САД запечатуваат најголемиот дел-PS-UHMW-788 Бела UHMW полиетилен пластична лента, 3/4 Висина, 1-1/4 Ширина, 12 Должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-UHMW-788 Бела UHMW полиетилен пластична лента, 3/4 Висина, 1-1/4 Ширина, 12 Должина

DEN 2.33

Неодамнешно

Достапно на барање

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3/4 "; толеранција на дебелина : (-0"-+0.002 "); ширина : 1-1/4"; Толеранција на ширина : (-0.01"); Должина : 12 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : бела; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 4,400 psi; оценка на јачината на затегнување : сиромашна; јачина на удар : 16,0 ft. ; Оценка на јачината на влијанието : Одличен. Коефициент на Фриктон : 0,15; оценка на триење : многу лизгава; апсорпција на вода : 0,0001; оценка за апсорпција на вода : одлична; цврстина : 70d. Густина : 0,034 фунти / ку. до 180 ° F; Спецификации се сретнат : FDA, UL 94 Hb. Облик : бар; материјал : UHMW полиетилен; оценка : стандард; тип на поддршка : обична. Дебелина : 3/4 "; Толеранција на дебелина : (-0 " - +0.002"); Ширина : 1-1/4 "; толеранција на ширина : (-0.01 "); должина : 12"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : бела; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 4.400 psi; Оценка на силата на затегнување : сиромашен; Јачина на удар : 16,0 стапки - lbs .; Оценка на јачината на влијанието : Одлично. Коефициент на Фректон : 0,15; Оценка на триење : многу лизгаво; Апсорпција на вода : 0.

Избор на купувачи

1/2/3/4/5/6/8/10/12mm црна/бела Пом лист Пластична табла полиоксиметилен полиформалдехидска плоча за CNC гравирање на сечење DIY - Неодамнешно
1/2/3/4/5/6/8/10/12mm црна/бела Пом лист Пластична табла полиоксиметилен полиформалдехидска плоча за CNC гравирање на сечење DIY -

Големина : 100x200mm, боја : бела, дебелина : 15мм Стандарден или нестандарден : стандард Облик : рамен заптивка.

DEN 3.33
Леано акрилен лист - .118 Дебела, ТП светло сина, номинална 12 x 12 Неодамнешно
Леано акрилен лист - .118 Дебела, ТП светло сина, номинална 12 x 12

Светло во акрилик со тежина (специфична гравитација 1,19) е помалку од половина од тежината кога се според

DEN 2.00
Хуилун Месинг Лим Чист Бакар Метален Лим Фолија Плоча Сече Бакар Метална Плоча Погодна За Заварување И Правење Месинг Плочи Неодамнешно
Хуилун Месинг Лим Чист Бакар Метален Лим Фолија Плоча Сече Бакар Метална Плоча Погодна За Заварување И Правење Месинг Плочи

Материјал : висококвалитетен бакар Големина на панелот : 1000мм*500мм*0,4 мм / 0 Дебелина : 0,4 мм / 0,5 мм Предност�

DEN 1041.76
Гумен лист, оценка за економија на неопренови, ширина на гума 12 во, гума должина 24 во, гума дебелина 1/2 во, 50А, леплива поддршка Неодамнешно
САД запечатуваат буна-n гума ролна без лепило, 40a, 3/8 висина, ширина 36, должина од 8 ' Неодамнешно
САД запечатуваат буна-n гума ролна без лепило, 40a, 3/8 висина, ширина 36, должина од 8 '

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 ";

DEN 1043.20
Пазарот на мерлин Бакарна Жица Месинг Жици 5м/16. 4ft Голи Бакар Цврста Линија H62 Cu Метал Монистра Жица ЗА Сам Занает Одлуки Неодамнешно
Пазарот на мерлин Бакарна Жица Месинг Жици 5м/16. 4ft Голи Бакар Цврста Линија H62 Cu Метал Монистра Жица ЗА Сам Занает Одлуки

Материјал : Н62 Месинг Жица Гола Цврста Месинг Жица Оваа жица е гола и нетретирана нуди многу подобра отп�

DEN 607.84
Месинг Метал Алуминиум Лим Алуминиумска Фолија 1060 Лист Чиста Алуминиумска Плоча САМ Материјал Месинг Плоча Месинг Плоча Неодамнешно
Месинг Метал Алуминиум Лим Алуминиумска Фолија 1060 Лист Чиста Алуминиумска Плоча САМ Материјал Месинг Плоча Месинг Плоча

Кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притис�

DEN 0.67
САД запечатуваат рефус-RS-S50FDA-104 FDA силиконски гумени ленти, без лепило, 50a, 1/8 висина, 2 ширина, 10 'должина Неодамнешно
САД запечатуваат рефус-RS-S50FDA-104 FDA силиконски гумени ленти, без лепило, 50a, 1/8 висина, 2 ширина, 10 'должина

