Завршна Мелница, 0.03 Rad, 1.75 LOC, 1 Дијаметар На Сечење, Карбид, Алтин, Rh Сече, Weldon, Неодамнешно
ВИДИЈА ХАНИТА 5V0E25008BW VariMill II ER 5v0e КС Завршна Мелница, 0.03 Rad, 1.75 LOC, 1 Дијаметар На Сечење, Карбид, Алтин, Rh Сече, Weldon,

Централно сечење Алатки со високи перформанси за материјали од работно парче од титаниум и нерѓосувачк

DEN 0.33
Сандвик КОРОМАНТ 2Ф340-1905-304-КОМЕТАЛ 1745 У-Макс Квадратни Рамо Мелење Машина, Десната Рака Сече, илок Интерфејс Неодамнешно
Сандвик КОРОМАНТ 2Ф340-1905-304-КОМЕТАЛ 1745 У-Макс Квадратни Рамо Мелење Машина, Десната Рака Сече, илок Интерфејс

Придобивки од семејството на овој производ : нови концепти за геометрија специфични за материјали бази�

DEN 2.33
Рутирање Крајот Мелница Стипса. Погруб/Финишер Неодамнешно
Рутирање Крајот Мелница Стипса. Погруб/Финишер

ONSRUD AMC709638 Рутирање Крај Мил Алуминиум Груб / Финишер Стандардна Должина Вратот Високи Перформанси Број �

DEN 1376.00
Сандвик Коромант Корокут 3 Карбид Разделба Вметнете, GC1125 Одделение, Повеќеслоен Слој, CS Chipbreaker, 3 Сечење Рабови, R123T3-0150-1000-ЦС, Неодамнешно
Сандвик Коромант Корокут 3 Карбид Разделба Вметнете, GC1125 Одделение, Повеќеслоен Слој, CS Chipbreaker, 3 Сечење Рабови, R123T3-0150-1000-ЦС,

Ширина 0,059 инчи CS Отсечени Остар Раб Десна Рака Сече 10° Одделение GC1125 за сите материјали^Вметни Стил R123 T3

DEN 5456.00
M7,5 x 0,5 метричка нишка од десната рака умира Неодамнешно
M7,5 x 0,5 метричка нишка од десната рака умира

M75 x 0,5 метричка нишка од десната рака Умира ДИЕ надвор од дијаметарот е 25мм.5 x 0,5 метричка нишка од деснат�

DEN 144.00
ИГ - 1 Т2 Серија Висока Ванадиум Хсс Спирала Флејта Комбо Допрете, Тик Обложени, Круг Стебло Со Квадратен Крај, Изменета Дното Шамфер, 6-40 Неодамнешно
Карбид Мелење Машина Карбид Сечилото CCMT060204 SM IC907 Внатрешно Вртење Алатка CCMT 060204 Цпу Струг Делови Алатка Вртење Сечилото: 20 ПАРЧИЊА) Неодамнешно
Alfa Tools SPT270133 3/8 -24 TPI со голема брзина на челик Eco Pro Spiral Tap Tap Tap Tap Неодамнешно
Alfa Tools SPT270133 3/8 -24 TPI со голема брзина на челик Eco Pro Spiral Tap Tap Tap Tap

Eco Pro Spiral Point Tap 3 / 8инчи24 Големина на чешма, стил на приклучок 3 флејти, граници на мелење H3 Спречува затнув�

DEN 2.00
Хардвер Мелење Машина 18мм 2 Флејти HRC55 Цементирани Карбид Крај Мелници Мелење Машини Легура Обложени Волфрам Челик Крај Мелници Алатка Неодамнешно
Микро 100 Бб-2301000гр Здодевна Алатка-Десната рака.230 Мин Роди Диа, 1 Макс Носеше Длабочина.057 Проект.0738 Офсет.006 Радиус, 5/16 Неодамнешно
Микро 100 Бб-2301000гр Здодевна Алатка-Десната рака.230 Мин Роди Диа, 1 Макс Носеше Длабочина.057 Проект.0738 Офсет.006 Радиус, 5/16

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки 050 " и поголеми Полирано поделено лице за подобрен

DEN 0.67
Greenfield Threading 402985 Round Round Adjectable Die, 3 OD, 1-3/8 - 12 UNF, јаглероден челик, неконтролирана облога, десно сечење Неодамнешно
Greenfield Threading 402985 Round Round Adjectable Die, 3 OD, 1-3/8 - 12 UNF, јаглероден челик, неконтролирана облога, десно сечење

Форма на конец : УНФ Тема на темата : 12 Големина на низата : 13 / 8инчен Големината на низата еквивалент : 1...

