Нијагара Машина N59784 Карбид Топката Носот Крај Мил, Никулец Должина, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, 30 Степен Хеликс, 2 Флејти, 1.5 Вкупна Должина, 0.039 Сеч?

Нијагара Машина N59784 Карбид Топката Носот Крај Мил, Никулец Должина, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, 30 Степен

DEN 239.84

Неодамнешно

Достапно на барање

Минијатурните крајни мелници создаваат сложени намалувања потребни за прецизни индустрии Две флејти нудат подобар капацитет за носење чипови од крајните мелници со повеќе флејти. Должината на никулецот ја зголемува јачината на сечилото, што ја прави помала веројатноста да се скрши во работното парче. Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтниот челик, нудејќи зголемена отпорност на абење и високи температури на сечење. Крајот на носот на топката (исто така наречен крај на топката) создава контурирани површини. Нијагаринскиот Секач MESB230 минијатурна необложена карбидна топчеста крајна мелница со должина на никулец има две флејти и спирала од 30 степени за да се создадат сложени намалувања потребни за прецизни индустрии како што се електроника и производство на медицински уреди. Двете флејти имаат подобар капацитет за носење чипови од крајните мелници со повеќе флејти. Должината на никулецот ја зголемува јачината на алатот и ја прави помала веројатноста да се пробие во материјалот што се обработува. Најдобро се користи кога длабочината на сечењето е плитка. Спиралата од 30 степени го балансира силниот раб на сечење на пониските агли за тешко машински материјали со зголемено дејство на сечење на повисоките агли. Ова овозможува ефикасно намалување на материјалите вообичаени во прецизните индустрии како што се нерѓосувачки челик и армирана пластика. Крајот на топката е погоден за контурирање апликации каде што не се потребни остри рабови, а дизајнот на центарот за сечење овозможува алатката да се фрли во работното парче како вежба. Карбидната подлога е потешка од брзиот или кобалтниот челик, што го прави поотпорен на абење при големи брзини и обезбедува подолг век на траење на алатот. Без облога или површинска обработка, оваа необложена алатка може да се користи на широк спектар на материјали. Алатката има вкупно означено истекување (ТИР) од + или-0. Ова мерење ја дефинира точноста на позицијата на хоризонталното движење на крајната мелница од стеблото до најсовремениот раб. За да се зголеми ригидноста и да се обезбеди низок истек, алатката треба да ја држи прецизен држач. Толеранцијата на дијаметарот на сечење е + или-0. Сите големини имаат вкупна должина од 1-1/2" и дијаметар на стеблото од 1/8". Крајните мелници се дизајнирани да отстрануваат материјал и да создаваат мултидимензионални форми и профили.

Избор на купувачи

Титан TC21547 VI-Pro Променлив Индекс Цврст Карбид Крај Мил, Никулец Должина Со Рамен, 4 Флејта, Агол Радиус, ALCRO-Max Обложени, Неодамнешно
Титан TC21547 VI-Pro Променлив Индекс Цврст Карбид Крај Мил, Никулец Должина Со Рамен, 4 Флејта, Агол Радиус, ALCRO-Max Обложени,

Премиум СубМикрограм Променлив Индекс Со Високи Перформанси Цврст Карбид Овозможува повисоки СФМ и по�

DEN 2942.56
OSG Tap and Die - 1400156301 - Формирање на конец, големина на конец 3/4-16, UNF, целосна должина 4-1/4, кобалт, црн оксид Неодамнешно
OSG Tap and Die - 1400156301 - Формирање на конец, големина на конец 3/4-16, UNF, целосна должина 4-1/4, кобалт, црн оксид

Техничка спецификација на темата Формирање на низата Допрена големина 3 / 416 Тема стандард UNF Tap Техничка

DEN 2.33
Aceteel 5pcs 9/64 -36 UN HSS HACHINE TAP, 9/64 x 36 UN десна рака Thap Tap Tap Неодамнешно
Aceteel 5pcs 9/64 -36 UN HSS HACHINE TAP, 9/64 x 36 UN десна рака Thap Tap Tap

【Големина】 Должина : 2,17 " / 55мм, глава на конец : 0,71" / 18мм, квадратна глава : 3,0мм x 3,0мм (l*w), дијаметар на Шан�

DEN 1.67
Сандвик Коромант, ЦНМГ 544-Г-ДИН 1115, Т-Макс П Вметнете За Вртење, Карбид, Дијамант 80°, Неутрален Крој, 1115 Одделение, Н+2О3 Неодамнешно
Сандвик Коромант, ЦНМГ 544-Г-ДИН 1115, Т-Макс П Вметнете За Вртење, Карбид, Дијамант 80°, Неутрален Крој, 1115 Одделение, Н+2О3

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

DEN 600.00
uxcell Метрички Машина Допрете M6 Тема 1 Теренот H2 Точност Со Голема Брзина Челик Завртка Навој Допира Екстра Долго Навој Прислушување Неодамнешно
Компонента на цревото за Течноста за ладење со локална Линија, Сив Ацетален Кополимер, Вртлива Млазница 40, 0,040 Дијаметар На Неодамнешно
Компонента на цревото за Течноста за ладење со локална Линија, Сив Ацетален Кополимер, Вртлива Млазница 40, 0,040 Дијаметар На

