Плоча за месинг со месинг на Nianxinn, добра пластичност, добра плоча за плочки за месинг за заварување

Плоча за месинг со месинг на Nianxinn, добра пластичност, добра плоча за плочки за месинг за заварување

DEN 1087.36

Неодамнешно

Достапно на барање

Материјал : Има добри механички својства и термичка стабилност Богати спецификации и големини : . Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од брод, заниткување, алатки за сечење и разни прецизни делови, панели за водоотпорност на покривот, рабови на покривот, хидроизолација, декорација, хоби, занаети и проекти за DIY; прецизна обработка, електроди, експерименти со електролиза, итн. Има одлична отпорност на абење, голема јачина, цврстина, добра обработливост и лесна заварување и е погодна за производство на разни делови од длабоко цртање и свиткување. Месинг листот може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Материјал : има добри механички својства и термичка стабилност. Богати спецификации и големини : . Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од брод, заниткување, алатки за сечење и разни прецизни делови, панели за водоотпорност на покривот, рабови на покривот, хидроизолација, декорација, хоби, занаети и проекти за DIY; прецизна обработка, електроди, експерименти со електролиза, итн. Има одлична отпорност на абење, голема јачина, цврстина, добра обработливост и лесна заварување и е погодна за производство на разни делови од длабоко цртање и свиткување. Месинг -листот може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Може да се исече на различни форми по потреба. Спецификации : материјал : бакарколор : месинг : (приближно) 0,5mmx100mmx100mm , 0,5mmx200mmx200mm , 0,5 MMX300 MMX300 MM , Дебелина : (приближно) 0,5 mmfeatures : Добро во електрична спроводливост, термичка спроводливост и други својства за обработка.

Избор на купувачи

Месинг лист Хуилун 99,9% чиста бакарна метална плоча Алуминиумска плоча месинг плочи Неодамнешно
Месинг лист Хуилун 99,9% чиста бакарна метална плоча Алуминиумска плоча месинг плочи

Висококвалитетна чистота на бакар 99,9% чиста табла за бакарна фолија, мазна површина ,, ниска содржина на

DEN 1275.20
Умв полиетилен пластичен лим, бел, 5 во дебела x 12 во широк x 12 во долг Неодамнешно
Умв полиетилен пластичен лим, бел, 5 во дебела x 12 во широк x 12 во долг

[Спецификации на предметите] Материјал : UHMW полиетилен, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 5 ", шир

DEN 1075.20
САД запечатуваат рефус-RS-E60-88 EPDM гумена лента, без лепило, 60A, 1/4 Висина, ширина 1/2, должина од 10 ' Неодамнешно
САД запечатуваат рефус-RS-E60-88 EPDM гумена лента, без лепило, 60A, 1/4 Висина, ширина 1/2, должина од 10 '

Облик : лента; Материјал : EPDM; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; шир

DEN 0.67
Производи на Среден Запад Basswood 1/8 x 1/4 x 24 инчи Даул Род, 1/8 x1/4, повеќебојни Неодамнешно
Производи на Среден Запад Basswood 1/8 x 1/4 x 24 инчи Даул Род, 1/8 x1/4, повеќебојни

Midwest Wood нуди врвен квалитет на дрво за изградба на модели, куќи за кукли, занаети со чаршии и многу повеќе

DEN 1.00
САД запечатуваат рефус-RS-S50FDA-104 FDA силиконски гумени ленти, без лепило, 50a, 1/8 висина, 2 ширина, 10 'должина Неодамнешно
САД запечатуваат рефус-RS-S50FDA-104 FDA силиконски гумени ленти, без лепило, 50a, 1/8 висина, 2 ширина, 10 'должина

Облик : лента; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8

DEN 0.33
Водаланд-16х16 Инчен Фати Слив. Ппе Пластика со Нерѓосувачки Челик - Ада/Пета Доказ Решетки И Талог Кошница Вклучени. Неодамнешно
Водаланд-16х16 Инчен Фати Слив. Ппе Пластика со Нерѓосувачки Челик - Ада/Пета Доказ Решетки И Талог Кошница Вклучени.

