Burkit 11/16 -12 UN Round Threading Die, 11/16 x 12 UN машина нишка умира десна рака

Burkit 11/16 -12 UN Round Threading Die, 11/16 x 12 UN машина нишка умира десна рака

DEN 1.67

Неодамнешно

Достапно на барање

Материјал : Челик за легура на алатки, дијаметар на сечење : 11/16 инчи, TPI : 12 заби по инч, Насока на сечење : Десна рака, Класа на точност : 2а Материјал : Изработено од легура алатка челик, висока цврстина, силна отпорност на абење и долг животен век. Апликации : Се користи за обработка или поправка на надворешни навои, може да се користи со клуч за умирање или основа за мувла. Совети : Соодветно масло за подмачкување треба да се додаде на работ на умирање за време на работата за да се продолжи услужниот живот на умирање. Пакет вклучуваат : 1pc 11/16 "-12 Он Roundелезни навој умираат. Материјал : Алајл Алатка челик, Дијаметар на сечење : 11/16 инчи, TPI : 12 заби на инч, Насока на сечење : Десна рака, Класа на точност : 2а. Материјал : Направено of alloy tool steel, high hardness, strong wear resistance and long service life. Applications : Used for processing or repairing external threads, can be used with die wrench or lathe mold base. Tips : Appropriate lubricating oil should be added to the cutting edge of Умирање за време на работа за да го продолжи услужниот живот на умирање. Пакетот вклучува : 1 п. 11/16 "-12 Он-тркалезните навојни умираат.

Избор на купувачи

ВИДИЈА ВИДИЈА Круг КЦБИ50080Р КЦБИ Мала Дупка Здодевен Бар За Вртење, 0° Агол, Карбид Стебло Здодевен Бар, 0,5 Дијаметар На Стеблото, Неодамнешно
X-DREE 80mm OD 1.5 mm Дебелина 72T HSS Кружни Сечење Видов Машина(80mm od 1.5 mm Grueso 72T HSS cortadora де сиера циркуларна Неодамнешно
X-DREE 80mm OD 1.5 mm Дебелина 72T HSS Кружни Сечење Видов Машина(80mm od 1.5 mm Grueso 72T HSS cortadora де сиера циркуларна

Име на производот : Сечење Видов; Материјал : ХСС Дебелина : 1,5 мм / 0,06"; Број На Заб : 72 Боја : Сива;Нето Тежи�

DEN 3.33
HHIP 3906-4008 6-32mm 8 парче Проширување на сетот на арборот Неодамнешно
HHIP 3906-4008 6-32mm 8 парче Проширување на сетот на арборот

Со ставање на арбор во вашата машина и проширување на арборот, можете да ги машинирате арборите до преци

DEN 3.33
Волтер Површински Технологии 13c028 MTD Жица Четка за Чистење &засилувач; БРИШЕЊЕ Неодамнешно
Волтер Површински Технологии 13c028 MTD Жица Четка за Чистење &засилувач; БРИШЕЊЕ

Чисти и подготвува, без влошување на површината Совршено избалансиран Врвен квалитет жица...

DEN 3.00
Валтер Алатки GX16-1E239N12-RD4 WSM33S Карбид Тигар-Тец Жлеб Индексирање Вртење Вметнете, 0.047 Агол Радиус Неодамнешно
Валтер Алатки GX16-1E239N12-RD4 WSM33S Карбид Тигар-Тец Жлеб Индексирање Вртење Вметнете, 0.047 Агол Радиус

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

DEN 2.33
Putnam 1/8 Радиус X 1/2 Стебло Агол ЗАОКРУЖУВАЊЕ КРАЈОТ Мелница Заоблени .125 .5 1/8Х1/2-МБ9113АМ2 Неодамнешно
Putnam 1/8 Радиус X 1/2 Стебло Агол ЗАОКРУЖУВАЊЕ КРАЈОТ Мелница Заоблени .125 .5 1/8Х1/2-МБ9113АМ2

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 2.67
Клајн Бурс, чаша, 6 пакет, 1,80 милиметри | БУР-761,80 Неодамнешно
Клајн Бурс, чаша, 6 пакет, 1,80 милиметри | БУР-761,80

Одлично за дебагирање, измазнување и завршување на внатрешноста на прстените и тешко може да се достигн

DEN 988.80
Држач За Алат За Вртење Струг Индексиран Карбид Вметнете 7 Сет 12мм Струг Здодевен Држач За Алат За Вртење На Шипка Поставен Со Карбидни Неодамнешно
Алатка за карбид CNMG120404 HA H01 Cylindrical Turning Tool Carbide Blade CNC CNC бакар и алатка за алатка за алатка за алатка за алатка Неодамнешно
Алатка за карбид CNMG120404 HA H01 Cylindrical Turning Tool Carbide Blade CNC CNC бакар и алатка за алатка за алатка за алатка за алатка