Прилагодливата глава за прскање има опсег на движење од 40 степени над разгорената основа Распоредени д�

DEN 746.72
Универзална алатка разновидна дијамантска бур сет 120-150 решетка .125 инчи Шанк 20 парчиња Неодамнешно
Универзална алатка разновидна дијамантска бур сет 120-150 решетка .125 инчи Шанк 20 парчиња

Избрани глави на закопчување Доаѓа со цилиндер, заоблени цилиндри, конуси, станови, дрвја, жлеб, точки и

DEN 136.80
Карбид Мелење Машина Дрво Карбид Сечилото Мелење Машина Торкс Шрафцигер Неодамнешно
Карбид Мелење Машина Дрво Карбид Сечилото Мелење Машина Торкс Шрафцигер

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 406.56
Метрички Реставратор На Навој, Алатка За Поправка На Навои Со Висока Цврстина Поставете 15 парчиња Рѓосувачки Пренослив За Автомобил Неодамнешно
Cle-Force C69379 1603 Тешки Работник Должина Вежба Во собата, 1/16 Во Мин Вежба Малку, 1/2 Во Макс Вежба Малку, 135 степен Вежба Точка Неодамнешно
Cle-Force C69379 1603 Тешки Работник Должина Вежба Во собата, 1/16 Во Мин Вежба Малку, 1/2 Во Макс Вежба Малку, 135 степен Вежба Точка

CleForce Jobber Должина Вежба Сет, Тешки, Серија : 1603, Царски Систем На Мерење, 1 / 16 Во Минимална Големина Вежба М�

DEN 2947.52
Sandvik Coromant C6-PTFNR-35175-22W T-Max P Сечење Единица За Вртење, TNMG 22 04 08 Господар Вметнете, Cx-PTFNR/L. W Стил Алатка, Десната рака, Неодамнешно
Sandvik Coromant C6-PTFNR-35175-22W T-Max P Сечење Единица За Вртење, TNMG 22 04 08 Господар Вметнете, Cx-PTFNR/L. W Стил Алатка, Десната рака,

Коромант Капто сечење единици, внатрешна Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки За Негативни И

DEN 7120.00
ВИДИЈА ХАНИТА Д51820007В Д518 Кс Завршна Мелница, 20 Мм Дијаметар На Сечење, Карбид, Алтин Слој, Десна Рака Сече, Велдон Стебло, 20 Мм Дијаметар Неодамнешно
ВИДИЈА ХАНИТА И2Б0750Т150Р Варимил И2Б ГП Груба/Завршна Крајна Мелница, Топчест Нос, 1,5 ЛОК, 0,75 Диа За Сечење, Карбид, Необложен, Неодамнешно
Вежба Америка КБР 19/32 Кобалт Крај Мил 2 Флејта Плоштад Двоен Крај Неодамнешно
Вежба Америка КБР 19/32 Кобалт Крај Мил 2 Флејта Плоштад Двоен Крај

Големина 19 / 32" Материјал : Кобалт Заврши : Необложени (Светли) Должина На Флејта : 11 / 8 Вкупна Должина : 5...

DEN 2.33
WIDIA WMTWGML522S WMT Модуларно Сечило, Жлеб и Отсекување, Големина На 5 Седишта, Челик, Лева Рака, 22mm Максимална Длабочина На Сечење Неодамнешно
WIDIA WMTWGML522S WMT Модуларно Сечило, Жлеб и Отсекување, Големина На 5 Седишта, Челик, Лева Рака, 22mm Максимална Длабочина На Сечење

Извонредни способности за ригидност и стегање на системот Гарантира брзо време на циклус и ограничени �

DEN 1748.64
Кобра Карбид 40122 Цврст Карбид Вртење Вметнете, C550 Одделение, Необложени Финиш, Ccmt Стил, Обликувани Чипбрејкер, CCMT 32.50, 5/32 Дебели, Неодамнешно
Widia GTD GT235001 Победа GT23 HP Tap, Semi Bown Chamfer, десно намалување на раката, 4 флејти, формирање, M5 x 0,8, HSS-E-PM, Неодамнешно
Widia GTD GT235001 Победа GT23 HP Tap, Semi Bown Chamfer, десно намалување на раката, 4 флејти, формирање, M5 x 0,8, HSS-E-PM,

Напредно формирање геометрии дизајнирани за супериорни перформанси на чешма во алуминиум Произведено

DEN 1235.68
Еквивалентно Масло За Мобиле Рарусо 829 Со Филтер Убиец Неодамнешно
Еквивалентно Масло За Мобиле Рарусо 829 Со Филтер Убиец

Супериорна понуда за лубрикант за замена во САД со Филтер Убиец за замена На Mobilé Rarusé 829 на рентабилен на