100% Нерѓосувачки Челик ХелиумАДА / Пета ДоказНИКОГАШ НЕМА да ' рѓа! Б Класа Оптоварување27 Цевка со повеќ�

DEN 0.67
Гума лента од неопренови, хлоропрена, CR, ретардант на пламен, отпорен на пожар, 60a, 3/8 во дебела x 2 во широк x 10 ft. Неодамнешно
Гума лента од неопренови, хлоропрена, CR, ретардант на пламен, отпорен на пожар, 60a, 3/8 во дебела x 2 во широк x 10 ft.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, дебелина : 3 / 8 ", ширина : 2", должина : 10 стапки

DEN 1937.76
Гумен лист од неопренови, 30а, 1/8 во дебела x 36 во широк x 1 стапки. Неодамнешно
Гумен лист од неопренови, 30а, 1/8 во дебела x 36 во широк x 1 стапки.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 30а, текстура : мазна, дебелина : 1 / 8 ", ширина : 36", должина : 1 стапки

DEN 0.67
Falken Design ABS текстуриран лист, црн, 12 x 48 x 1/16 Неодамнешно
Falken Design ABS текстуриран лист, црн, 12 x 48 x 1/16

Листот ABS е голема јачина на влијание и на високи и ниски температури Добар отпор на хемикалии и извонре�

DEN 460.80
25-2527, 25 Серија 25мм х 25мм Алуминиум Екстурзија Четвртина Круг х 2260мм Неодамнешно
25-2527, 25 Серија 25мм х 25мм Алуминиум Екстурзија Четвртина Круг х 2260мм

25 Серија Мазна Алуминиум ТДупчиња Четвртина Круг Истиснување Со Две Отворени ТСлотови Компатибилен со

DEN 2.33
Метална плоча Zhengyyuu Бакарна плоча од метална плоча со метална плоча со фолија широко користена во DIY експеримент 0.08mmx100mmx1m Неодамнешно
Метална плоча Zhengyyuu Бакарна плоча од метална плоча со метална плоча со фолија широко користена во DIY експеримент 0.08mmx100mmx1m

Има добра машинска обработка 100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чист

DEN 670.88
Гумен лист, неопрена, ширина на гума 4 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 1/2 во, 50А, обична поддршка Неодамнешно
Гумен лист, неопрена, ширина на гума 4 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 1/2 во, 50А, обична поддршка

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

DEN 1.00
Машки Секојдневен Печатење Патент Дуксери Лесен Тенок Полн Патент Дуксер Со Долги Ракави Атлетски Дуксер Со Џеб Со Патент Неодамнешно
Машки Секојдневен Печатење Патент Дуксери Лесен Тенок Полн Патент Дуксер Со Долги Ракави Атлетски Дуксер Со Џеб Со Патент

`+Материјал : мешавина Од Памук + Полиестер помага во намалување на пилингот и собирањето Меко и свилено �

DEN 127.84
САД запечатуваат рефус-RS-S60WFDA-54 Белиот FDA силиконски гумен лист без лепило, 60A, 1/4 висина, 36 ширина, 12 должина Неодамнешно
САД запечатуваат рефус-RS-S60WFDA-54 Белиот FDA силиконски гумен лист без лепило, 60A, 1/4 висина, 36 ширина, 12 должина

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "

DEN 1919.20
Хаоктсб Бакарен Лим Обработлива Чиста Месинг Плоча за Накит, САМ, Занаети, Поправки, Емајлирање, Електрична Месинг Плоча Неодамнешно
Хаоктсб Бакарен Лим Обработлива Чиста Месинг Плоча за Накит, САМ, Занаети, Поправки, Емајлирање, Електрична Месинг Плоча

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча од фолија е изработена Од месинг Н62, отпорност на топлина и �

DEN 609.92
11/32 '' 100pcs delrin полиоксиметилен цврсти топки за лежишта Неодамнешно
11/32 '' 100pcs delrin полиоксиметилен цврсти топки за лежишта

Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти пластични топки за лежишта Делрин полиоксиметилен (ПОМ)...