Облик : лента; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8

DEN 0.33
6 парчиња акрилни чаршафи за LED светлосна основа, 0,08 дебели акрилни празни места, чиста табла за леано плексиглас транспарентен Неодамнешно Продажбата
16 AWG Мерач Заглавени Кука Жица, 250 стапки Должина, Сина, 0.0508 Дијаметар, UL1015, 600 Волти Неодамнешно
16 AWG Мерач Заглавени Кука Жица, 250 стапки Должина, Сина, 0.0508 Дијаметар, UL1015, 600 Волти

Должина : 250 Стапки Изолација : ПВЦ (Вкупна Дебелина : 0 Тип : УЛ1015 Заглавени Жица Рејтинг На Напон : 600 Волти

DEN 1.67
Гума ролна Буна-Н, акрилно лепило, 50А, 1/32 во дебела x 36 во широк x 30 стапки. Неодамнешно
Гума ролна Буна-Н, акрилно лепило, 50А, 1/32 во дебела x 36 во широк x 30 стапки.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина :

DEN 2.67
Месинг лист Хуилун чист бакарен метален лим со фолија, исечена бакарна метална плоча погодна за заварување и правење месинг плочи Неодамнешно
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 2 во дебела x 2 во широк x 12 во долго Неодамнешно
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 2 во дебела x 2 во широк x 12 во долго

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 2

DEN 3.00
Mukchap 6 пакет 12 x 12 инчи бел пластичен лист, 1/8 инчен дебел слабо проucирни пластични панели со заштитен филм за знаци, проекти за прикажување Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-CAC-616 фрлени акрилна пластична лента, 2 висина, 2 ширина, 12 должина Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-CAC-616 фрлени акрилна пластична лента, 2 висина, 2 ширина, 12 должина

Облик : Бар; Материјал : леано акрилик; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 2 "; толеранциј

DEN 2.00
Лист од пена, 24 l, 24 w, 1/2 , црвено Неодамнешно
Лист од пена, 24 l, 24 w, 1/2 , црвено

Толеранција на ширина : + / 0,188 во, тип на поддршка пена : обична, густина : 4 lb / cu ft Толеранција на ширина : +

DEN 3.00
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, бел проucирен 55%, 18 x 20 x 1/8 Неодамнешно
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, бел проucирен 55%, 18 x 20 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 3.33
САД запечатуваат PS-nylb-6 најлон 6/6 пластичен лист, долг 2 дебел, 24, долг 48 Неодамнешно
САД запечатуваат PS-nylb-6 најлон 6/6 пластичен лист, долг 2 дебел, 24, долг 48

Облик : лист; Материјал : најлон 6 / 6; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 2 "; толеранција н

DEN 553.60
САД запечатуваат најголемиот дел-RS-HUS70-215 Ultra Phather Buna-N гумен лист со акрилно лепило, 70A, 1/4 Висина, 36 Ширина, 36 Должина Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-RS-HUS70-215 Ultra Phather Buna-N гумен лист со акрилно лепило, 70A, 1/4 Висина, 36 Ширина, 36 Должина

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : Ултра сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : Акрилно лепило Деб

DEN 8887.84
Метална плоча од месинг плоча метал метален лим е идеален за електрични проекти 300мм x 300мм дебела: 2мм метална фолија Неодамнешно
Метална плоча од месинг плоча метал метален лим е идеален за електрични проекти 300мм x 300мм дебела: 2мм метална фолија

Карактеристики : Нема или обемна оксидација, со добри механички својства и термичка стабилност Пластич�

DEN 1.00
Sogudio месинг плоча чиста бакарна листока фолија бакарен лим метал месинг со фолија од фолија 0,7mmx100mmx1m месинг плоча Неодамнешно
Sogudio месинг плоча чиста бакарна листока фолија бакарен лим метал месинг со фолија од фолија 0,7mmx100mmx1m месинг плоча

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 1024.00
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, бел проucирен 55%, 18 x 36 x 1/8 Неодамнешно
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, бел проucирен 55%, 18 x 36 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 482.08
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, јасен, 20 x 32 x 1/16 Неодамнешно
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, јасен, 20 x 32 x 1/16

Falken Design Clear Sheet, 1 / 16 , Falken Design 1 / 16 лист, 1 / 16 ", Falken Design 1 / 16" лист, 1 Фалкен дизајн 1 Falken Design 0 38 лист, Falken Design Acrylic

DEN 1.33
Хсс Круг Прачка Струг Бар Акции Избрани, За Вратило Брзина Дијаметар 8мм Должина 150мм Неодамнешно
Хсс Круг Прачка Струг Бар Акции Избрани, За Вратило Брзина Дијаметар 8мм Должина 150мм

●Материјал : Челик Со Висока цврстина, силна цврстина, не е лесен за чипс, идеален челик за резба на нож ®

DEN 3.00
Гумен лист од неопренови, хлоропрена, CR, голема јачина, 50a, дебелина од 0,5 мм x 36 во широк x 36 во долг Неодамнешно
Гумен лист од неопренови, хлоропрена, CR, голема јачина, 50a, дебелина од 0,5 мм x 36 во широк x 36 во долг