DEN 0.67
BLMP0603R Брза Храна До Двострана мелење Машина БАР BLMP0603R-C19-20-150-3Т, Неодамнешно
BLMP0603R Брза Храна До Двострана мелење Машина БАР BLMP0603R-C19-20-150-3Т,

BLMP0603 R брза храна до двострана мелење машина БАР BLMP0603 RC19201503 T BLMP0603 R брза храна до двострана мелење машина

DEN 3.00
Luctool 1 1/2-11 1/2 NPT цевка Допрете HSS 1 1/2-11.5 NPT Tap Taper Thaper Bright Train Train Thread. Luctool обезбедува алатки Неодамнешно
Luctool 1 1/2-11 1/2 NPT цевка Допрете HSS 1 1/2-11.5 NPT Tap Taper Thaper Bright Train Train Thread. Luctool обезбедува алатки

Luctool обезбедува алатки за навој, вклучувајќи славини, умирања и сродни производи Нашите алатки се приме�

DEN 1520.00
Здодевен бар 0.2 Во Создаден 0.8 Во Сече Неодамнешно
Здодевен бар 0.2 Во Создаден 0.8 Во Сече

НАУЧНИ АЛАТКИ За СЕЧЕЊЕ Б200800 Здодевен Бар Цврст Мин Создаден 0200 Во Максимална Длабочина На Сечење 0.800 Во

DEN 930.56
Микро 100 SEM-156-02X Квадратни Крајот Мелница, 5/32 Машина Диа.313 ЛОК, 2 Фл, 3/16 Шанк Диа, 1-1/2 ОАЛ, Алтин Неодамнешно
Микро 100 SEM-156-02X Квадратни Крајот Мелница, 5/32 Машина Диа.313 ЛОК, 2 Фл, 3/16 Шанк Диа, 1-1/2 ОАЛ, Алтин

Долги флејти за длабоко џебно мелење и периферно мелење со долга должина Централно сечење Квадратен пр�

DEN 1.00
ВИДИЈА 6597784 Висока Храна Мил VXF Инчен Крај Мил 1.0000 Инчен Диа, 0.1378 Инчен Макс Длабочина, 1.5748 Должина, А-Штекер Главата Капа Завртка Неодамнешно
Sandvik Coromant, T200-XM101DE-7/16 C145, HSS COROTAP ™ 200 сечење чешма со спирална точка, десно сече, без течноста за ладење Неодамнешно
Sandvik Coromant, T200-XM101DE-7/16 C145, HSS COROTAP ™ 200 сечење чешма со спирална точка, десно сече, без течноста за ладење

Придобивки од семејството на овој производ : Chamfer B (3,55 нишки) за безбедност на високи процеси Третманот н

DEN 3.00
Компанија за алатки F&D 12038-MC4081 карбид врзан секач за мелење за леано железо, податливо железо, месинг, бакар, 1 арборска дупка, Неодамнешно
YG-1 41211HC HSS Ball Nose End Mill, 2 флејта, редовна должина, финиш на TICN, 5 должина, 1-1/2 Неодамнешно
YG-1 41211HC HSS Ball Nose End Mill, 2 флејта, редовна должина, финиш на TICN, 5 должина, 1-1/2

Двете мелници за крај на топката на флејта се дизајнирани за мелење на слотови на радиус, филети и специ�

DEN 1.67
Union Butterfield 1500A голема брзина чешма на челична рака, црна оксид финиш, тркалезна шипка со квадратен крај, приклучок за приклучок, 1 Неодамнешно
F&засилувач; Д Алатка Компанија 18016-F206A Четири Флејта Крајот Мелница, Двоен Крај, Со Голема Брзина Челик, 13/64 Дијаметар Мелница, 3/8 Неодамнешно
Хансон 6124 5/8 Хекс умира Неодамнешно
Хансон 6124 5/8 Хекс умира

Димензии на пакетот : 3,0 "(L) x 0,3" (W) x 0 Тип на производ : алатки Количина на пакет : 1 Земја на потекло : Соедин�

DEN 67.84
Sandvik Coromant C4-DDNNN-00055-1504 T-MAX P Сечење единица за вртење, DNMG 15 04 08 Master Insert, CX-DDNNN Style Style, неутрален, 55 Неодамнешно
Sandvik Coromant C4-DDNNN-00055-1504 T-MAX P Сечење единица за вртење, DNMG 15 04 08 Master Insert, CX-DDNNN Style Style, неутрален, 55

Единици за сечење на Коромант Капто, надворешни Алатки за вртење, стандард Држачи, алатки за вртење за н�

DEN 2.33
SGS 31221 14b 4 Флејта Двојно Крајот Топката Крајот Крајот Мелница, Алуминиум Титаниум Нитрид Слој, 5/64 Сечење Дијаметар, 1/8 Сечење Должина, Неодамнешно
SPI 5 КОЛЕТ ЗА ПРАВО НА Брза промена 75-971-2 Големина 1 цевка допрете MANYO TAPMASTER-MB12314CK2 Неодамнешно
SPI 5 КОЛЕТ ЗА ПРАВО НА Брза промена 75-971-2 Големина 1 цевка допрете MANYO TAPMASTER-MB12314CK2

Вие ја купувате сликата на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, Ohioproduct Спецификации : Состојба : Користено Колета Т�

DEN 312.00