Гајгер Нуклеарен Детектор, Коло 380v‑550V Светлосен Аларм Гајгер Контра Комплет ЗА Стекнување Компјутерски Податоци

Гајгер Нуклеарен Детектор, Коло 380v‑550V Светлосен Аларм Гајгер Контра Комплет ЗА Стекнување Компјутерски Податоци

DEN 1571.20

Неодамнешно

Достапно на барање

Главна Апликација : гајгеровиот бројач се користи за откривање на 20мр/ч‑120мр/ч гама зраци и 100-1800 исклучени променливи/точки на мекиот бета зрак Интерфејс за прекинување На Излезот : Бројачот На Гајгер може да се поврзе со микроконтролерот и потоа да се прикаже на ЛЦД преку интерфејсот за прекинување на излезот. Функција за поддршка : детекторот За нуклеарно зрачење Гајгер поддржува стекнување податоци на компјутер( КОМПЈУТЕР), анализа И обработка На Матлаб. Звучен И Визуелен Аларм : детекторот За нуклеарно зрачење е опремен со звучен аларм и функција за аларм за светлина, обезбедувајќи ви одлично искуство со користење. Сигурна Изведба : Препорачаниот работен напон е 380 V. Минималната должина на платформата Е 80 V. Ограничениот работен напон Е 550 V. Главна Апликација : гајгеровиот бројач се користи за откривање на 20мр/ч‑120мр/ч гама зраци и 100-1800 исклучени променливи/точки на мекиот бета зрак. Интерфејс за прекинување На Излезот : Бројачот На Гајгер може да се поврзе со микроконтролерот и потоа да се прикаже на ЛЦД преку интерфејсот за прекинување на излезот. Функција за поддршка : детекторот За нуклеарно зрачење Гајгер поддржува стекнување податоци на компјутер( КОМПЈУТЕР), анализа И обработка На Матлаб.

Item Type: Radiation Detector
Material: Circuit Board
Color: As Pictures Shown
Weight: Approx. 278g / 9.8oz
Plug: USB Cable
M4011 Pipe Specification:
Diameter: 10±0.5mm
Total Length: 90±2mm
Starting Voltage: 1 x 109 Pulses
Detection: X β γ Rayt
Package List:
1 x Acrylic Plate :
1 x Circuit Board :
1 x USB Cable :
72 x Accessories :
1 x Geiger Tube :

Избор на купувачи

PPJ Global AC/DC Adapter for Dell Alienware Alpha ASM100-1580 ASM100-2980 ASM100-4980 ASM100-7980 ASM100-4980BLK ASM100-2980BLK Неодамнешно
PPJ Global AC/DC Adapter for Dell Alienware Alpha ASM100-1580 ASM100-2980 ASM100-4980 ASM100-7980 ASM100-4980BLK ASM100-2980BLK

Влез : AC 100 V 240 V 5060 Hz PPJ производите се сертифицирани CE / FCC / ROHS, тестирани од производителот за да одгова

DEN 1.33
RD WiFi Одбор за верзија за комуникација за напојување RD6006 Неодамнешно
RD WiFi Одбор за верзија за комуникација за напојување RD6006

RD Wi Fi Одбор за верзија за комуникација за напојување RD6006 RD Wi Fi Одбор за верзија за комуникација за напоју

DEN 3.00
Алаза црно-бела сирена скала бран природен сунѓери кујнски целулоза сунѓер за садови миење бања и чистење на домаќинства, не-крик и еко Неодамнешно
Сет од 7 четки за рамни бои за нанесување на гесо, акрилна боја, маслена боја, акварел Неодамнешно
Сет од 7 четки за рамни бои за нанесување на гесо, акрилна боја, маслена боја, акварел

Облик на главата на четката : рамен Материјал за четка : најлон Рачка материјал : Дрвена Еден сет вклучув�

DEN 2.33
2023 година Нова машка вратоврска боја дигитален принт 3Д маица со кратки ракави летни обични кратки ракави маички класични блузи Неодамнешно
Itekiro AC Wall DC Car Battery Chit Chit For Samsung HMX-R10SN + Itekiro 10-во-1 USB кабел за полнење Неодамнешно
Itekiro AC Wall DC Car Battery Chit Chit For Samsung HMX-R10SN + Itekiro 10-во-1 USB кабел за полнење

Ова е AC wallид и DC автомобил два во еден надворешен полнач за батерии; Не работи како адаптер за AC, кабел за

DEN 0.67
Uxcell 1Mod 26T Pinion Gear 12mm Bore зацврстена челична моторна решетка SPUR GEAR со чекор за RC автомобил камион со кабриолет Неодамнешно
Uxcell 1Mod 26T Pinion Gear 12mm Bore зацврстена челична моторна решетка SPUR GEAR со чекор за RC автомобил камион со кабриолет

