Проеис Бејли, читатели на блокирање на прогресивно сино светло, 0 јачина на горните леќи, пролетна шарка, лесна, трајна

Проеис Бејли, читатели на блокирање на прогресивно сино светло, 0 јачина на горните леќи, пролетна шарка, лесна, трајна

DEN 1.67

Неодамнешно

Достапно на барање

Увезени Не поларизирани. Анти-рефлексивна обвивка за обложување. Мост : 19 милиметри. АРМ : 142 милиметри. ✔ Перфектирајте ги читателите : За оние чијшто визија за далечина е сè уште 20/20, прогресивните читатели се најдобри за мулти-задачи. Дното на леќите има целосна јачина на зголемување за гледање на блиски предмети. Средниот дел од леќите ја намалува јачината на зголемувањето за да ви овозможи да погледнете компјутер. Врвниот дел од леќите има нула зголемување за да ви овозможи да возите или да извршите некоја задача без да ги преземате и исклучувате очилата за читање. Не вртоглавица, брза и лесна адаптација. ✔ Најдобри избор по операција на катаракта : Врвните леќи се јасни без моќ. Ако имате корегирана визија од далечина, но сепак имате презбиопија по третманот со катаракта, овие читатели ќе бидат правилен избор отколку бифокали. За разлика од другите читатели, мултифокалните прогресивни леќи Proeyes се изработени од смола, одличен оптички квалитет, анти-рефлективен, отпорен на гребење и УВ заштитнички. ✔ Анти-рефлексија : Леќите на блокаторот на проерите се изработени од смола со 100% УВ заштита. Облогата на AR го елиминира одразот и од предните и задните површини на леќите за очила и го оптимизира видот. Може да издржи гребнатини и измами и да го продолжи животот на вашите леќи. Има козметички придобивки што луѓето можат да ве видат јасно. Тоа прави многу разлика од леќите направени од акрилик. ✔ Елиминира дигитално оптоварување на очите : Леќите на блок -блокада на Proeys помагаат да се намали вашата изложеност на штетно сино светло и нормализирање на обрасците за спиење.

Избор на купувачи

Ncaa Siskiyou Спортски Фан Продавница Мичиген Држава Спартанците Класичен Читање Очила Читање Моќ: +1.75 Црна Неодамнешно
Ncaa Siskiyou Спортски Фан Продавница Мичиген Држава Спартанците Класичен Читање Очила Читање Моќ: +1.75 Црна

Увезени Поликарбонат рамка Рака : 5,5 инчи Официјално лиценциран производ лиценца : Siskiyou тока...

DEN 2.33
Марамчиња За Леќи Против Магла | 30 Марамчиња Неодамнешно
Марамчиња За Леќи Против Магла | 30 Марамчиња

Марамчињата за леќи против магла може да се користат на многу различни типови леќи и ќе обезбедат до 24 ч�

DEN 127.84
Azeeda 2 x 'Јас ја сакам Georgiaорџија' Микрофибер леќи/чаши за чистење крпи за чистење Неодамнешно
Azeeda 2 x 'Јас ја сакам Georgiaорџија' Микрофибер леќи/чаши за чистење крпи за чистење

Меки крпи од леќи со микрофибер, отпечатени од едната страна Лесен и преносен за да можете без напор да г

DEN 1.33
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал Неодамнешно Продажбата
Лур 3 пакува очила за читање полу-раб + 3 пакувања очила за читање метал

【Купете 1 Добијте 6 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 3 пакувања очила за читање половина раб со 2,50 и 3 пакувањ

DEN 575.68
12 ПАРЧИЊА Шарена Кутија За Контактни Леќи, Комплет За Потопување Контактни Леќи, Пакување Отпорно На Истекување, Погодно За Надворешен Неодамнешно Продажбата
ФЕИСЕДИ Мачка Очила Гроздобер Класичен Модни Очила За Жени Сина Светлина Блокирање Очила Б2363 Неодамнешно
ФЕИСЕДИ Мачка Очила Гроздобер Класичен Модни Очила За Жени Сина Светлина Блокирање Очила Б2363