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 0,5мм, ширина : 36 ", должина : 36", Мате

DEN 999.68
Забавувајте Се Метална Бакарна Фолија Бакарен Лим Бакарна Метална Фолија Што Е Погодна За Заварување и Браз 200мм х 300мм, 200мм х 300мм х 2,5 Неодамнешно
Пластична лента за запечатување на најголемиот дел од САД-ПС-ПС-ПЕ-ПЕ-226 HDPE, 1/4 висина, 3 ширина, 24 должина Неодамнешно
Пластична лента за запечатување на најголемиот дел од САД-ПС-ПС-ПЕ-ПЕ-226 HDPE, 1/4 висина, 3 ширина, 24 должина

Облик : Бар; Материјал : HDPE; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; толеранција на дебе�

DEN 1.00
Месинг лист месинг месинг метални плочи метални плочи Неодамнешно
Месинг лист месинг месинг метални плочи метални плочи

Карактеристики на материјалот : температура на топла обработка 750 ~ 830 ℃; Температура на annealing 520 ~ 650 ℃, Те�

DEN 1.33
Амгш сунѓер неопрена без лепило гумен лист од пена, гумени ленти од неопренови ролни за DIY дихтунзи влошки запечатуваат занаети Неодамнешно
Филм за продолжено јадро на снабдување со врвни пакувања, 3 x 80 мерач x 1000 ', црна, Неодамнешно
Филм за продолжено јадро на снабдување со врвни пакувања, 3 x 80 мерач x 1000 ', црна,

Филмот за сноп се одликува со вградена рачка, така што секоја ролна е подготвена да користи веднаш надво

DEN 273.60
ЈУЕСФЗ Месинг Лист Златен Филм Месинг Фолија Месинг Плоча Н62 Дебелина Чист Бакар лист фолија Неодамнешно
ЈУЕСФЗ Месинг Лист Златен Филм Месинг Фолија Месинг Плоча Н62 Дебелина Чист Бакар лист фолија

100% Сосема нов и висок квалитетБакарна чистота : 99,9%.Чист Лист Од Бакарна Фолија, Сам Рачно изработен мате

DEN 587.20
Lucknight 99,9% бакарна Cu метална плоча со фолија Т2 висока чистота метална фолија, 10мм х 1000мм, дебелина од 0,3мм месинг плоча Неодамнешно
Lucknight 99,9% бакарна Cu метална плоча со фолија Т2 висока чистота метална фолија, 10мм х 1000мм, дебелина од 0,3мм месинг плоча

Материјал : 99,9% бакар Големина на панелот : 1000мм* 10мм* 0 3мм (должина ширина висина) 3 мм, број на слоеви : еди�

DEN 0.33
Бар залихи, алуминиум, 6061,5/8 x 5 во, 6 стапки Неодамнешно
Бар залихи, алуминиум, 6061,5/8 x 5 во, 6 стапки

Категорија : Суровини алуминиум Категорија : Суровини алуминиум Залихи на рамен бар, рамен бар, дебелин

DEN 3.33
Гума ролна Буна-Н, 40а, 1/8 во дебела x 36 во широк x 55 стапки. Неодамнешно
Гума ролна Буна-Н, 40а, 1/8 во дебела x 36 во широк x 55 стапки.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 40А, текстура : мазна, дебелина : 1 / 8 ", ширина : 36", должина : 55 стапк�

DEN 1497.60
Ултра абење отпорен на MDS најлон 6/6 лист, мазен, ASTM D5989, црна, 3/4 дебела, ширина 12, 24 должина Неодамнешно
Ултра абење отпорен на MDS најлон 6/6 лист, мазен, ASTM D5989, црна, 3/4 дебела, ширина 12, 24 должина

Мазна завршница MDS отпорен на ултра абење исполнет најлон 6 / 6 Боја : непроaирна црна боја Sheet measures 24" length by

DEN 0.67
Месинг плоча со месинг чиста месинг лим од бакар лим 200х300мм месинг метал широко користен во развој на производи 2мм метална обработка Неодамнешно
Бетомшин 5мм Јаглеродни Влакна Прачка ЗА Рц Авион Мат Должина На Пол 400мм 15,7 инчи 5 парчиња Неодамнешно
Бетомшин 5мм Јаглеродни Влакна Прачка ЗА Рц Авион Мат Должина На Пол 400мм 15,7 инчи 5 парчиња

●Димензија+ Дијаметар : 5мм; Должина : 400мм / 15,6 инчи; Материјал : Јаглеродни Влакна Questares qпрачката од јаг

DEN 0.67
Гума лента, Буна-Н, ширина на гума 4 во, гума должина 1 стапки, гума од гума 1/16 во, 60А, обична поддршка Неодамнешно
Гума лента, Буна-Н, ширина на гума 4 во, гума должина 1 стапки, гума од гума 1/16 во, 60А, обична поддршка

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 2.00