Сандвик Коромант Р216-16Б20-040 Коромил Топка Нос Крајна Мелница, Велдон Стебло, Десна Рака, 20мм Дијаметар На Стеблото, 16мм Дијаметар на Сечење х 91мм Вкупна Должина

Сандвик Коромант Р216-16Б20-040 Коромил Топка Нос Крајна Мелница, Велдон Стебло, Десна Рака, 20мм Дијаметар На Стеблото, 16мм Дијаметар

DEN 1.33

Неодамнешно

Достапно на барање

Коромант капто спојка, навој спојка, цилиндрични стебло или велдон монтажа Вметнува со два рабови за сечење. Вметнете големини за дијаметар 10-50 мм, вметнете геометрии и оценки за сите материјали. Вметнувања за заштита на стеблото на секачи со поголем дијаметар. Флексибилни должини на дофат со модуларни глави за сечење во комбинација со различни стебла. Крајната мелница За Нос На Топката Коромил е робустен концепт на крајната мелница за грубост и полупроизводство на закривените површини во машинските центри, машините за мелење ЦПУ и машините за мелење копии за умре и мувла, воздушната, автомобилската и поврзаната индустрија. Максимална безбедност и сигурност, висока стапка на отстранување метал, Лесна за примена. Примена : копија мелење, контура мелење, умре и мувла, дијаметар опсег : 10-50 мм. ИСО апликација област : Челик, нерѓосувачки челик, Леано железо, Алуминиум, Отпорни На Топлина и титаниум легури, Стврднат материјал.

Избор на купувачи

58 парчиња Т-Слот Стегање Комплет Мелница Машинист Во Собата Со Т-Слот Почиста И Затегнување Клуч Неодамнешно
58 парчиња Т-Слот Стегање Комплет Мелница Машинист Во Собата Со Т-Слот Почиста И Затегнување Клуч

Изработен од висококвалитетен челик за лиење за долг век на траење и зголемена издржливост Сите делови

DEN 0.33
Микро 100 Т-102 Отсечен Алат-Т Стил - Редовно-Лемено, 3/32 Ширина, 3/4 Должина, 1/2 Квадратна Висина На Стеблото, 4-1/2 ОАЛ, Неодамнешно
Микро 100 Т-102 Отсечен Алат-Т Стил - Редовно-Лемено, 3/32 Ширина, 3/4 Должина, 1/2 Квадратна Висина На Стеблото, 4-1/2 ОАЛ,

Двоен крај " т " стил пресечна алатка која е паралелна земја за да помогне да се постигне исправен пресек

DEN 2.33
Iivverr Спирален Жлеб 1.5 мм Сечење Диа 4 Флејти 55 Степен Агол Крајот Мелница Машина Алатка (Ranura хеликоидни 1,5 мм Corte Неодамнешно
Iivverr Спирален Жлеб 1.5 мм Сечење Диа 4 Флејти 55 Степен Агол Крајот Мелница Машина Алатка (Ranura хеликоидни 1,5 мм Corte

Име На Производот : Крајна Мелница ;Тип : 55 Степен Агол Материјал : Волфрам Карбид;Дијаметар На Сечење : 1,5

DEN 1105.60
M33 x 1,5 метричка нишка од десната рака умираат 33мм Неодамнешно
M33 x 1,5 метричка нишка од десната рака умираат 33мм

Метрика M33 x 1,5мм јаглероден челик десен рака умира Надворешниот дијаметар е 65мм Метрика M33 x 1,5мм јаглеро�

DEN 1.33
Крај Мил, Груба, Копродукции, 3/8, 4 FL, SGL Квадратни Крајот Неодамнешно
Крај Мил, Груба, Копродукции, 3/8, 4 FL, SGL Квадратни Крајот

Груба крајот мелница со парична казна теренот Кобалтниот челик се спротивставува на абразијата и висок

DEN 1825.76
Карбид Мелење Машина 5pc Cnc Карбид Крајот Мелници 3D Дрво Сечилото Рутер Вежба Малку Волфрам Чиста Крајот Мелница Дрво Алатки Неодамнешно
YG - 1 CH038 Морс Конус Адаптер, БТ40-МТА 2-2. 36 Неодамнешно
YG - 1 CH038 Морс Конус Адаптер, БТ40-МТА 2-2. 36

ИГ1, Висококвалитетни Алатки за Сечење Високи Перформанси ЈГ1 е со седиште Во Јужна Кореја...

