Буркит 5/16 -24 Унф Круг Навој Умре, 5/16 х 24 Унф Машина Нишка Умре Десната Рака

Буркит 5/16 -24 Унф Круг Навој Умре, 5/16 х 24 Унф Машина Нишка Умре Десната Рака

DEN 0.67

Неодамнешно

Достапно на барање

Материјал : Легиран Челик За Алат, Дијаметар На Сечење : 5/16 Инчи, ТПИ : 24 Заби По Инч, Насока На Сечење : Десна Рака, Класа На Точност : 2А Материјал : Изработен од легиран челик за алат, висока цврстина, силна отпорност на абење и долг работен век. Апликации : Се Користи за обработка или поправка на надворешни навои, може да се користи со клуч за умирање или база на мувла за струг. Совети : Соодветно масло за подмачкување треба да се додаде на најсовремената матрица за време на работата за да се продолжи работниот век на матрицата. Пакетот Вклучува : 1pc 5/16 " -24 Unf Тркалезна Нишка Умре. Изработени од висококвалитетен легиран челик за алат целокупно угаснат, интегрирана технологија за обработка на обликување. Остра и тврда нишка за прислушување, отпорност на абење.голем капацитет чип отстранување дупка, мазна чип отстрани.

Избор на купувачи

Кео Контрасонк, 6 Фл, 82 Степени, 1 1/4, Кобалт Неодамнешно
Кео Контрасонк, 6 Фл, 82 Степени, 1 1/4, Кобалт

Вклучен Агол (Степен Должина на стеблото : 1 1 / 4 инчи Агол На Мијалник : 82 Степени Заврши : Светла (Необложе

DEN 2.00
YG - 1 46301 Hssco8 Крајна Мелница, 4 Флејта, Редовна Должина, Топчест Нос, Двојна, Необложена Завршница, 3-1/2 Должина, 5/16 Неодамнешно
YG - 1 46301 Hssco8 Крајна Мелница, 4 Флејта, Редовна Должина, Топчест Нос, Двојна, Необложена Завршница, 3-1/2 Должина, 5/16

Истите градежни карактеристики Како e2020 end mill во поекономична верзија Отстранува повеќе материјал по ме

DEN 420.96
Алатка Доријан-73310150858 - Индексирачки Држач за Алатки За Вртење, МТГН, Вметни Стил ТНМ, Вкупна Должина 6 Неодамнешно
Алатка Доријан-73310150858 - Индексирачки Држач за Алатки За Вртење, МТГН, Вметни Стил ТНМ, Вкупна Должина 6

Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, МТГН, Вметнете Стил ТНМ Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, �

DEN 368.00
Keo Milling 75548 Десна рака исечена ситна мелница за ситни школки, стил RP450, 1-3/8 Ширина, 3/4 Арбор дупка, 8 заби, 2 дијаметар Неодамнешно
Keo Milling 75548 Десна рака исечена ситна мелница за ситни школки, стил RP450, 1-3/8 Ширина, 3/4 Арбор дупка, 8 заби, 2 дијаметар

M42 Кобалт челик Образец олеснет стил за лесно преиспитување Препорачано за агресивно отстранување на м�

DEN 1.67
Qtqgoitem Масло Вода за Ладење 3/8 PT Машки Навој 11mm Тркалезна Млазница Флексибилна Цевка Неодамнешно
Qtqgoitem Масло Вода за Ладење 3/8 PT Машки Навој 11mm Тркалезна Млазница Флексибилна Цевка

Име На Производот : Флексибилна Цевка За Течноста За Ладење;Материјал : Пластика Надворешен Дијаметар Н�

DEN 2.00
ХИП 9999-0014 3/8 ЈТ2 Вежба Чак со 5/8 Директно Стебло Арбор Неодамнешно
ХИП 9999-0014 3/8 ЈТ2 Вежба Чак со 5/8 Директно Стебло Арбор

