Природен Лист од сунѓерска Пена, Отворена Ќелија, 26 килограми/кубни. фт, Акрилно Лепило, 1/16 Во Дебел х 12 Во Широк х 12 Во Долг

Природен Лист од сунѓерска Пена, Отворена Ќелија, 26 килограми/кубни. фт, Акрилно Лепило, 1/16 Во Дебел х 12 Во Широк х 12 Во Долг

DEN 0.67

Неодамнешно

Достапно на барање

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Цврстина : Мека (5-8 пси), Тип На Ќелија : Отворена Ќелија, Боја : Црна, Текстура : Текстура, Материјал : Природен Сунѓер, Дебелина : 1/16", Ширина : 12", Должина : 12" [ПЕРФОРМАНСИ] Природниот сунѓер покажува одлична отпорност на триење. [ТЕХНИЧКИ АТРИБУТИ] Отклонување На Компресија : 8 psi, Густина : 26 фунти / cu., Опсег На Температура на лепило : -30°F до 230°F, Температурен Опсег : -20°F до 160°F, Спецификациите Се Исполнети : ASTM D1056 1 A2, MILC-3133, MIL-STD-670. [РАЗНИ АПАРАТИ] Природниот сунѓер често се користи во апликации со повторливо запечатување. Природниот сунѓер покажува одлична отпорност на триење и често се користи во апликации со повторливо запечатување.

Избор на купувачи

Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелена транспарентна, 10 x 18 x 1/8 Неодамнешно
Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелена транспарентна, 10 x 18 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 168.48
Месинг Плоча Бакар Лим Метал 99.9% Цу Фолија Плоча Мазна Површина Исклучителна Организација 0. 2ммх30ммх1м Месинг Плоча Метална Бакарна Неодамнешно
Гумен лист, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 6 во, гума должина 6 во, гума дебелина 1/8 во, 70А, леплива поддршка Неодамнешно
Нафта исполнет со нафта најлон 6 тркалезна шипка, зелена, мазна завршница, ASTM D5989, 6 OD, 3 ID, 1-1/2 Дебелина на wallидот, Неодамнешно
80/20 Инц, 1030, 10 Серија, 1 х 3 Истиснување х 72 Неодамнешно
80/20 Инц, 1030, 10 Серија, 1 х 3 Истиснување х 72

10 Серија Алуминиум ТДупчиња Истиснување Со Осум Отворени ТСлотови Компатибилен со сите 10 Серија Сврзув

DEN 463.84
Гумен лист, буна-n, ширина на гума 10 во, гума должина 3 стапки, гума од гума 1 во, 60А, обична поддршка Неодамнешно
Гумен лист, буна-n, ширина на гума 10 во, гума должина 3 стапки, гума од гума 1 во, 60А, обична поддршка

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 4630.24
Гумен лист од неопренови, хлоропрена, CR, голема јачина, 50a, дебелина од 0,5 мм x 36 во широк x 36 во долг Неодамнешно
Гумен лист од неопренови, хлоропрена, CR, голема јачина, 50a, дебелина од 0,5 мм x 36 во широк x 36 во долг

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 0,5мм, ширина : 36 ", должина : 36", Мате

DEN 999.68
Комерцијална оценка на неопренови, црна, 45а, 0,188 x 2 x 2 Неодамнешно
Комерцијална оценка на неопренови, црна, 45а, 0,188 x 2 x 2

Дебелината од 3 / 16инчи нуди средна апсорпција на влијанија и тешка отпорност на абразија Особено ефикас

DEN 948.80
Лента за месинг со месинг на Зеробегин H62, отпорна на корозија, фолија за метали, фолија од месинг со висока чистота, месинг, 0,15мм200мм1000мм Неодамнешно
8 ft 5/8 тркалезни цевки .050 wallид чист анодизиран алуминиум Неодамнешно
8 ft 5/8 тркалезни цевки .050 wallид чист анодизиран алуминиум

3 пакет од 8 ft 5 / 8 "Anodized Tubing Отпорен на 'рѓа и лесен за сликање / чистење Направено во Америка 3 пакет од 8 ft 5

DEN 1087.84
Vibratis Dowing Rods со бакарни рачки со врвни шипки за подесување на квалитетот - варили дедистрејзија Неодамнешно
Vibratis Dowing Rods со бакарни рачки со врвни шипки за подесување на квалитетот - варили дедистрејзија

✅ Даунинг прачки : Професионални шипки за дивизирање совршени за вода, злато, метали, наоѓање на богатст

DEN 440.80
Пластичен лист за запечатување на најголемиот дел од САД-ПС-ПЕ-ПЕ-360 HDPE, 1 висина, 8 ширина, 12 должина Неодамнешно
Пластичен лист за запечатување на најголемиот дел од САД-ПС-ПЕ-ПЕ-360 HDPE, 1 висина, 8 ширина, 12 должина

Облик : лист; Материјал : HDPE; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 "; толеранција на дебел�

DEN 0.33
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-367 бел ацетален пластичен лист, 1/16 Висина, ширина 8, должина од 12 Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-367 бел ацетален пластичен лист, 1/16 Висина, ширина 8, должина од 12

Облик : лист; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 16 "; т�

DEN 220.80
Месинг од месинг од месинг од месинг 2 парчиња 500мм/19. 7inch H59 Cu бакарен метал цврст бар месинг тркалезна шипка Неодамнешно
Месинг од месинг од месинг од месинг 2 парчиња 500мм/19. 7inch H59 Cu бакарен метал цврст бар месинг тркалезна шипка

Материјал : H59 месинг тркалезна шипка Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и друг

