Педер 51411 Жлеб Трка Нафрли Лого, Еден Ред, Отворен, 90° Агол На Контакт, Челичен Кафез, Метрички, 55ММ ПРОЕКТ, 120мм ОД, 48мм Ширина, 1800 вртежи Во минута Максимална Брзина Н?

Педер 51411 Жлеб Трка Нафрли Лого, Еден Ред, Отворен, 90° Агол На Контакт, Челичен Кафез, Метрички, 55ММ ПРОЕКТ, 120мм ОД, 48мм Ширина,

DEN 1222.40

Неодамнешно

Достапно на барање

Единствена насока, топчест лежиште со длабок жлеб за апликации кои поддржуваат тешки аксијални оптоварувања во една насока Отворено лежиште за подмачкување што се применува на место. Преку-стврднат хром челик за издржливост и отпорност на деформитет под тешки товари. Држачот за челик рамномерно ги простира ролерите за намалено триење, вибрации и бучава. Жлебни патеки за поголема брзина и носивост од рамните подлошки. Овој педерски топчест лежиште со еден ред има жлебни патеки, агол на контакт од 90 степени, челичен кафез и отворена конструкција. Погоден е за апликации со умерена брзина кои поддржуваат тешки аксијални оптоварувања во една насока и без радијални оптоварувања. Овој топчест лежиште со длабок жлеб се состои од машина за перење (прстен) за лоцирање на куќиште, машина за перење на вратило и склоп на топка и кафез. Подлошките имаат жлебни патеки што одговараат на топчињата што ротираат меѓу нив, овозможувајќи поголема брзина и носивост на потисок отколку лежиштата со рамни патеки. Дизајнот со еден ред поддржува оптоварувања на потисок во една насока и толерира аксијално отклонување, а отворената конструкција овозможува лежиштето да се подмачкува на место. Ова лежиште има агол на контакт од 90 степени во кој топката и внатрешните и надворешните точки на контакт на патеката се на рамнина паралелна со аксијалното оптоварување, што му овозможува на лежиштето да добие висока аксијална сила. Топчињата и подлошките се изработени од нисколегиран, преку стврднат хром челик за издржливост, толеранција на топлина и отпорност на деформитет при тешки товари, а челичниот кафез спречува топчињата да дојдат во контакт едни со други за време на употребата, намалувајќи го триењето, вибрациите и бучавата. Овој лежиште е одвоен, така што полесно се монтира од неразделните лежишта, бидејќи неговите компоненти можат да се инсталираат независно. Може да се користи на работни температури од -30 Степени Ц до 150 Ц (-22 Степени Ф до 302 Ф). Овој потисен топчест лежиште има рејтинг на класата НА ПН (нормална) толеранција за точност на димензиите и е погоден за апликации, вклучувајќи погонски вратила за машински алати, автомобилски управувачи и спојки, ротирачки маси, надворешни моторни пропелери и апарати за домаќинство. Спецификации главни димензии на лежиштето во 711/ISO 104 основни оценки за динамичко оптоварување din ISO 281 DIMENSIONAL и геометриски толеранциидин 620-3 (ISO 199), класа на толеранција Pnthrow-стврднувачки челик за внатрешни и надворешни прстени и ролериso 683-17 Steel strip за cage EN 10139, SAE j403load носивост и lifedin iso 281 додаток 1system за создавање броеви на делови за тркалачки лежишта din 623-1 тркалачки лежишта користете тркалачки елементи за да ја одржите раздвојувањето помеѓу подвижните делови За да го намалите ротационото триење И да ги поддржите радијалните И Аксијалните Оптоварувања.

Избор на купувачи

Sanrily Soft Sliver-Edge 4 копче на копчето FOB FOB за Nissan Ariya 8 Gen Gen NEW THEN TEANA додатоци без клуч за клучеви TPU клуч за клучеви Неодамнешно
Sanrily Soft Sliver-Edge 4 копче на копчето FOB FOB за Nissan Ariya 8 Gen Gen NEW THEN TEANA додатоци без клуч за клучеви TPU клуч за клучеви

【Референца на моделот】 Обликот и големината на копчињата за автомобили може да варираат по година, рег