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на заф�

DEN 2.33
WIDIA PCLNR2020K12 Pcln P-Стил Стегање Алат За Негативни Инсерти, 95° Агол, Челик, 20 mm Квадратни Стебло, Десно, 125 Mm Должина Неодамнешно
WIDIA PCLNR2020K12 Pcln P-Стил Стегање Алат За Негативни Инсерти, 95° Агол, Челик, 20 mm Квадратни Стебло, Десно, 125 Mm Должина

Систем за стегање од типот на рачката за негативни индексирачки влошки Нема мешање во протокот на чипов

DEN 1.00
15/16 - 20 TPI USA THERE DISH RACH DIE Неодамнешно
15/16 - 20 TPI USA THERE DISH RACH DIE

Темата на САД Умира десната рака Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да не ко

DEN 684.00
Алатки За Сечење кодијак 5563201 ККТ САД Направија Микро Карбид Крај Мелница .030 Дијаметар Топката Носот 3 Флејта, ЛОКАЦИЈА = .375 Неодамнешно
ИГ - 1 С09515 Супер Кобалт Т15 Лопата Вежба Вметнете, Хардслик Финиш, 7/16 Дебелина, 2-13/16 Вметнете Неодамнешно
ИГ - 1 С09515 Супер Кобалт Т15 Лопата Вежба Вметнете, Хардслик Финиш, 7/16 Дебелина, 2-13/16 Вметнете

Зголемете ја отпорноста на абење над М4 За употреба во среден јаглероден челик до легури со висока темпе

DEN 1.33
ВИДИЈА ХАНИТА Д50720007В Д507 Кс Завршна Мелница, 20 Мм Дијаметар На Сечење, Карбид, Алтин Слој, Десна Рака Сече, Велдон Стебло, 20 Мм Неодамнешно
Микро 100 ББЛ - 2301200 Здодевни Алатка-Левата рака.230 Мин Роден Диа, 1.200 Макс Создаден Длабочина.057 Проект.0738 Офсет.006 Радиус, 5/16 Шанк Неодамнешно
YG-1 05470CC Hssco8 Крај Мил, 6 Флејта, Долга Должина, Ticn Финиш, 6-1/2 Должина, 1-3/4 Неодамнешно
YG-1 05470CC Hssco8 Крај Мил, 6 Флејта, Долга Должина, Ticn Финиш, 6-1/2 Должина, 1-3/4

Подолга должина на флејта од типот Е2031 и овозможува подлабоко сечење Лесно за повторно мелење Високи Пе

DEN 3041.44
Burkit Metrict M47 x 2 Round Threading Die, M47 X 2.0 Thrain Die Digh Rach Неодамнешно
Burkit Metrict M47 x 2 Round Threading Die, M47 X 2.0 Thrain Die Digh Rach

Материјал : Челик за легура на алатки, дијаметар на сечење : 47мм, теренот : 2,0мм, насока на сечење : десна ра

DEN 846.24
Sandvik Coromant 870-2300-23LX1-8 Corodrill 870 Вежба за размена Неодамнешно
Sandvik Coromant 870-2300-23LX1-8 Corodrill 870 Вежба за размена

Вежби со разменливи глави за сечење Алатки за дупчење, стандард Вежби со разменливи глави за сечење Ала�

DEN 2.67
11 Парчиња Многу Ново ? Вернон 1/4 и 10 БРУСИ-БИТОВИ за Прислушување и БРИШЕЊЕ На Шамфер-МБ10143РТ Неодамнешно
11 Парчиња Многу Ново ? Вернон 1/4 и 10 БРУСИ-БИТОВИ за Прислушување и БРИШЕЊЕ На Шамфер-МБ10143РТ

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 1599.84
Нијагара Машина 17013187 Кобалт Челик Квадратни Носот Крај Мил, Инчи, Необложени Заврши, Груба И Завршна Сече, 35 Степен Спирала, Неодамнешно
Гралара Завртка Навој Завртка Прислушување Малку Алатка,Соединение Допрете Рака Алатки, Вежба Прислушување Countersinkin Алатки,Комбинација Неодамнешно
1 парче вентил мелница за мелница за мелница 0,50CT - 3/8 24 должина на УНФ 3-1/4 83мм Неодамнешно
1 парче вентил мелница за мелница за мелница 0,50CT - 3/8 24 должина на УНФ 3-1/4 83мм

Ве информираме дека како продавач не сме одговорни за какви било такси, давачки, такси Wir Informieren Sie, Dass Wir Al

DEN 2.00
Кобалт Машински Нерѓосувачки Челик Допрете, Модел: М24, 5 парчиња/многу Неодамнешно
Кобалт Машински Нерѓосувачки Челик Допрете, Модел: М24, 5 парчиња/многу

Нерѓосувачки челик допрете Нерѓосувачки челик допрете Материјал : ХСССО5 Погоден За : Преку Дупка Дирек�

DEN 1.67
Aceteel HSS No 10-40 UNS машина Допрете, 10 x 40 UNS десна рака допрете Неодамнешно
Aceteel HSS No 10-40 UNS машина Допрете, 10 x 40 UNS десна рака допрете

