Амиба печат комплети за вкрстени бод, пролетен чај забава магија вештерка лаванда поле DIY 11.9x20.4 инчи

Амиба печат комплети за вкрстени бод, пролетен чај забава магија вештерка лаванда поле DIY 11.9x20.4 инчи

DEN 223.68

Неодамнешно

Достапно на барање

11КТ Аида ткаенина Големина : 14 Модели со висока дефиниција се преиспитани со нетоксична и боја за перење. Пред-сортиран конец за везови со картон. Ве молиме, користете 3 низи на конец за целосен бод и 2 нишки за задниот бод. Напредниот комплет за вкрстено бод вклучува две игли и лесни упатства на англиски јазик. Рамки! Рамката на сликата не е вклучена. По завршувањето, ставете ја ткаенината во топла вода 30 минути за да ги измиете обрасците. Ако имате други прашања, вие сте добредојдени да ни испратите порака за брза поддршка!. Што е комплет за вкрстено вкрстено бод со амиба 11 CT? 11ct значи 11 точки по инч ткаенина. Запечатено значи дека шемата е претходно печатена на ткаенината. Во споредба со броениот вкрстен бод, правењето на печат ќе биде полесно и потребни се помалку чекори. Како почетник, само треба да научите како да го направите целиот бод и задниот бод. И нашиот комплет има целосна илустрирана инструкција на англиски јазик. Дури и ако сте почетник на вкрстениот бод, можете лесно да го завршите печатниот вкрстен бод. Уживај! Вклучен пакет : 1 * Платно платно 1 * Сет на упатства за игла на конец на англиски топло совети : 1. Нашата ставка е нерасположена, рамката на сликата не е вклучена. Бојата на печатената шема не е еднаква на вистинската боја на конецот. Ве молиме, не заборавајте да го користите бројот или симболот од печатената шема за да ја пронајдете соодветната нишка со одредена боја.

Избор на купувачи

Комплети за куки за куки за златни ретривер, симпатични комплети за килими кои не се лизгаат на делфин, рачно изработени комплети Неодамнешно
Париз, Нотр-Дам де Париз го брои комплетот за вкрстено бод Неодамнешно
Париз, Нотр-Дам де Париз го брои комплетот за вкрстено бод

Преброен вкрстен бод Завршената големина е 26 x 38,5 см без мат Произведено во Украина Преброен вкрстен бод

DEN 473.76
Капа/капа за обрач за Janome MC200E/300E/350E/9500/9700/9800 MC10000/10001/11000 Неодамнешно
Капа/капа за обрач за Janome MC200E/300E/350E/9500/9700/9800 MC10000/10001/11000

Ова е сосема нова висококвалитетна универзална капа за капа, обрач за хопстер за многу машини за домашн�

DEN 697.60
FCMLD 15 парчиња игли за ударни иглички за везење игла за игла игла за плетење игла за шиење со шиење со 4 навојки бои Неодамнешно
FCMLD 15 парчиња игли за ударни иглички за везење игла за игла игла за плетење игла за шиење со шиење со 4 навојки бои

Целосен спектар на комплет за стартување на везови со сите алатки што ви се потребни за да ги разгледате

DEN 3149.92
Комплети за куки за заклучување DIY -капчиња комплет снежен човек шема во боја печатено платно за домашно украсување деца хоби Божиќ Неодамнешно
Ракавици на Грабару 1 пар-мал Неодамнешно
Ракавици на Грабару 1 пар-мал

Идеално за ватирање, шиење, белешка за книги, занаетчиство и многу повеќе Димензии на пакетот : 0,762 H x 24.128

DEN 0.33
РТО Поларната Провиденс се брои комплет за вкрстено бод Неодамнешно
РТО Поларната Провиденс се брои комплет за вкрстено бод

Многу потребен оган фрла топол сјај над овој камп за зимски времиња Многу потребен оган фрла топол сјај

DEN 706.88
Комплет за почетници на игла, алатки за игли за игли од 132 игли, алатки за игли за праска, комплет за паста за игла со инструкции, Неодамнешно
Thethy Threads Jumbo Bouquet Ely Cross Stitch комплет Неодамнешно
Thethy Threads Jumbo Bouquet Ely Cross Stitch комплет

Вашиот комплет содржи; 14 брои бела Звеигарт Аида, претходно сортиран заглавен памук, игла, дијаграм за б�

DEN 739.36
Tishiron DIY 5D Diamond Painting по бројни комплети шарени гитара целосна вежба дијамантска сликарство уметност за почетници кристални слики Неодамнешно
RTO го брои комплетот за вкрстено бод 8,7 x9.4 -еден кој сака цвеќиња -M683 Неодамнешно
RTO го брои комплетот за вкрстено бод 8,7 x9.4 -еден кој сака цвеќиња -M683

Накрсен раб Овој комплет ќе ви овозможи да создадете прекрасен дизајн што ќе направи одлична декорациј�

DEN 453.92
Комплети за килим за куки за морски риби за деца за почетници за почетници лесна DIY мала таписерија кука и заклучување на игла, капчиња Неодамнешно
Kasclino 40 бои предиво од вештачка волна, преносна игла за шиење на влакна за шиење DIY рачно вртење на влакна и занаетчиски материјали, Неодамнешно
Занаетчиски занаети за занаети со вкрстени бод - маѓепсана шума Неодамнешно
Занаетчиски занаети за занаети со вкрстени бод - маѓепсана шума

14 брои Аида Преброен комплет за вкрстено бод Теми на DMC, вклучувајќи метални Преброен комплет за вкрстен

DEN 2.00
Комплети за куки за заклучување за возрасни елени за кука за куки за иглички капаци за перница DIY Голем код за кука за куки за возрасни Неодамнешно
Златна снегулка со брадавици со броеви за вкрстени бод, комплет за украси Мил 2020, замолчен празник MH212012 Неодамнешно Продажбата
Златна снегулка со брадавици со броеви за вкрстени бод, комплет за украси Мил 2020, замолчен празник MH212012

Комплетот Златен снегулка ги вклучува сите монистра на стакло Мил Хил, Мил Хил 14 брои металик злато перф

DEN 192.64
ТВЛАР предиво 86 бои 5g/10g/20g/50g/100g Фелинг волна влакна се чувствува ткаенина почувствувана занаетчиска играчка рачно изработена волна Неодамнешно
Френк А. Едмундс обрач за вез од дрво, тркалезни рабови од 5 инчи природен пакет со 6 пакувања со занаети со уметност мала торба за проекти Неодамнешно
Thethy Threads Rainbow Hummingbird Cross Stitch комплет Неодамнешно
Thethy Threads Rainbow Hummingbird Cross Stitch комплет

Накрсен раб Вашиот комплет содржи; 14 Пребројте Zweigart Aida со печатена позадина, претходно сортиран заробен

DEN 212.80
Димензии 70-76164 Под морското записник за раѓање на бебето, се брои комплет за вкрстено стих, 14 бела Аида, 9 '' x 12 ' Неодамнешно
Димензии 70-76164 Под морското записник за раѓање на бебето, се брои комплет за вкрстено стих, 14 бела Аида, 9 '' x 12 '

Комплетот за модели на вкрстени бод доаѓа со придржана нишка, 14 брои бела Аида, игли и чекорпочекор инст�

DEN 369.44
Бебе алпака мешавина од свилени влакна. Луксузно мека чешлана врвна волна, која се врти за вртење, фелинг, мешање и други занаети со Неодамнешно
Вкрстено бод, цвет, паун, кинески стил, C0154 Неодамнешно
Вкрстено бод, цвет, паун, кинески стил, C0154

Завршена големина : 195 см од 85 см Сите бои што ги отпечативме на ткаенината се изработени од природни рас�

DEN 0.33
Светилници со брадавици преброени вкрстени бод, копчиња Хил 2017, монистра пролет MH141714 Неодамнешно
Светилници со брадавици преброени вкрстени бод, копчиња Хил 2017, монистра пролет MH141714

Комплетот ги вклучува сите монистра на стакло Мил Хил, копче за керамичко Мил Хил, Мил Хил насликан перф�

DEN 2.00
Шие лесен шаблон за везови во сашико 4 x 4in Сакура Неодамнешно
Шие лесен шаблон за везови во сашико 4 x 4in Сакура

Шаблон од 4 инчи за да се создаде дизајн на цреша од цреша Сашико Вклучени упатства! Совршено за секоја д�

DEN 388.80
Комплети за тркалезно киличка, цртана кука, цртан филм, пчела, таписерија тепих килим за правење деца за возрасни почетници, кармин, Неодамнешно
Комплет за куки за куки Jовахо, комплети за куки за заклучување за капакот за перници за фрлање перници, кука за заклучување на кука Неодамнешно
Комплет за капчиња комплет за кука кука за килим за деца за Eginners Latch Hook Комплет за заклучување на кука кука кука DIY тепих перниче Неодамнешно