DEN 0.33
Крафиг Симпатична Гроздобер Животински Box Преклоплива Кутија За Складирање Голема Коцка Организатор Канти Контејнери Корпи Со Неодамнешно
X-DREE 8 Должина 0,02 - 1mm Метрички Јаз Мерка Чувствител Мерач (Spessimetro на misurazione ди spazio метрико, lunghezza' 8 '' 0,02-1mm Неодамнешно
X-DREE 8 Должина 0,02 - 1mm Метрички Јаз Мерка Чувствител Мерач (Spessimetro на misurazione ди spazio метрико, lunghezza' 8 '' 0,02-1mm

Име На Производот : Мерач На Чувствителност;Материјал : Метал Боја : Како Што Е Прикажано На Сликата; Вкуп

DEN 2.67
PT 3in1 Комбо Kickstand Футрола Покрие Телефон Случај За OnePlus Nord N20 5G 6.4 + Подарок Штанд Неодамнешно
PT 3in1 Комбо Kickstand Футрола Покрие Телефон Случај За OnePlus Nord N20 5G 6.4 + Подарок Штанд

1 x 3in1 Футрола Клип Случај Телефон Покритие Го штити вашиот телефон од гребнатини, гребнатини и општо абе

DEN 1.33
Германски германски Фердинанд W/Зимерит Тенк уништувач 654. Баталјон Источен фронт 1943 година 1/72 Завршен резервоар за модели Неодамнешно
Германски германски Фердинанд W/Зимерит Тенк уништувач 654. Баталјон Источен фронт 1943 година 1/72 Завршен резервоар за модели

1 : 72 Скала историски резервоар Високо детално во текот на целиот, многу колекционерски Предсобраниот мо

DEN 2575.36
Thinwall Половина хексадецимална глава со низок профил навртка - 18-8 не'рѓосувачки челик) Неодамнешно
Thinwall Половина хексадецимална глава со низок профил навртка - 18-8 не'рѓосувачки челик)

Половина шестоаголник во форма на ритам За употреба во шестоаголни дупки Инстали за глава со низок проф

DEN 127.84
Edding 233198 2-3 mm ТРОГОВЕН СОВЕТНИК ТЕКСТИЛЕН МАРКЕР - Сина Неодамнешно
Edding 233198 2-3 mm ТРОГОВЕН СОВЕТНИК ТЕКСТИЛЕН МАРКЕР - Сина

Текстилен маркер Тркалезен врв 23мм сино Единг Ексклузивен производ од Единг Создадете свои карактерис

DEN 0.67
AMSH 3PCS Univeral Heavy Duty 20A 125V DPDT 6 Терминал Вклучено/Исклучено/Вклучено прекинувач за вклучување на рокери Метал+3 парчиња Неодамнешно
AMSH 3PCS Univeral Heavy Duty 20A 125V DPDT 6 Терминал Вклучено/Исклучено/Вклучено прекинувач за вклучување на рокери Метал+3 парчиња

Тип : OnOffON; Тип на конектор : DPDT, 6 терминален пин; Дијаметар на дупката за монтирање : 12мм Оценета земја на �

DEN 1.67
Балерина тематска двострана пресвртница од табла од 13 инчи x 9,5 инчи Неодамнешно
Балерина тематска двострана пресвртница од табла од 13 инчи x 9,5 инчи

Материјали : дрво, памук Димензии : 9,50 "x 13" x 0 Двокреветна табла за пресвртница на креда со балерина дизај�

DEN 179.20
SXYMKJ SHOWER IRONG SHAGULE SPALIL SHASGLESS додатоци за бања Полици за бања Полици за креативна полица за креативно Неодамнешно
SXYMKJ SHOWER IRONG SHAGULE SPALIL SHASGLESS додатоци за бања Полици за бања Полици за креативна полица за креативно

Двојно складирање, голем капацитет Горните и долните слоеви се длабоки и разновидни, кршејќи го огранич

DEN 395.20
3-Парче Торта Стои Во Собата, Зимски Снегулки Пластични Кекс Држач Бонбони Овошје Десерт Дисплеј Штанд За Свадба Роденден Чај Партија Неодамнешно
Контејнер за гнездење, Сина, 16 инчи x 23 inL x 15 5/8 inW, Пакет од 3 Неодамнешно
Контејнер за гнездење, Сина, 16 инчи x 23 inL x 15 5/8 inW, Пакет од 3

Точка : Гнездење Контејнер Надворешна Должина : 23" Надворешна Ширина : 155 / 8" Надворешна Висина : 16" Волумен