DEN 2799.20
Алатка за сечење на шампиони Индустриски квалитет на челик со голема брзина: 308-12-28-Т-Изработени во САД Неодамнешно
Алатка за сечење на шампиони Индустриски квалитет на челик со голема брзина: 308-12-28-Т-Изработени во САД

Индустриски квалитет со голема брзина челични чешми идеални за прислушување на општа намена Допрете по

DEN 514.56
FOMASP WNMG432 / WNMG080408-PM На Цпу Карбид Инсерти За Челик Вртење Сечење Алатки, Чип Прекинувач PM одговара За Полу-Завршувањето Метал Сечење, Неодамнешно
Лице Мелење Машина BAP300R 40-22-4T со T8 Клуч + CAT40 FMB22 Mill Arbor ЗА APMT1135PDER Карбид Мелење Инсерти Неодамнешно
Лице Мелење Машина BAP300R 40-22-4T со T8 Клуч + CAT40 FMB22 Mill Arbor ЗА APMT1135PDER Карбид Мелење Инсерти

Пакетот вклучуваBAP300 R 40224 T Со T8 клуч + CAT40 FMB22 Mill arbor Материјал : Легиран челик стврднат на HRC 5256 Тип : 90° агол

DEN 2.67
Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 11208-А7568 Влечкаат Заб Страна Мелење Машина, Со Голема Брзина Челик, 5.5 Дијаметар, 7/8 Ширина На Неодамнешно
Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 11208-А7568 Влечкаат Заб Страна Мелење Машина, Со Голема Брзина Челик, 5.5 Дијаметар, 7/8 Ширина На

Влечкаат Заб Страна Мелење СекачиСо Голема Брзина Челик Дијаметар : 5 1 / 2Ширина На Лицето : 7 / 8Големина Н�

DEN 5114.24
Alfa Tools DTH66114 7/16-20 со голема брзина челик 135 ° Сплит точка светла завршница комбинација Домавна чешма Неодамнешно
Alfa Tools DTH66114 7/16-20 со голема брзина челик 135 ° Сплит точка светла завршница комбинација Домавна чешма

0,3955 големина на вежба, 7 / 1620 NF големина на чешма Должина на чешма од 1 „Драчка, 11 / 4“ Плоштад Шанк : 0,323 диј�

DEN 1941.44
3 ПАРЧИЊА МТ2 ДО Мт1 Морс Конус Адаптер Редуктор Ракави Судир КЛИВЛЕНД САД-МБ6751АЕ2 Неодамнешно
3 ПАРЧИЊА МТ2 ДО Мт1 Морс Конус Адаптер Редуктор Ракави Судир КЛИВЛЕНД САД-МБ6751АЕ2

КУПУВАТЕ МНОГУ АЛАТКИ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕ

DEN 1361.60
Високо 7 Сечење Одбор Работ Водич Позиционирање Алатка Електрични Кружни Видов Тример Машина Водич За Електрични Митра Видов Неодамнешно
Sandvik Coromant 5337 002-01 Собраниска ставка, 5337 002 Неодамнешно
Sandvik Coromant 5337 002-01 Собраниска ставка, 5337 002

Резерви за држење, Варилок и Коромант Капто Системи за алатки, стандард Ставка за склопување Резерви за

DEN 0.33
САНДВИК 391.01-63 63 080 ВАРИЛОК 63 Модуларен Адаптер ЗА Продолжување 80мм Должина-БДМБ4132РН Неодамнешно
САНДВИК 391.01-63 63 080 ВАРИЛОК 63 Модуларен Адаптер ЗА Продолжување 80мм Должина-БДМБ4132РН

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 2.33
Шавив 29253, Бонус Пакет За Долготрајна Работа Неодамнешно
Шавив 29253, Бонус Пакет За Долготрајна Работа

Пакетот Бонуси ШАВИВ Манго ВТОРИ со Долг Дострел го содржи нашиот држач " Е " со тешки сечила Е100 Популарн

DEN 1.33
Х-DREE 5 Еез Директно дупчалка дупка 2 Спирални Флејти Крај Мил Машина 3.175 мм х 3.175 мм х 17мм(5 пиези де вастаго ректо Неодамнешно
Х-DREE 5 Еез Директно дупчалка дупка 2 Спирални Флејти Крај Мил Машина 3.175 мм х 3.175 мм х 17мм(5 пиези де вастаго ректо

Име На Производот : Крај Мелница Машина; Дизајн : 2 Спиралфлути Материјал : Метал;Боја : Сребрен Тон Дијаме

DEN 443.20
Цилиндричен ракав Sandvik Coromant EF-25-16 со лесно позиционирање Неодамнешно
Цилиндричен ракав Sandvik Coromant EF-25-16 со лесно позиционирање

Лесна фикс, адаптивна ставка, држење Системи за алатки, стандард Адаптери за системи за алатки Земја на �

DEN 3408.00
Аексит 6мм Сечење Крај Мелници Диа 6мм Директно Стебло 4 Флејта Хсал Крај Мелница Машина Цпу Агол Заокружување Крај Мелници Малку 2 парчиња Неодамнешно