DEN 239.84
Havefun метална бакарна фолија 4pcs бакарен лист 0. 8mm 100mm x 150 mm метал од исечоци од месинг за квалитетен квалитет Неодамнешно
Havefun метална бакарна фолија 4pcs бакарен лист 0. 8mm 100mm x 150 mm метал од исечоци од месинг за квалитетен квалитет

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 3.00
Јуесфз Бакарен Лим Месинг лим 5мм х 200мм х 200мм Дебел Метален Бакарен Лим ЗА Сам Рачно Изработен Материјал Месинг Плоча Бакарен Лим Неодамнешно
Бакарен лим од Yiwango метална метална плоча со метални листови со обработливи бакарни чаршафи за емајлинг, електричен чист бакарен лист Неодамнешно
Гума ролна Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 50А, дебелина од 0,5 мм x 36 во широк x 20 стапки. Неодамнешно
Гума ролна Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 50А, дебелина од 0,5 мм x 36 во широк x 20 стапки.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50а, текстура : мазна, дебелина : 0,5 мм, ширина : 36 ", должина : 20 стап�

DEN 3.33
250. 1/4 Алуминиумски Лим Метална Плоча. 36 х 36. Рамен Акции. 1 КОМПЈУТЕР Неодамнешно
250. 1/4 Алуминиумски Лим Метална Плоча. 36 х 36. Рамен Акции. 1 КОМПЈУТЕР

Алуминиумски лим плоча стриже сече на големина Целиот наш метал е на квадрат исечен од листови од мелни

DEN 873.60
САД запечатуваат гума ролна од неопренови, без лепило, 70a, 3/32 висина, ширина 36, должина од 40 ' Неодамнешно
САД запечатуваат гума ролна од неопренови, без лепило, 70a, 3/32 висина, ширина 36, должина од 40 '

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 /

DEN 2.67
American Axle и MFG CO, T601205-307, Shim, 2,25 инчи x 1 инчи T601205-307 Неодамнешно
American Axle и MFG CO, T601205-307, Shim, 2,25 инчи x 1 инчи T601205-307

Тежина : 0,33lb Димензии на производот : 8,00 x 8,00 x 6,00 инчи Состојба : Користено како ново Тежина : 0,33lb...

DEN 0.33
Havefun метална бакарна фолија бакарна плоштад рамна лента за стапчиња за стапчиња за стапчиња за залепен лим суровини 1 парчиња Неодамнешно
Гумен лист EPDM, 1 ply фиберглас засилен со ткаенина, 50a, 1/8 во дебела x 12 во широк x 24 во долг Неодамнешно
Гумен лист EPDM, 1 ply фиберглас засилен со ткаенина, 50a, 1/8 во дебела x 12 во широк x 24 во долг

[Спецификации на артикалот] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 1 / 8 ", ширина : 12", должина : 24 ", матер

DEN 1689.76
Дуетите избираат единечен лист за гравура, 48 x 24, шума зелена боја на бело, 2-пар за ласерско или ротирачко гравирање, сигнали, приказ, значки Неодамнешно
Формвар/Јаглеродна Квадратна Мрежа, Ау, 200 Мрежа, УА Неодамнешно
Формвар/Јаглеродна Квадратна Мрежа, Ау, 200 Мрежа, УА

Материјал : Злато Дебелина : 56 nm / 1 nm Решетка обложена со формвар, стабилизирана со испарен јаглероден фи�

DEN 1536.00
Гумен лист, витон, ширина на гума 6 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 3/8 во, 70а, обична поддршка Неодамнешно
Гумен лист, витон, ширина на гума 6 во, гума должина 2 стапки, гума дебелина 3/8 во, 70а, обична поддршка

Висок квалитет : Витон гума е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој материја

DEN 1754.72
Запечатување на најголемиот дел-RS-BHS70-254 Висина на висината Буна-Н гумен лист, без лепило, 70А, 3/16 Висина, 36 Ширина, 24 Неодамнешно
Запечатување на најголемиот дел-RS-BHS70-254 Висина на висината Буна-Н гумен лист, без лепило, 70А, 3/16 Висина, 36 Ширина, 24

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина :

DEN 1964.32
Метална метална метална плоча со метална плоча со метална плоча H62 Бакар со дијаметар на фолија 3. 9inch 6 Дебелина по избор) Неодамнешно
Метална метална метална плоча со метална плоча со метална плоча H62 Бакар со дијаметар на фолија 3. 9inch 6 Дебелина по избор)

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 0.67
3мм 1000 п.л. Неодамнешно
3мм 1000 п.л.

Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти пластични топки за лежишта Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти плас

DEN 0.67
Dmiotech 8pack 3mm x 250mm, месинг цврста тркалезна шипка, месинг шипка за шишиња за занаетчиски занаети за DIY Неодамнешно
Dmiotech 8pack 3mm x 250mm, месинг цврста тркалезна шипка, месинг шипка за шишиња за занаетчиски занаети за DIY

Апликација : Овие месинг прачки се погодни за DIY занает, може да се примени за разни модел на модел на вра�

DEN 3.00
Пластична лента за запечатување на САД, 3/4 Висина, 2 ширина, 12 должина Неодамнешно
Пластична лента за запечатување на САД, 3/4 Висина, 2 ширина, 12 должина

Облик : Бар; Материјал : ekиркаат; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 4 "; толеранција на

DEN 2.00
Гума -кал општа намена гумен лист 60А - црн - 0,375 x 4 диск Неодамнешно
Гума -кал општа намена гумен лист 60А - црн - 0,375 x 4 диск

Тешка стиренска бутадиен гума за одличен отпор на влијанија и абразии Дебела гума од 3 / 8инчи што е соврш

DEN 2.33
САД Запечатување ЗУСАНСР - 116 Неопренови Пена Лента, Без Лепило, 3/8 Висина, 3/4 Ширина, 10 ' Должина Неодамнешно
САД Запечатување ЗУСАНСР - 116 Неопренови Пена Лента, Без Лепило, 3/8 Висина, 3/4 Ширина, 10 ' Должина

Облик : Лента; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : Неопренови Одделение : Лента; Цврстина : Затво�

DEN 1.33
Fancywing 500mm 16mm x 18mm x 500mm цевки за јаглеродни влакна Матна површина 3k ролна завиткана чиста за квадкоптер мултикоптер… Неодамнешно
Fancywing 500mm 16mm x 18mm x 500mm цевки за јаглеродни влакна Матна површина 3k ролна завиткана чиста за квадкоптер мултикоптер…

Белешка : Сите цевки со јаглеродни влакна ќе имаат отстапување од + / 0,15 3 K чисто јаглеродни влакна, корис

DEN 399.68
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-367 бел ацетален пластичен лист, 1/16 Висина, ширина 8, должина од 12 Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-367 бел ацетален пластичен лист, 1/16 Висина, ширина 8, должина од 12

Облик : лист; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 16 "; т�

DEN 220.80
Комерцијална оценка на неопренови, црна, 50А, 0,75 x 8 x 8 Неодамнешно
Комерцијална оценка на неопренови, црна, 50А, 0,75 x 8 x 8

Дебелината од 3 / 4инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работ�

DEN 1.67
Метаксичност месинг цевка, директно цевка - за мебел за домови, машини, занаетчиски занаетчиски занаети Неодамнешно
Метаксичност месинг цевка, директно цевка - за мебел за домови, машини, занаетчиски занаетчиски занаети

[1] : Пријавете се на најчесто користени во мебел за домови, занаети за DIY, модели, итн Одлично за сопствен�

DEN 0.67
Челичен Лим За Алат д2, Жарена/Прецизна Земја, АСТМ А36, 3/16 Дебелина, 3 Ширина, 36 Должина Неодамнешно
Челичен Лим За Алат д2, Жарена/Прецизна Земја, АСТМ А36, 3/16 Дебелина, 3 Ширина, 36 Должина

Челикот за алат д2 има поголема отпорност на абење од челикот за алат А2 и А6 и одржува добра димензионалн

DEN 0.67
Гума лента за запечатување на најголемиот дел од САД-N50-129, ширина од 1/16 , 3/4 Неодамнешно
Гума лента за запечатување на најголемиот дел од САД-N50-129, ширина од 1/16 , 3/4

Облик : лента; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Деб�

DEN 0.67