Универзален мод 1 пинион опрема, вклопување 12мм RC моторна вратило, 26 заби површината зацврстена, за кабр�

DEN 2.33
Шевови на илустрација на октопод илустрација шема за нокти на нокти за секач за ножици на ножици за секач на ножици Неодамнешно
Шевови на илустрација на октопод илустрација шема за нокти на нокти за секач за ножици на ножици за секач на ножици

Големина : 3,5 см x 6,6 см (1,4 инчи x 2,6 инчи) Класификација : клипери за нокти, отворач, синџир на клучеви Функц�

DEN 415.84
Смешна леопард печати кошула за в Valentубена медицинска сестра, стетоскопска медицинска сестра за живот Неодамнешно
Смешна леопард печати кошула за в Valentубена медицинска сестра, стетоскопска медицинска сестра за живот

100% памук Направено во САД Смешни подароци за Денот на вineубените за него : Оваа кошула на Денот на вinesубе�

DEN 367.84
Danze D236058bn Parma Trimline единечна рачка за лавална тапа, четкан никел Неодамнешно
Danze D236058bn Parma Trimline единечна рачка за лавална тапа, четкан никел

Во согласност со ниските барања за содржина на олово на NSF / ANSI 371, за што е потребна помалку од 0,25% содржи�

DEN 2.33
D&засилувач; D PowerDrive D1260-5M - 200 Двострани Тајмингот Појас, Гума, Неодамнешно
D&засилувач; D PowerDrive D1260-5M - 200 Двострани Тајмингот Појас, Гума,

Ремените ги надминуваат нивоата на објавени оценки на САД рма; тие се дизајнирани да настапат на иденти�

DEN 6506.40
Боксери за мажи ги спакуваат боксерите за мажи за долна облека, брифинзи меки удобни памучни мрежи за дишење на долна облека, боксери Неодамнешно
Запомнете Сите Распоредени Црвен петок-06 Торбичка За Носење За Печатење Компатибилна Со Кутијата За Складирање На Прекинувачот Неодамнешно
LMSXCTенски грди Божиќни хеланки 3Д костими за печатење Божиќни хеланки Ултра меки истегнати хулахопки со високи половини јога Неодамнешно
Свирче за ветровито, црно Неодамнешно
Свирче за ветровито, црно

Направени од највисок квалитет на материјали Изграден за перформанси и издржливост Направени во Соеди�

DEN 0.33
Спек Фитфолио Случај за Веризон елипсис 7 Неодамнешно
Спек Фитфолио Случај за Веризон елипсис 7

Тврдата надворешна обвивка е зајакната со мека внатрешна обвивка против гребење со акцент на контрастн

DEN 135.84
HEIMP cjsn Прибор За Складирање Ѕид Самолеплив Одвод Кујна Сад За Складирање Прибор За Јадење Организатор Кујнски Држач Прибор Организатор Неодамнешно
Заик Отпорност На Висока Температура Водоотпорна Лента Алуминиумска Фолија Задебелена Бутил Лента Ѕид Пукнатина Поправка На Покривниот Неодамнешно
Џеб за Кордурај Неодамнешно Продажбата
Џеб за Кордурај

Опис на производот Овој неодолив класичен детство е прекрасно продолжение на оригиналниот, добро сакан

DEN 100.32
АЛАЗА Тропски Симпатична Мрзливост W / Монстера Остава Бенто Ручек Кутија Бпа-Слободен Истекување-Доказ Ручек Контејнери со Неодамнешно
Нова 2201-52757-001 Групна серија IR далечински управувач замена BW7530 Заменет далечински управувач за поликом BW7530 RealPresence Неодамнешно
Нова 2201-52757-001 Групна серија IR далечински управувач замена BW7530 Заменет далечински управувач за поликом BW7530 RealPresence

Далечински управувач со висок степен, совршен за да го замените вашиот скршен или стар Совршен производ

DEN 2.67
WSDMAVIS 14PCS/Постави природни чакра камења и лековити кристали двојно завршени кристални точки поставени Обелиск стапчиња за лекување Неодамнешно
Framendino, 6 пакувања 4 инчи природни венци од грозје, срцев венец прстен винова лоза ратан лоза гранка венец за DIY занаетчиски декор Неодамнешно
BMKIW Фото албум самоуправа за запишување на велосипедизам Velvet Art DIY меморија книга Дебели страници со заштитен филм Зачувајте слики трајно Неодамнешно
Proflo PFTSWEC2000BS Proflo PFTSWEC2000 издолжено затворено тоалетно седиште со брзо ослободување и капак Неодамнешно
Proflo PFTSWEC2000BS Proflo PFTSWEC2000 издолжено затворено тоалетно седиште со брзо ослободување и капак

