F&засилувач; Д Алатка Компанија 18016-F206A Четири Флејта Крајот Мелница, Двоен Крај, Со Голема Брзина Челик, 13/64 Дијаметар Мелница, 3/8 Дијаметар На Стеблото, 9/16 Флејта Дол?

F&засилувач; Д Алатка Компанија 18016-F206A Четири Флејта Крајот Мелница, Двоен Крај, Со Голема Брзина Челик, 13/64 Дијаметар Мелница, 3/8

DEN 3.33

Неодамнешно

Достапно на барање

Четири Флејта Крај-Двојно Крајот-Висока Брзина Челик Дијаметар На Мелницата : 13/64-Дијаметар На Стеблото : 3/8-Должина На Флејта : 9/16-Вкупна Должина : 3 1/4. Редовно опремени со десната рака сече и десната рака спирала. Произведено во САД. Крајната мелница Е Достапна во ХСС, Кобалт и Карбид со нецентрален и централен единечен крај и двоен крај. 2, 3, 4 и повеќе флејти lh и RH сече и LH и RH спирала.

Избор на купувачи

Мелин Алатка АМГ Карбид Агол Радиус Крај Мил, Алтин Еднослојна Завршница, 30 Степени Хеликс, 2 Флејти, 2.5000 Вкупна Должина, 0.3750 Дијаметар Неодамнешно
Келч - 420.0702.291 - држач за алатки за измет, големина SK50 Неодамнешно
Келч - 420.0702.291 - држач за алатки за измет, големина SK50

Држач на алатката за затегнување, големина SK50 Оваа листа е за секоја од нив Држач на алатката за затегну�

DEN 1.33
ВАЛЕНИТ 1 1/4 Диа. ИНДЕКСИРАЧКИ КРАЈ Мил 107-СЦ-114247 1 Стебло 2 Флејта 1.25-МБ11345ЦФ2 Неодамнешно
ВАЛЕНИТ 1 1/4 Диа. ИНДЕКСИРАЧКИ КРАЈ Мил 107-СЦ-114247 1 Стебло 2 Флејта 1.25-МБ11345ЦФ2

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦ

DEN 1480.00
Sandvik Coromant T300-XM100AF-3/8 C150 HSS COROTAP 300 сечење чешма со спирални флејти, десно сечење на раката, без течноста за Неодамнешно
Sandvik Coromant T300-XM100AF-3/8 C150 HSS COROTAP 300 сечење чешма со спирални флејти, десно сечење на раката, без течноста за

Придобивки од семејството на овој производ : Chamfer C (23 нишки) и Chamfer E (1,5 2 нишки) Третманот на работ за нама�

DEN 873.44
Карбид Вметнете Алатка Малку Постави Здодевни Бар Алатка, Струг Вртење Алатка, За Леано Железо За Различни Преработувачка Индустрија Неодамнешно
3/16 X 3/8 X 1/2 X 3-1/4 HSS 3 Флејта CC RHC Двоен КРАЈ ENDMILL Неодамнешно
3/16 X 3/8 X 1/2 X 3-1/4 HSS 3 Флејта CC RHC Двоен КРАЈ ENDMILL

ОВА Е ПРОДАВАЧ РЕНОВИРАН 3 / 16 (МИКЕД 1885) X 3 / 8 X 1 / 2 X 31 / 4 " ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛАТА ДОЛЖИНА HSS ДЕСНАТА РАКА СПИРАЛА

DEN 542.40
YG - 1 P15Y01 Лопата Вежба Директно Држач За Стебло, Директно Флејта, 0.367 Дијаметар На Стеблото, 3/8 -27/64 Вежба Вметнете Опсег Неодамнешно
YG - 1 P15Y01 Лопата Вежба Директно Држач За Стебло, Директно Флејта, 0.367 Дијаметар На Стеблото, 3/8 -27/64 Вежба Вметнете Опсег

Димензии на пакетот : 3 l x 1 H x 1 W (инчи) Тежина на пакетот : 1 фунти Земја на Потекло : Кореја, Република (Јужн�

DEN 1.00
Хуген 12160 1-7/8 Х 1 Ротаброах 12, 000-Серија М2 Со Голема Брзина Челик Магнетни Вежба Прстенести Машина Неодамнешно
Хуген 12160 1-7/8 Х 1 Ротаброах 12, 000-Серија М2 Со Голема Брзина Челик Магнетни Вежба Прстенести Машина

Хуген прави прстенести секачи "12000 серии" откако ги измисливме во 1974 година Едно време, нашиот претседат�

DEN 1.33
Кео Мелење 81246 Накит' Видов, 1490 Стил, 0.012 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 140 Заби, 1-1/2 Сечење Дијаметар, ХСС, Тиалн Слој Неодамнешно
Кео Мелење 81246 Накит' Видов, 1490 Стил, 0.012 Ширина, 1/2 Арбор Дупка, 140 Заби, 1-1/2 Сечење Дијаметар, ХСС, Тиалн Слој