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 271.84
Magnо Магнетски преголем бифокално читање очила за мажи - Сино светло блокирање на стакло очила за сонце и ноќни леќи Неодамнешно
Magnо Магнетски преголем бифокално читање очила за мажи - Сино светло блокирање на стакло очила за сонце и ноќни леќи

Магнетни антисини очила за светлоголема рамка антисина светлина очила со магнетни леќи за вшмукување и

DEN 191.84
Женски мачки око бифокални презбиопични фотохромични леќи против УВ-читање очила за читање Неодамнешно
Женски мачки око бифокални презбиопични фотохромични леќи против УВ-читање очила за читање

进口 Не поларизирани Обвитка за обложување на ултра виолетова заштита Ширина на леќи : 62 милиметри...

DEN 0.33
Сино Светло Филтер Компјутерски Очила, Ретро Очила Блокирање УВ Зраци За Жени Мажи Читање Компјутерски Екран Неодамнешно
Сино Светло Филтер Компјутерски Очила, Ретро Очила Блокирање УВ Зраци За Жени Мажи Читање Компјутерски Екран

Пластична рамка антирефлектирачка леќа неполаризирани Висина на објективот : 39 месеци Мост : 13 милиметр

DEN 207.84
Клип за очила за читање на разузнавачки очила за читање кремани леќи читатели унисекс Неодамнешно
Клип за очила за читање на разузнавачки очила за читање кремани леќи читатели унисекс

【Погодно】 Погоден дизајн на флип, може да се преврти кога не е во употреба 【Широко се вклопуваат за сит

DEN 159.84
Ванван Ретро Плоштад Стил Читач Анти Рефлектирачка Сина Светлина Блокирање Очила За Читање За Жени Мажи Неодамнешно
Ванван Ретро Плоштад Стил Читач Анти Рефлектирачка Сина Светлина Блокирање Очила За Читање За Жени Мажи

+Очилата за читање против сина светлина леќата Против Сина светлина може ефикасно да ја блокира синат�

DEN 175.84
Фостер Грант Кол Очила За Читање Со Кристална Визија За Мажи Неодамнешно
Фостер Грант Кол Очила За Читање Со Кристална Визија За Мажи

Пластична рамка неполаризирани Ширина на објективот : 54 милиметри Квалитетен материјал и изработка Одл

DEN 1.67
Wllhyf 4pcs закрпи за очи, прилагодливи закрпи за очи за возрасни и деца 3Д медицински лепенки за очите Амблиопија мрзливи закрпи Неодамнешно
Исцелени 12 Пара Силиконски Очила Влошки За Нос Пластични Очила За Сонце Влошки За Очила За Нос Пластични Шипки За Сонце Влошки Неодамнешно
ВИТЕНЗИ Бифокални Очила За Сонце Ги Обвиткуваат Спортските Читатели За Читање Под Сонцето Бари во Желка 2.50 Неодамнешно
ВИТЕНЗИ Бифокални Очила За Сонце Ги Обвиткуваат Спортските Читатели За Читање Под Сонцето Бари во Желка 2.50

Речиси Невидливи Бифокални ЛеќиРедовни Очила За Сонце На Врвот Со Речиси Невидлива Моќност Од 2,50 На Дно

DEN 0.67
Спортска Визија 3 Парчиња Нов Макарон Темно Сина Контактна Леќа За Складирање/Натопување Се Означени Неодамнешно
Спортска Визија 3 Парчиња Нов Макарон Темно Сина Контактна Леќа За Складирање/Натопување Се Означени

️ ● ДОБИЈТЕ ТРИ ПАРЧИЊА со иста боја по нарачка Изработен е од сигурен материјал кој тешко се оштетува,

DEN 159.84
Хорус Х • Револуција На Очила За Игри-Професионален Филтер За Компјутерски Екран Против Напрегање На Очите Суви Очи - За Мажи жени Неодамнешно
Bullabulling модни очила за читање за жени, 3 пакувања со сино светло блокирање на компјутерски чаршафи читатели Неодамнешно
Bullabulling модни очила за читање за жени, 3 пакувања со сино светло блокирање на компјутерски чаршафи читатели