DEN 3.00
PIBM Стилски полица за едноставност Полнен wallид Полици со лебдечки решетки Едноставно цврсто дрво железо, заштеди простор за дома, Неодамнешно
Богатствата на каролина Bb9936sh4 Марема Овчарско Куче Падне Поводник Или Држач За Клучеви, Жолта, Ѕидни Куки, Држач За Куки За Неодамнешно
Слушалки за уши летшуоер С12 Со Магнетски Двигател Од 14,8 мм, Слушалки Хифи ,onomономски Дизајн, Жичен Монитор За Уво Со Сребрен Неодамнешно
Слушалки за уши летшуоер С12 Со Магнетски Двигател Од 14,8 мм, Слушалки Хифи ,onomономски Дизајн, Жичен Монитор За Уво Со Сребрен

●Прилагоден Рамнински Магнетски Двигател Quetshuoer S12 е опремен со рамнински магнетски двигател од 14,8 мм Т�

DEN 1904.00
Амбесон Мрзлива Метална Кутија, Amazмичка Амазонска Шумска Шума Со Прсти Мрзливи Животински Висечки Гранки, Повеќенаменски Правоаголен Неодамнешно
Втор Монограм На Кожата Бел х Црн Дизајн ОД РОТМ/За Оптимус Г про Л-04Е/докомо ДЛГЛ4Е-ПЦЦЛ-202-Ј354 Неодамнешно
Втор Монограм На Кожата Бел х Црн Дизајн ОД РОТМ/За Оптимус Г про Л-04Е/докомо ДЛГЛ4Е-ПЦЦЛ-202-Ј354

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : случа�

DEN 672.48
Една боја сензации на кондом пакет со куќиште со сребрен џеб, забавно обоени латекс-кондоми-24 брои Неодамнешно
Една боја сензации на кондом пакет со куќиште со сребрен џеб, забавно обоени латекс-кондоми-24 брои

Затегнете ја забавата и возбудата со црвена, портокалова, жолта, зелена, смарагд, сина, аква, виолетова к�

DEN 2.00
СРЕЌЕН СЀ! Црна Лента Голема Тркалезна Чинија Неодамнешно
СРЕЌЕН СЀ! Црна Лента Голема Тркалезна Чинија

Помеѓу неговите чисти ленти, впечатлива црна палета на бои и весело Среќно сѐ! пишување, Црна Лента Голе�

DEN 0.67
Летај трки 2023 година за возрасни Ф-16 дрес Неодамнешно Продажбата
Летај трки 2023 година за возрасни Ф-16 дрес

2023 Летачки трки за возрасни F16 Jerseyерси : јака за удобно истегнување со печатена етикета без ознака Кратк�

DEN 383.36
Заштитник на екранот во Boxwave, компатибилен со Apeman A79-Ant-Glare Cleartouch, анти-прстин отпечаток на мат филмска кожа за Апеман Неодамнешно
Заштитник на екранот во Boxwave, компатибилен со Apeman A79-Ant-Glare Cleartouch, анти-прстин отпечаток на мат филмска кожа за Апеман

? [Антисјај] Заштитник на екранот во Boxwave компатибилен со Апеман А79 Два (2) наградувани заштитници на екра�

DEN 235.20
Непријателски Риболов Копродукции. Заштитник Телефонска Врска | Употреба Како Лента За Мобилни Телефони | Пешачење/Пловење/Кајак Тетер Неодамнешно
Sysmax MYROOM Документ За Повеќекратна употреба Стационарен Организатор Домашна Канцеларија Организатор На Училиште Tote W285mm Неодамнешно
Potter & Brumfield CRD-48-30180 1.8-180 Sec опсег, тајминг за рециклирање, реле за одложување на временско задоцнување, 24 V DC, DPDT контакти, Неодамнешно
Potter & Brumfield CRD-48-30180 1.8-180 Sec опсег, тајминг за рециклирање, реле за одложување на временско задоцнување, 24 V DC, DPDT контакти,

EU ROHS : Не е во согласност со ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Застарен аранжман за контакт : DPDT Формулар за контакт

DEN 9283.04
151284-00 Sander Pad 1/4 лист за Dewalt 51284-00SV DW411 DW412 D26441 Неодамнешно
151284-00 Sander Pad 1/4 лист за Dewalt 51284-00SV DW411 DW412 D26441