Голема брзина крадат Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење секачи Ние ги користи

DEN 897.60
Дормер Ц33622. 0 Крајна Мелница За Стебло, Светла Обвивка, Кобалт СО Голема Брзина ЧЕЛИК ПМ, 22 Мм Дијаметар На Главата, 38 Мм Должина На Флејта Неодамнешно
ИГ-1 49006хн Хсс Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Калај Финиш, 2 Должина, 1/16 Неодамнешно
ИГ-1 49006хн Хсс Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Калај Финиш, 2 Должина, 1/16

Алатки под Минијатурни крајни мелници имаат 3 / 16??дијаметар на стеблото без станови Високи Перформанси..

DEN 0.33
Sandvik Coromant SL-QFU-RH25C32-035A SL-Qfu-RH25C32-035corocut QF Глава За Лице Жлебови, Десната Рака Сече, Внатрешна Течноста Неодамнешно
Sandvik Coromant SL-QFU-RH25C32-035A SL-Qfu-RH25C32-035corocut QF Глава За Лице Жлебови, Десната Рака Сече, Внатрешна Течноста

Придобивки од семејството на овој производ : иновативен дизајн на сечилото Вметнете дизајн оптимизиран

DEN 4388.96
Alfa Tools CSHD70862AC 8-36 јаглероден челик хексадецим умира 1 A.F. Carded, Неодамнешно
Alfa Tools CSHD70862AC 8-36 јаглероден челик хексадецим умира 1 A.F. Carded,

Хексагон умре висок јаглероден челик 836 Големина на низата, 1инчен преку станови Разноврсна шестоаголн�

DEN 357.28
YG-1 41211HC HSS Ball Nose End Mill, 2 флејта, редовна должина, финиш на TICN, 5 должина, 1-1/2 Неодамнешно
YG-1 41211HC HSS Ball Nose End Mill, 2 флејта, редовна должина, финиш на TICN, 5 должина, 1-1/2

Двете мелници за крај на топката на флејта се дизајнирани за мелење на слотови на радиус, филети и специ�

DEN 1.67
Maifix 4 Флејта HRC45 4R0. 5x4Dx50L Агол Круг Мелница Сече Битови ЦПУ Волфрам Челик Мелење Машина Поставува Топката Носот Крајот Неодамнешно
Maifix 4 Флејта HRC45 4R0. 5x4Dx50L Агол Круг Мелница Сече Битови ЦПУ Волфрам Челик Мелење Машина Поставува Топката Носот Крајот

®ПрименаНерѓосувачки Челик / Челик / Леано Железо, Највисока Цврстина На Сечење : HRC 45 ●Големина+ Дијаме

DEN 79.84
SGS 48566 1mb 4 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Титаниум Нитрид Слој, 2 Мм Сечење Дијаметар, 6.3 Мм Сечење Должина, Неодамнешно
SGS 48566 1mb 4 Флејта Топката Крајот Општа Намена Крај Мил, Титаниум Нитрид Слој, 2 Мм Сечење Дијаметар, 6.3 Мм Сечење Должина,

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 274.08
Ф&засилувач; Д Алатка Компанија 26371 Авиони Контрабори Долга Должина, 1 Дијаметар На Телото, 3/4 Дијаметар На Стеблото, 5/16 Пилот Дијаметар Неодамнешно
Планински мажи Трајни 10 парчиња 0,4 мм 30 степени карбид челик мелење CNC рутер Крајни мелници за PCB дрво акрилно сечење битови Неодамнешно
Алфа Алатки TDS66006NPT 6 Компјутер Јаглероден Челик Нпт Цевка Допрете Сет, Неодамнешно
Алфа Алатки TDS66006NPT 6 Компјутер Јаглероден Челик Нпт Цевка Допрете Сет,

Цевка допрете 6 парче поставени во дрво случај Големини и теми по инч (нпт големини) : 1 / 418, 3 / 818, 1 / 214, 3 / 414,

DEN 1551.68
М27 х 3.0 Хсс Метрички Левата Рака Тема Допрете Неодамнешно
М27 х 3.0 Хсс Метрички Левата Рака Тема Допрете

М27 х 30 хсс метрички левата рака тема допрете Нишка за заземјување за сечење конец во еден потег од нула д

DEN 2.00
Pikis Machine Pluct Tap Straight Flute завртка Допрете десна рака навојка Допрете за вежбање Алатки 1 парчиња Неодамнешно
Pikis Machine Pluct Tap Straight Flute завртка Допрете десна рака навојка Допрете за вежбање Алатки 1 парчиња