DEN 2.33
YG - 1 53600tn Карбид Топката Нос Крај Мил, 4 Флејта, Екстра Долга Должина, Калај Финиш, 6 Должина, 1 Неодамнешно
YG - 1 53600tn Карбид Топката Нос Крај Мил, 4 Флејта, Екстра Долга Должина, Калај Финиш, 6 Должина, 1

Погоден за сечење стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење студ, податливо леано железо, Цр

DEN 4910.56
Х. В. КО. 1 8 NC GH6 HSS Приклучок ДОПРЕТЕ 4 Директно Флејта 1.0 Хансон Витни Сад Направени-AR4654AR1 Неодамнешно
Х. В. КО. 1 8 NC GH6 HSS Приклучок ДОПРЕТЕ 4 Директно Флејта 1.0 Хансон Витни Сад Направени-AR4654AR1

ЈА КУПУВАТЕ СЛАВИНАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

DEN 2.00
Карбидна Крајна Мелница, 7/16ин Диа, 9/16ин Сече Л Неодамнешно
Карбидна Крајна Мелница, 7/16ин Диа, 9/16ин Сече Л

Цена За : Секоја Насока На Сечење : Десна Рака Крај Мелница Сечење Тип : Центар Сечење Мелење Диа : 7 / 16 "Аго

DEN 1958.72
Метрички Завртка Допрете М1-3.5 Машина Навој Допрете Вежба Малку 6542 Директно Флејта Приклучок Допрете Метал Допрете Рачни Алатки 1 Неодамнешно
YG-1 02227 HSS End Mill, 2 флејта, долга должина, неоткриен финиш, должина од 5-1/0, 2 “ Неодамнешно
YG-1 02227 HSS End Mill, 2 флејта, долга должина, неоткриен финиш, должина од 5-1/0, 2 “

Подолга должина на флејта од типот E2030 и овозможува подлабоко сечење YG1, високо квалитетни алатки за сеч�

DEN 1694.88
Bahco Carbide Bur baha0616m03x Неодамнешно
Bahco Carbide Bur baha0616m03x

Материјал : Тунфрам карбид Направено во Шведска Облик : Цилиндер (двоен пресек) Дијаметар на сечилото : 0,2

DEN 609.92
Кео Мелење 14331 Агол Заокружување Крај Мелница Машина, Фракционо Радиус, 1-3/8 Сечење Дијаметар, ХСС, Калај Слој, 7/16 Радиус, Крајот Мелница Неодамнешно
ВИДИЈА ХАНИТА И2Б0750Т150Р Варимил И2Б ГП Груба/Завршна Крајна Мелница, Топчест Нос, 1,5 ЛОК, 0,75 Диа За Сечење, Карбид, Необложен, Неодамнешно
ВИДИЈА ХАНИТА И2Б0750Т150Р Варимил И2Б ГП Груба/Завршна Крајна Мелница, Топчест Нос, 1,5 ЛОК, 0,75 Диа За Сечење, Карбид, Необложен,

Централно сечење Алатки за општа намена за широк спектар на материјали за работното парче Груба и заврш

DEN 1375.52
ISCAR GHMUL -31.7 држач за алатка за вртење на струг 1,25 SQUAKE SHANK GIM/GIP ​​INSERTS - DW11513BMIN Неодамнешно
ISCAR GHMUL -31.7 држач за алатка за вртење на струг 1,25 SQUAKE SHANK GIM/GIP ​​INSERTS - DW11513BMIN

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликатаСолд од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДИКТ Спецификации :

DEN 1540.80
Карбид Крај Мил, 402, 11/16 Д, 1 3/8 Сече Л Неодамнешно
Карбид Крај Мил, 402, 11/16 Д, 1 3/8 Сече Л

Апликација за јаглероден челик, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии Карбид�

DEN 3.00
AOPIN 12-32 Unef Taper Hand Tap HSS Femaleенски конец со голема брзина челична рака/машина Користете права чешма за завртки за флејта, Неодамнешно
AOPIN 12-32 Unef Taper Hand Tap HSS Femaleенски конец со голема брзина челична рака/машина Користете права чешма за завртки за флејта,

Големина на низата на допрете : 1232 Unef; Класа : 2Б, нишка по инч : 32, материјал : челик со голема брзина (HSS) Наш