【Големина】 Должина : 2,28 " / 58mm, глава на конец : 0,94" / 24mm, квадратна глава : 4,0мм x 40mm (L*W), дијаметар на Шанк : 5.0

DEN 1091.20
HHIP 6036-5331 TNMG/EF CARBIDE INSERT, 3/8 IC.0157 Радиус Неодамнешно
HHIP 6036-5331 TNMG/EF CARBIDE INSERT, 3/8 IC.0157 Радиус

Чиппрекинувач специјално дизајниран агол на гребло Наклонет агол на работ за обработка на не'рѓосувачк

DEN 0.33
Sandvik Coromant R820D-AS00A Shim Set за Corobore 820, 2003.2 Coropak Code Code Code, R820. Неодамнешно
Sandvik Coromant R820D-AS00A Shim Set за Corobore 820, 2003.2 Coropak Code Code Code, R820.

Corobore 820 Системи за алатки, стандард Дополнителни производи за системи за алатки Земја на потекло : Герма�

DEN 159.04
Централна Дупчалка Со Велдон Стебло Тип 5 6 8 10 12мм Дупчалка За Дупчење За Челик Алуминиум Бакар Алатка за Дупчење 1 парчиња Неодамнешно
Централна Дупчалка Со Велдон Стебло Тип 5 6 8 10 12мм Дупчалка За Дупчење За Челик Алуминиум Бакар Алатка за Дупчење 1 парчиња

Индустриски Дупчалки Централна Дупчалка Со Велдон Стебло Тип 5 6 8 10 12мм Дупчалка За Дупчење За Челик Алу�

DEN 1182.72
Мелин Алатка АМГС-М-М Карбид Квадратна Мелница За Нос, Метричка, Необложена Завршница, 30 Степени Спирала, 2 Флејти, 39мм Вкупна Неодамнешно
Метрички алатки за навојување на десната рака, M36 x 1,25мм, 1 парчиња Неодамнешно
Метрички алатки за навојување на десната рака, M36 x 1,25мм, 1 парчиња

Спецификации : M36 * 1 Материјал : Челик со алатка за легура Висока цврстина, прецизност...

DEN 479.84
Славини за мелење на кокод, 2-56 UNC Thread 2B, машина со голема брзина челик 3 алатка за навојување на завртки за завртки-2-парчиња Неодамнешно
M1.7 x 0,35 метрички метри и чешми за приклучоци Неодамнешно
M1.7 x 0,35 метрички метри и чешми за приклучоци

M17 x 0,35 метрички метри и приклучоци со десната рака (сет од 2) Номинален дијаметар : 1,7мм Тема на темата : 0,35�

DEN 3.33
Век вежба и алатка 97329 јаглероден челик метричка чешма, 11.0x1.00 Неодамнешно
Век вежба и алатка 97329 јаглероден челик метричка чешма, 11.0x1.00

Допрете јаглерод челик со јаглерод челик Прецизни исечени нишки за точни навој Прецизни пресечени нишк

DEN 162.88
НИЈАГАРА Машина 1 3/4 О. Д. ХСС ШКОЛКА КРАЈ Мил 3/4 Пилот 5/16 Клуч 8 Флејта 1.5 РХ-МС3421БМИН Неодамнешно
НИЈАГАРА Машина 1 3/4 О. Д. ХСС ШКОЛКА КРАЈ Мил 3/4 Пилот 5/16 Клуч 8 Флејта 1.5 РХ-МС3421БМИН

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА :

DEN 1208.00
1 ПАРЧИЊА SDQCR 2525m11 Легиран Челик Цпу Струг Ексклузивно Вртење Држач За Алат Здодевна Лента ЗА DCMT11T3**, Дијаметар на Стеблото Неодамнешно
1 ПАРЧИЊА SDQCR 2525m11 Легиран Челик Цпу Струг Ексклузивно Вртење Држач За Алат Здодевна Лента ЗА DCMT11T3**, Дијаметар на Стеблото

Модул : SDQCR 2525 M11; Материјал : легиран челик Тип на држач : Држач За Алат За Вртење Ексклузив ; Соодветни вло

DEN 464.00
Сандвик Коромант Ц6 -HР3-36125-12-а, коромант Капто минитуре За Три Правоаголни Алатки За Стебло, Десна Рака Неодамнешно
Сандвик Коромант Ц6 -HР3-36125-12-а, коромант Капто минитуре За Три Правоаголни Алатки За Стебло, Десна Рака

Адаптивна Ставка Десната Рака Сече Број на единици : 1 Тежина на пакетот : 3,845 килограми Сандвик Коромант

DEN 1.67
38мм алуминиумски рамки вметнете за часовници ! Неодамнешно
38мм алуминиумски рамки вметнете за часовници !

рамки вметнете Нови алуминиумски рамки вметнете во часовници Димензии : надворешен дијаметар38,00 мм, вна

DEN 144.00