Дупчалката е дупчалка ОД 1 / 321 / 2" JT33 со клуч Оваа дупчалка е точна и има силна сила на држење Се користи со

DEN 476.80
Х-ДРИ 8мм Сечење Диа 4 Флејта Хсс Крај Мил Машина Цпу Вежба Бит Алатка (8мм Сечење Диа 4 Флејта Хсс Крај Мил Машина ЦПУ херамиента де брока Неодамнешно
Greenfield Threading 423002 приклучок Допрете и прилагодлива рунда за умирање, 18, HSS/јаглерод, неоткриен облога, десното намалување, 13-парчиња Неодамнешно
Нов IMCO 1/32 & 3/64 DIA 4 FLUTE CARBIDE END MILLS 1PC 7/32 2 FLUTE CNC LATHE Неодамнешно
Нов IMCO 1/32 & 3/64 DIA 4 FLUTE CARBIDE END MILLS 1PC 7/32 2 FLUTE CNC LATHE

Вие купувате пресметани мелници за крајниSold By M & J Tooling Llcdayton, Ohthey ​​Arelabeled : 1 / 32 Серија 1850 Крај Миланд3 / 64 �

DEN 1.00
Keo Milling 01531 Stagged Cutter за мелење на заби, S Стил, 15/32 ширина, 1-1/4 арборска дупка, 24 заби, 5 дијаметар на сечење, HSS, калај Неодамнешно
Keo Milling 01531 Stagged Cutter за мелење на заби, S Стил, 15/32 ширина, 1-1/4 арборска дупка, 24 заби, 5 дијаметар на сечење, HSS, калај

Општа намена Идеално за длабоко склопување Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстран

DEN 6839.20
uxcell Директно Флејта Славини, M7 x 1 Метрички Левата Рака Титаниум Обложени M35 Кобалт Со Голема Брзина Челик Машина Прислушување Неодамнешно
Mitsubishi Материјали C2SAD1600N450 C2SA Серија Карбид Крај Мил, Необложени, 2 Краток Флејта, Олеснет Вратот За Алуминиумска Легура, Неодамнешно
Mitsubishi Материјали C2SAD1600N450 C2SA Серија Карбид Крај Мил, Необложени, 2 Краток Флејта, Олеснет Вратот За Алуминиумска Легура,

Висока ефикасност обработка за алуминиумски легури Ултра Микро Жито Карбид Материјали МИЦУБИШИ САД ко�

DEN 4616.48
OSG Tap and Die - 6901305 - мелница за квадратни крај, 3/4 во мелење диа, челик со голема брзина, калај Неодамнешно
OSG Tap and Die - 6901305 - мелница за квадратни крај, 3/4 во мелење диа, челик со голема брзина, калај

Калајната обвивка на овие мелници за крај ги штити од абење и се спротивставува на влијанието подобро о�

DEN 2.00
YG - 1 23281CE 1/4 HSSCo8 Крајот Мил, 3 Флејта, Долга Должина, Фрли, Tialn-Екстремни Финиш, 1-3/4 Должина Неодамнешно
YG - 1 23281CE 1/4 HSSCo8 Крајот Мил, 3 Флејта, Долга Должина, Фрли, Tialn-Екстремни Финиш, 1-3/4 Должина

Добро избалансиран веб дизајн за минимизирање на отклонување и брборење Високата точност за ОД е загар�

DEN 206.88
Нешо Челик Завртка Допрете М2/М2, 5 / М3/М4/М5/М6/М7/М8/М9 / М10/М12/М14/М16 Метрички Допрете Рачни Алатки 1 парчиња Неодамнешно
Нешо Челик Завртка Допрете М2/М2, 5 / М3/М4/М5/М6/М7/М8/М9 / М10/М12/М14/М16 Метрички Допрете Рачни Алатки 1 парчиња

Комбинирана ВежбаИздржлив и долг работен век.Висока цврстина, носете висока температура.Апликација За