Вклучете артикли : 1 пакет 1 / 4 лист подлога за сандер За Black & Decker BD5000,4011,2714,2711,24864 Го заменува Dewalt 15128400 15128400

DEN 217.12
VXB Бренд Јапонија MJC-55CSK-EWH 5/8 инчи до 28mm Вилица-Тип Флексибилни Спојка Спојка Создаден 2 Дијаметар: 28mm Должина Спојување: 78 Спојување Неодамнешно
Бгивилу Дрвени Украси За Божиќни Приврзоци За Висечка Декорација Простор Астронаут Свири Гитара Погодна За Празници, Украси За Неодамнешно
Кабилок Мијалник Сад За Сушење Решетка Црна Двослојна Дренажа За Садови Кујна Решетка За Сушење Садови Со Сад За Капење Држач Неодамнешно
CreativePF [11x14ss] Не'рѓосувачки челик Заврши рамка за диплома со бела матка 11x14-инчи за да се одржи 8,5 до 11-инчни документи за Неодамнешно
CreativePF [11x14ss] Не'рѓосувачки челик Заврши рамка за диплома со бела матка 11x14-инчи за да се одржи 8,5 до 11-инчни документи за

Стил Современа рамка од не'рѓосувачки челик 11x14инчен рамка со затегнување, прикажува на полица или виси

DEN 624.00
Амсканска Корист, Една големина, Црна, Сребрена, Златна Неодамнешно
Амсканска Корист, Една големина, Црна, Сребрена, Златна

Содржи : 14 " Х 8 1 / 4 "(Големина На Пакетот), 8 рогови од фолија, 8 издувни Гасови Со / раб од фолија, 8 чкрипечи,

DEN 2.00
Склопување, филтер за филтрирање, пржени Неодамнешно
Склопување, филтер за филтрирање, пржени

Ова е оригинален дел OEM (производител на оригинална опрема) Користете оригинални делови за OEM за безбедн�

DEN 10192.32
Микролитар 08-2230W-Килибар 8-425 Завртка Навој Вијала Собраа Комплет Со Обележување Лепенка Вијала, Бела Отворен Врвот Капа Со Пресечени Неодамнешно
Конвертор на напон, чекор напред Трансформатор Висока електрична спроводливост 80% ‑90% стапка на употреба за дома Неодамнешно
Конвертор на напон, чекор напред Трансформатор Висока електрична спроводливост 80% ‑90% стапка на употреба за дома

Преносен и практичен : лесен за носење, одлично за големина и заштедува простор Повеќе уреди можат да се

DEN 0.67
МРП 3 Нога ЕТЕРНЕТ СОВЕТ CAT6 Обликувани Подигање RJ45 Кабел од eBusinessCables, Црна Неодамнешно
МРП 3 Нога ЕТЕРНЕТ СОВЕТ CAT6 Обликувани Подигање RJ45 Кабел од eBusinessCables, Црна

Безбедна врска за вашата интернет конекција Изграден според строгите стандарди Цврсти RJ45 конектори...

DEN 79.84
Решетка за чевли За Влез Преносливо Складирање Чевли Органзиер Кула Модуларни Полици За Кабинети, Полици За Решетки За Чевли За Неодамнешно
Дизајнирајте Го Најубавиот Татко На Светот На Лестер, Бела Патна Кригла Изолирана Гимнастика Од Нерѓосувачки Челик 14оз, Подароци Неодамнешно
Cloudray C Series CO2 сет со глава со 1 компјутерски CVD CVD FOCUS LENS D20MM FL63.5mm и 3 парчиња SI огледала D25mm Неодамнешно
Cloudray C Series CO2 сет со глава со 1 компјутерски CVD CVD FOCUS LENS D20MM FL63.5mm и 3 парчиња SI огледала D25mm

7 компјутери во 1 сет : Комплетни делови за инсталација на главата на CO2 и DIY Апликација : Делови за замена �

DEN 2208.00
НОВИЦА Декоративни Гана Дрво Маска, Црна, Санкофа Птица' Неодамнешно
НОВИЦА Декоративни Гана Дрво Маска, Црна, Санкофа Птица'

Големина : 11" Х х 3 Автентичен : оригинален ЗАНАЕТЧИСКИ занаетчиски рачно изработен производ ЗА фер тргов

DEN 3.00