DEN 160.00
Ахафеи Допрете Рака Допрете Конец Допрете, Метрички Завртка Допрете Вежба Рака Навој Прислушување Алатки 1 парчиња Неодамнешно
Ахафеи Допрете Рака Допрете Конец Допрете, Метрички Завртка Допрете Вежба Рака Навој Прислушување Алатки 1 парчиња

Индустриски Дупчалки Издржлив и долг работен век Висока цврстина, носете висока температура Рачката из

DEN 3.00
X - DREE 3 Флејта 60mm Долг 25mm Сечење Дијаметар Hss Chamfer Мелење Машина Малку (3 ranuras 60 mm Largo 25 mm Diametro de corte HSS Chaflan Fresa Неодамнешно
X - DREE 3 Флејта 60mm Долг 25mm Сечење Дијаметар Hss Chamfer Мелење Машина Малку (3 ranuras 60 mm Largo 25 mm Diametro de corte HSS Chaflan Fresa

Име на производот : Фреза За Мелење; Вкупна Должина : 60мм / 24"; Количина На Флејта : 3 Должина на сечење : 17м�

DEN 1296.00
Алатки за сечење Kodiak KCT210989 САД направија дното допрете, D5 Limit, метрички 4 флејта, навои на земја, челик со голема брзина, Неодамнешно
Аексит Хсс-Аи Мелење Крај Мелници Машина Директно Крајот Мил 18мм х 16мм х 32мм х 92мм Заострени Крајот Мелници 2 Флејта Неодамнешно
Аексит Хсс-Аи Мелење Крај Мелници Машина Директно Крајот Мил 18мм х 16мм х 32мм х 92мм Заострени Крајот Мелници 2 Флејта

Име на производот : Крај Мелница Машина;Материјал : ХССАИ Дијаметар на сечење : 18мм / 0,71"; Длабочина На Се�

DEN 2.33
VIDIA E16TSCLP3 E-SCLP S-Стил Завртка Стегач Здодевен Бар За Позитивни Инсерти, -5° Агол, Карбид, 1 Дијаметар На Стеблото, Десно, 11.905 Должина Неодамнешно
Придружи се на опрема 50 парчиња форма на нокти Дијамант обложена превртена глава, глава за мелење на дијаманти, ротациони мелење Неодамнешно
Заах 130мм Автоматски Центар Пин Удар Вежба Автоматски Прозорец Кршење Уред Дрво/Метал Дупка Дупчалка Малку 1 парчиња Неодамнешно
Заах 130мм Автоматски Центар Пин Удар Вежба Автоматски Прозорец Кршење Уред Дрво/Метал Дупка Дупчалка Малку 1 парчиња

Индустриски Дупчалки Карактеристики : Едноставен И Точен За Употреба, Полуавтоматски Уред За Кршење Пр

DEN 3.00
SGS 34690 47EB S-Carb Завршна Мелница Со Високи Перформанси, Титаниум Диборид Слој, 5/8 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење, Неодамнешно
SGS 34690 47EB S-Carb Завршна Мелница Со Високи Перформанси, Титаниум Диборид Слој, 5/8 Дијаметар На Сечење, 3/4 Должина На Сечење,

Кружното земјиште обезбедува стабилност со супериорни завршетоци на површината Дизајниран дизајн на ф

DEN 5256.80
Келч - 420.0058.291 - држач за алатки за измет, големина SK50 Неодамнешно
Келч - 420.0058.291 - држач за алатки за измет, големина SK50

Држач на алатката за затегнување, големина SK50 Оваа листа е за секоја од нив Држач на алатката за затегну�

DEN 3.00
БРУБАКЕР 1 11 1/2 НТФ 5 Флејта Заострена Цевка ДОПРЕТЕ 1 -11 1/2 1.0 1.00 11.5 Н. П. Т. Ф. Неодамнешно
БРУБАКЕР 1 11 1/2 НТФ 5 Флејта Заострена Цевка ДОПРЕТЕ 1 -11 1/2 1.0 1.00 11.5 Н. П. Т. Ф.

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 799.84
Burkit 1-7/16 -14 UN UN нишка Допрете десна рака, HSS 1-7/16 x 14 UNSTRORT FLUTED MACHION TAP Неодамнешно
Burkit 1-7/16 -14 UN UN нишка Допрете десна рака, HSS 1-7/16 x 14 UNSTRORT FLUTED MACHION TAP

Дијаметар на сечење : 17 / 16 инч, TPI : 14 заби по инч, насока на сечење : десна рака, Класа на точност : 2Б Матери�

DEN 3.33