DEN 941.28
Месинг плоча од месинг чиста бакарна лим фолија H62 метална метална тенка лим фолија плоча за мелато плоча метална фолија Неодамнешно
САД Запечатување ЗУСАНСР-Ф-212 Цврст Лист Од Неопренови Пена Со Акрилно Лепило, 1/8 Висина, 12 Ширина, 12 Должина Неодамнешно
САД Запечатување ЗУСАНСР-Ф-212 Цврст Лист Од Неопренови Пена Со Акрилно Лепило, 1/8 Висина, 12 Ширина, 12 Должина

Облик : Лист; Тип На Клетка : Затворена Ќелија; Материјал : Неопренови Одделение : Лист; Цврстина : Затворе�

DEN 2.67
Месинг плоча Yuesfz H62 Метал метал со тенки лимци на плочата на плочата на плочата на плочата 0,5мм 2 парчиња чиста бакарна лим фолија Неодамнешно
Плоча со фолија од бакар метален лим Yiwango исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење бакарни чаршафи Неодамнешно
Плоча со фолија од бакар метален лим Yiwango исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење бакарни чаршафи

Широко користени во DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина Го�

DEN 742.40
Меканикс гума лим апсорпција на шок заптивка 6x6inch 0,05in црна за лента за запечатување на вратите против лизгање, мебел, тротоарите Неодамнешно
Buna-N Rubber Roll, NBR, BUNA, нитрил, висока јачина, акрилно лепило, 50A, дебелина од 0,5 mm x 36 во широк x 50 ft. Неодамнешно
Buna-N Rubber Roll, NBR, BUNA, нитрил, висока јачина, акрилно лепило, 50A, дебелина од 0,5 mm x 36 во широк x 50 ft.

[Спецификации на артикалот] Дурометар : 50А, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина : 0,

DEN 713.60
Пластична лента за запечатување на САД, 3/4 Висина, 2 ширина, 12 должина Неодамнешно
Пластична лента за запечатување на САД, 3/4 Висина, 2 ширина, 12 должина

Облик : Бар; Материјал : ekиркаат; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 4 "; толеранција на

DEN 2.00
Гумен лист, неопрена, ширина на гума 8 во, гума должина 3 стапки, гума од гума 1/32 во, 50А, леплива поддршка Неодамнешно
Гумен лист, неопрена, ширина на гума 8 во, гума должина 3 стапки, гума од гума 1/32 во, 50А, леплива поддршка

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

DEN 129.12
Автоматска жица за балинг со песок - 11 мерач црн annealed челик - направен во САД Неодамнешно
Автоматска жица за балинг со песок - 11 мерач црн annealed челик - направен во САД

11 мерач Лесно подмачкана 11 мерач челик : приближно 50% подебела од најчесто користената жица од 14 мерачи, 1

DEN 2.67
САД Запечатување ЗУСА-ФРС-ХТПСА - 153 Огноотпорни Силиконски Пена Лист Со Висока Температура Лепило На Двете Страни, 3/8 Висина, 12 Ширина, 12 Неодамнешно
Метална плоча Zhengyyuu Бакарна плоча од метална плоча со метална плоча со фолија широко користена во DIY експеримент 0.08mmx100mmx1m Неодамнешно
Метална плоча Zhengyyuu Бакарна плоча од метална плоча со метална плоча со фолија широко користена во DIY експеримент 0.08mmx100mmx1m

Има добра машинска обработка 100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чист

DEN 670.88
2/3/4/5/6/8/10/12-40MM бои полиетилен лим пластична табла Висока температура PE/UPE/HDPE плоча за CNC гравирање на сечење DIY - Неодамнешно
2/3/4/5/6/8/10/12-40MM бои полиетилен лим пластична табла Висока температура PE/UPE/HDPE плоча за CNC гравирање на сечење DIY -

Големина : 200x300mm, боја : црна, дебелина : 3мм Стандарден или нестандарден : стандард Облик : рамен заптивка..

DEN 363.04
Метална плоча од месинг плоча од месинг, метални материјали3x200x200mm метална фолија Неодамнешно
Метална плоча од месинг плоча од месинг, метални материјали3x200x200mm метална фолија

Материјал : Температура на третман на топлина 750 ~ 830 ℃; Температура на annealing 520 ~ 650 ℃, Температура на прицв

DEN 0.67
Транспарентен поликарбонат пластичен лим, долг 3/16 „дебел x 24“ широк x 24 ” Неодамнешно
Транспарентен поликарбонат пластичен лим, долг 3/16 „дебел x 24“ широк x 24 ”

Поликарбонат е отпорен на тресење, лесен за сечење, свиткан, обликуван и приближно половина од тежината

DEN 0.67
Либер Осветлување Метал Бакарна Фолија Чист Бакар лим Фолија Метал Тенок Лим Фолија Плоча Чист Бакар Метален Лим Фолија Плоча Неодамнешно
Гума ролна за запечатување на САД RS-H60FDA-269 FDA BUNA-N, без лепило, 60A, 1/8 Висина, ширина 36, должина од 5 Неодамнешно
Гума ролна за запечатување на САД RS-H60FDA-269 FDA BUNA-N, без лепило, 60A, 1/8 Висина, ширина 36, должина од 5

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 ";

DEN 2.00
Месинг лист Хуилун, бакарна метална плоча со фолија, исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење месинг плочи Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-339 црна ацетална пластична лента, 1 висина, 6 ширина, 24 должина Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-339 црна ацетална пластична лента, 1 висина, 6 ширина, 24 должина

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 "; толер

DEN 2895.20