DEN 676.48
Keo Milling 79919 Radius Cutter, 7/8 Дијаметар на сечење, HSS, TICN облога, 3/32 радиус, конвексна лента, дијаметар од 1/2 Шанк, должина Неодамнешно
Keo Milling 79919 Radius Cutter, 7/8 Дијаметар на сечење, HSS, TICN облога, 3/32 радиус, конвексна лента, дијаметар од 1/2 Шанк, должина

3 / 32 "радиус Земја на потекло : Соединетите држави 4флутски агол за заоблување на мелриката за метрички р�

DEN 1.00
ИГ - 1 Дх501 Карбид Сон Дупчалка, Тиалн Финиш, Директно Стебло, Бавна Спирала, 140 Степен, Големина Д, 0,2460 Дијаметар х 3,125 Должина Неодамнешно
YG-1 EP11325C 1-1/2 Hss Брзина Freek Крај Мил, T15, 3 Флејта Завршна Обработка, Плоштад, TiCN Заврши, 5-1/2 Должина Неодамнешно
YG-1 EP11325C 1-1/2 Hss Брзина Freek Крај Мил, T15, 3 Флејта Завршна Обработка, Плоштад, TiCN Заврши, 5-1/2 Должина

Отстранување на метал со високи перформанси во алуминиумски легури ИГ1, Висококвалитетни Алатки за Сеч�

DEN 1.67
Greenfield Threading 300264 GT/VTD 2-56NC HTGP H1 3FL GP Долна рака допре Неодамнешно
Greenfield Threading 300264 GT/VTD 2-56NC HTGP H1 3FL GP Долна рака допре

Материјална примена за k леано железо М не'рѓосувачки челик n Неферозен метал p челик Тип на работа слепа

DEN 0.67
Сандвик КОРОМАНТ ЛФ123К063-16бм Челик Корокут 1-2 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.79 Максимална Длабочина На Намалување Неодамнешно
Сандвик КОРОМАНТ ЛФ123К063-16бм Челик Корокут 1-2 Стебло Алатка За Разделба И Жлеб Држач, 0.79 Максимална Длабочина На Намалување

Корокут 12 1000 " Квадратни Стебла Надворешна ОбработкаАлатки За Стебло Надворешна ОбработкаАлатки За Сте

DEN 2928.00
R&N CO. 3 3,5 ns HSS дното на допрете 6 директен флејта 3.0 ширина на дупката - AR7254AM2 Неодамнешно
R&N CO. 3 3,5 ns HSS дното на допрете 6 директен флејта 3.0 ширина на дупката - AR7254AM2

Вие ја купувате сликата на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користена ма�

DEN 0.67
Сандвик Коромант РКТ 20 06 М0-ЧАСОТ 1130 Коро Мил 200 Вметнете За Мелење, Карбид, Тркалезно, Неутрално Сечење, 1130 Одделение, Алтикрн, Неодамнешно
Bahco carbide bur bahk1612m06x Неодамнешно
Bahco carbide bur bahk1612m06x

Материјал : Тунфрам карбид Направено во Шведска Облик : 90 конусни (двојно сечење) Дијаметар на сечилото :

DEN 0.33
Волтер Алатки H5055116-M5 Цврста мелница за навој на карбид, финиш на TICN, дијаметар од 6 мм Шанк, должина од 0,8 мм, должина на сечење Неодамнешно
Вежба за вежбање, челик со голема брзина, намален за вежбање на вежба за вежбање, бит 1/2in директно црна, црна, битови за вежбање Неодамнешно
Micro 100 IT-040150X Алатка за навој-ООН-ЕДИНСКА точка, 56-80 TPI.040 Min Bore Dia.150 Max Bore Deep.009 Offset, 1/64 Proj.001 Radius, Неодамнешно
Micro 100 IT-040150X Алатка за навој-ООН-ЕДИНСКА точка, 56-80 TPI.040 Min Bore Dia.150 Max Bore Deep.009 Offset, 1/64 Proj.001 Radius,