Битови за вежбање на топење Издржлив и долг животен век Висока цврстина, носете висока температура Рачк

DEN 1.00
MSRNL 856 држач за алатки за вртење на струг 1 квадратна шанка Snmg вметнува производство - DW11247BMin Неодамнешно
MSRNL 856 држач за алатки за вртење на струг 1 квадратна шанка Snmg вметнува производство - DW11247BMin

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликатаСолд од M&J Tooling Llcdayton, Охаопродукции Спецификаци�

DEN 1.33
F&засилувач; Д Алатка Компанија 15609-J243 Накит Пили, Челик Со Голема Брзина, 6 Дијаметар, 0.081 Ширина, 3/4 Големина На Дупка, 12 Заби На Инч, Неодамнешно
Kennametal DSDNN - 164 држач за алатки за вртење на струг 1 Shank 1/2 Вметнува SN 4 Неодамнешно
Kennametal DSDNN - 164 држач за алатки за вртење на струг 1 Shank 1/2 Вметнува SN 4

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликатаСолд од M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДИКТ Спецификации

DEN 847.84
Доријан Алатка Sdjc Плоштад Шанк Завртка Држач За Вртење, Левата Рака Сече, 3/8 Ширина На Стеблото, 3/8 Висина На Стеблото, 3-1/2 Вкупна Должина Неодамнешно
Материјали на Mitsubishi DDQNR-164 DDQN Надворешна алатка Двоен држач за прицврстувач со 0,500 IC, 55 ° Rhombic, Вметнување Вметнување, десно, Неодамнешно
Хајмер А63. 186. 16. 8 Моќ Мини Смалуваат, 16 Мм Дијаметар, ZG200 HSK-A63 Неодамнешно
Хајмер А63. 186. 16. 8 Моќ Мини Смалуваат, 16 Мм Дијаметар, ZG200 HSK-A63

Прецизност АТ3 Толеранција Стебло Избалансиран На Г2.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА Производство на прецизни држач�

DEN 0.67
Машински приклучок Допрете права флејта завртка Допрете десна рака навојка Допрете за вежбање Алатки за вежбање 1 парчиња Неодамнешно
Sandvik Coromant EH12-A16-CE-165 карбид цилиндричен шанк до коромантна адаптерска облога за намалување на аголот на сечење Неодамнешно
Sandvik Coromant EH12-A16-CE-165 карбид цилиндричен шанк до коромантна адаптерска облога за намалување на аголот на сечење

Придобивки од семејството на овој производ : Одлична флексибилност на алатки Изберете од широка разнов

DEN 11568.00
Sandvik Coromant R217.14C136200CC34K 1630 COROMILL PLURA SOLID CARBIDE CAND MILL за мелење на навој, 0,5354 Дијаметар на сечење, 1,311 Неодамнешно
Sandvik Coromant R217.14C136200CC34K 1630 COROMILL PLURA SOLID CARBIDE CAND MILL за мелење на навој, 0,5354 Дијаметар на сечење, 1,311

Мелница за цврста карбид Coromill Plura Алатки за навој Цврст карбид, стандард Секачи за навој цврст карбид Ме�

DEN 14098.08
Спирална флејта чешма, mbot, светла, 1-8 Неодамнешно
Спирална флејта чешма, mbot, светла, 1-8

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Материјал з

DEN 134.24
Согудио Полиран Вежба Дијамант Обложени Врвот Бруси Вежби 10 ПАРЧИЊА 20мм Дијамант Сечење Диск Мелење Тркало Диск Кружни Пила За Вежба Неодамнешно
Метрички алатки за навојување на десната рака, M36 x 1,25мм, 1 парчиња Неодамнешно
Метрички алатки за навојување на десната рака, M36 x 1,25мм, 1 парчиња

Спецификации : M36 * 1 Материјал : Челик со алатка за легура Висока цврстина, прецизност Комплетен модел, По

DEN 479.84
Нова ERI AMERIA ER32 COLLET ER32-0157 SIZE 4MM ER 32 ER-32 4.0 CNC Precision-Th1455FKBB Неодамнешно
Нова ERI AMERIA ER32 COLLET ER32-0157 SIZE 4MM ER 32 ER-32 4.0 CNC Precision-Th1455FKBB

Вие ја купувате сликата на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Тип на New Collet &

DEN 431.84
Kennametal DSRNL-205D LATHE LATHE TOUNTER ATAL LORDER 1-1/4 SQUAR SHANK 5-3/4 OAL-MH3447AA2 Неодамнешно
Kennametal DSRNL-205D LATHE LATHE TOUNTER ATAL LORDER 1-1/4 SQUAR SHANK 5-3/4 OAL-MH3447AA2

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликатаСодели од M&J Tooling Llcdayton, Охаопродукции Специфика�

DEN 0.33