Издолжено тоалетно седиште со капак : дизајнирано да надополни широк спектар на издолжени дизајни за то

DEN 415.84
Кинг XKG Lone Peak јакна Неодамнешно
Кинг XKG Lone Peak јакна

100% полиестерска ткаенина Двонасочен материјал за истегнување Триламинат мека обвивка Високо отпорен н

DEN 1.67
ДС18 8ОКТ400-8 ПРО 8 Октагон Среден Опсег Звучник 800 Вати Максимална Моќност 400 ВАТИ РМС 8-Ом-Аудио Со Врвен Квалитет За Стерео Звучен Систем Неодамнешно
Облека за плажа Fragarn за жени, женско модно лето ново позиционирање печатење со кратки ракави со кратки ракави Неодамнешно
Облека за плажа Fragarn за жени, женско модно лето ново позиционирање печатење со кратки ракави со кратки ракави

Направено од лесна и дише ткаенина Фудбалерот и одблесокот Алинија со висока линија на половината совр�

DEN 243.20
Nupart 1PC 6-60L/H 10-100L/H 25-250L/H 100-1000LH NUONUOWELL Пластичен проток метар течен мерач на проток на вода Ротометар) Неодамнешно
Nupart 1PC 6-60L/H 10-100L/H 25-250L/H 100-1000LH NUONUOWELL Пластичен проток метар течен мерач на проток на вода Ротометар)

Врска : 20м цевка Принцип на работа : Кога течноста тече од дното до врвот во конусната цевка, се создава р�

DEN 1.33
Богатствата НА каролина Bb7245sh4 Целиот Ананас На Кошница Поводник Или Држач За Клучеви, Ѕидни Куки, Држач За Куки За Клучеви, Неодамнешно
山下工芸 мал сад, 4,8 € 4,5 см, бело / црно / Црвено Неодамнешно
山下工芸 мал сад, 4,8 € 4,5 см, бело / црно / Црвено

Големина : 1,9 х 1,9 х 1,8 инчи (4,8 х 4,8 х 4 Земја На Производство : Јапонија Професионалните готвачи носат комер

DEN 575.20
На ер-вратата на вратата на вратата на вратата на вратата на вратата 3,35 x 8.86-Дист на еднострано 2 пакет за деловна училница во хотелска Неодамнешно
Liruxun вистинска дрвена тркалезна аголна катче Тик во боја на фото -рамка за замав, масичка, тенонска фото рамка) Неодамнешно
Liruxun вистинска дрвена тркалезна аголна катче Тик во боја на фото -рамка за замав, масичка, тенонска фото рамка)

Нов моден начин да го покажете вашето среќно семејство, најдобар пријател, прекрасни деца и омилено мил�

DEN 1.33
41 Модерен Вентилатор За Таванот Со Светло, Модерен Вентилатор За Внатрешен Таван Со Низок Профил Со Низок Профил Со Далечински Неодамнешно
Стерлинг заптивка CFF7000.1000.125.300x5 7000 Графил целосен заптивка на лице 10 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа Неодамнешно
Стерлинг заптивка CFF7000.1000.125.300x5 7000 Графил целосен заптивка на лице 10 Големина на цевката, 1/8 дебела, притисок класа

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка �

DEN 2.33
Женски танцов фустан од Залдита, сјаен лајсек, секвенцин, раб, латино танго, румба ха Ча Самба, костуми Неодамнешно
Женски танцов фустан од Залдита, сјаен лајсек, секвенцин, раб, латино танго, румба ха Ча Самба, костуми

Полиестер + продолжение Затворање на патент Womenените возрасни сјајни секвенци од латински костуми фуст�

DEN 0.67
Алатка Амана - 49677 карбид со 2piece Classical Stile & Rail 1/4 Shank Set Неодамнешно
Алатка Амана - 49677 карбид со 2piece Classical Stile & Rail 1/4 Shank Set

Тип 49674 & 49676 сет Посветеност кон постојано обезбедување на највисок квалитет Решенија за производители,

DEN 3.33
Intellinet мрежни решенија 545013 Gigabit Fiber LC SFP Оптички трансивер модул Неодамнешно
Intellinet мрежни решенија 545013 Gigabit Fiber LC SFP Оптички трансивер модул

MFR : Intellinet Network Solutions UPC : Не е достапно Тип : Етернет модул, 1 порта Број на дел : 545013 Дел : Intelliet Network Solutions 545013 G

DEN 0.67
Акционерски скапоцен камен Сафир - 5 Печатен винил Деклал - за MacBook, Car, Laptop и многу повеќе! Неодамнешно
Акционерски скапоцен камен Сафир - 5 Печатен винил Деклал - за MacBook, Car, Laptop и многу повеќе!

Растворувач отпечатен на винил за професионален квалитет Трае 35 години затворено или надворешно корис

DEN 0.67