Увезени Пластична рамка Не поларизирани Висока енергетска видлива обвивка за обложување Ширина на леќ�

DEN 2.00
АМОМОМА 3 Спакувајте Стилски Преголеми Очила За Читање За Жени Мажи Плоштад Голема Сина Светлина Блокирање Читатели АМ6078 Неодамнешно
Tacloft преклопени рамни тенки очила за читање сини светло блокирачки метални читатели против очите на правоаголник за жени за Неодамнешно
Гохин Замена Храмови Раце Нозе За Оукли Крослинк Замав ПРО Прекинувач Теренот Очила Неодамнешно
Гохин Замена Храмови Раце Нозе За Оукли Крослинк Замав ПРО Прекинувач Теренот Очила

Композитна рамка Рака : 140 милиметри Совршено Одговара OAKLEY Crosslink PRO, Crosslink Теренот, Crosslink Замав, Crosslink Преки

DEN 447.84
Resvio читање очила за жени мачки очи рачно изработени квадратни модни метали читатели сребро розова Неодамнешно
Resvio читање очила за жени мачки очи рачно изработени квадратни модни метали читатели сребро розова

Увезени Рамка за поликарбонат Поликарбонат леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 57 милиметри [Детали за

DEN 0.67
Фостер Грант Кери Читање Очила Розова 1.25 Неодамнешно
Фостер Грант Кери Читање Очила Розова 1.25

Пластична рамка Објектив / Мост / Рака / ПД : 5216140 58,5 ММ Пластична Рамка Фостер Грант Кери Очила За Читање...

DEN 2.33
Очила за очи за читање на очила - 4 пакувања со големи квадратни читатели за жени +1,75 Неодамнешно
Очила за очи за читање на очила - 4 пакувања со големи квадратни читатели за жени +1,75

Eyekepper, бренд на професионални, достапни очила за читање Добијте уникатни очила за читање од Eyekepper и ужива

DEN 2.67
РЕСВИО Женски Машки Очила За Читање Модни Ретро Пролетни Шарки Тркалезни Читатели Црни Неодамнешно
РЕСВИО Женски Машки Очила За Читање Модни Ретро Пролетни Шарки Тркалезни Читатели Црни

Увезени Поликарбонатна леќа Ширина на објективот : 51 милиметри [ДЕТАЛИ ЗА ДИЗАЈНОТ]Класична пластична р

DEN 847.84
Агстум Сина Светлина Блокирање Очила Анти-замор Игри Очила Компјутерски Очила Неодамнешно
Агстум Сина Светлина Блокирање Очила Анти-замор Игри Очила Компјутерски Очила

Увезени Пластична рамка Композитна леќа неполаризирани Ширина на објективот : 53 милиметри Ширина на об�

DEN 2.67
Албсеој 3 пакет Сина Светлина Блокирање Очила За Читање, Ментална Рамка Анти Очила Компјутерски Читачи Со Пролет Натоварени Шарка Неодамнешно
КИСЕОГ Очила За Читање Блокирање На Сина Светлина - 2 Пакети Бои Лесни ЧИТАЧИ НА ТР90 За Жени, ОЧИЛА За Ув Компјутер Против Отсјај 2.5 Неодамнешно
Кесјоо 1 Пар Анти Сини Светлосни Очила Деца Силиконски Очила Очила За Забава Фото Реквизити За Одмор Топката Деца Неодамнешно
Кесјоо 1 Пар Анти Сини Светлосни Очила Деца Силиконски Очила Очила За Забава Фото Реквизити За Одмор Топката Деца

Изработен од висококвалитетен силиконски материјал, тој е издржлив и долготрајна употреба Можете безб�

DEN 2.33
СПУЏ Класичен / Микрофибер Крпа Екран Почиста И Леќа Почиста | пастрмка | 6 х 6 Инчи Неодамнешно
СПУЏ Класичен / Микрофибер Крпа Екран Почиста И Леќа Почиста | пастрмка | 6 х 6 Инчи

Материјал : микровлакна крпа Должина : 6 х 6 инчи Препорачана Употреба : леќи за чистење Материјал : микров

DEN 2.00