Наменето за навојување на повеќе терени за навој (ANSI, ON и метрика 60 °) Полирано поделено лице за подобрен�

DEN 559.36
Хаимер 30.640.3/8z Смачкан Чак, дијаметар од 3/8 , верзија BT30 Неодамнешно
Хаимер 30.640.3/8z Смачкан Чак, дијаметар од 3/8 , верзија BT30

Прецизност на толеранцијата на толеранцијата на 3 Избалансиран на G2.000 вртежи во минута Сите функционал�

DEN 246.40
Адаптер за мелница за мелење од 7/8 R8 за машини за мелење на типот Bridgeport/7/8 држач за адаптер за сечење на мелницата за крај Неодамнешно
Адаптер за мелница за мелење од 7/8 R8 за машини за мелење на типот Bridgeport/7/8 држач за адаптер за сечење на мелницата за крај

7 / 8 "држач за мелница за крај Нишка за цртање : 7 / 16 "20 7 / 8" R8 End Mill Holder Зацврстен и заземјен За машини за меле

DEN 2.00
Кобра Карбид 40121 Влошка За Вртење На Цврст Карбид, Ц520 Одделение, Необложена Завршница, Стил НА CCMT, Обликуван Чипбрејкер, CCMT 32.50, Неодамнешно
WIDIA CNMG3226P TN10P VariTurn CNMG-6P Општи Перформанси Вртење Инсерти, Карбид, 0.031 / 0.8 мм Радиус, Средно Груба, ОДДЕЛЕНИЕ TN10P Неодамнешно
WIDIA CNMG3226P TN10P VariTurn CNMG-6P Општи Перформанси Вртење Инсерти, Карбид, 0.031 / 0.8 мм Радиус, Средно Груба, ОДДЕЛЕНИЕ TN10P

Може да се користи во повеќето апликации, едно вметнување може да преземе повеќе материјали за работнот

DEN 1.33
Cle-line c65037 јаглероден челик круг прилагодлив умирање, 2-64 UNF Неодамнешно
Cle-line c65037 јаглероден челик круг прилагодлив умирање, 2-64 UNF

Подлога на јаглерод челик Краток комори од обете страни на Die за да го проширите животот на алатките...

DEN 379.04
Кео 5 Комбинирана Вежба &засилувач; Контра-Мијалник-Карбид Карбид RH 60 Обичен Ул Неодамнешно
Кео 5 Комбинирана Вежба &засилувач; Контра-Мијалник-Карбид Карбид RH 60 Обичен Ул

Пакет од 1 Кео обичен тип на цврст карбид комбинираната вежба и шалтерите со права флејта се користат за

DEN 0.67
Сандвик Коромант 5513 014-75 Завртка За Глава Неодамнешно
Сандвик Коромант 5513 014-75 Завртка За Глава

Завртка за глава Собранието точка Овој производ е произведен во швајцарија Завртка за глава Собранието

DEN 158.72
F&засилувач; Д Алатка Компанија 47818 4 Флејта Променлива Спирала со 0.030 -0.035 Агол Радиус, 3/4 Намалување Дијаметар, 3/4 Стебло Дијаметар, Неодамнешно
Сандвик Коромант Ц4-ДТГНЛ-27050-22 Т-Макс П Единица За Сечење За Вртење, Тнмг 22 04 08 Мастер Вметни, Цх-ДТГНР/Л Алатка, Лева рака, Неодамнешно
Сандвик Коромант Ц4-ДТГНЛ-27050-22 Т-Макс П Единица За Сечење За Вртење, Тнмг 22 04 08 Мастер Вметни, Цх-ДТГНР/Л Алатка, Лева рака,

Коромант Капто сечење единици, надворешни Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки За Негативни

DEN 3984.00
1 парчиња 10мм*10мм*100мм хард легура кубоид волфрам челик лента квадратни лизга парче ИГ8 ИГ6 бар блок абразија отпорност на удар Неодамнешно